Üye Ol
Üye Girişi
Webmail | Hizmetlerimiz | Yardım Konuları | Faydalı Linkler | Şifremi Unuttum? | Yeni Üyelik
Marbleport'a Hoşgeldiniz
Anasayfam YapAna Sayfam Yap Favorilerime ekleSık Kullanılanlara Ekle
  Site içi Arama:
Madencilik Kültürü

İLK CEP TELEFONU


Dünyanın ilk cep telefonu!
90'lı yıllarda kullandığımız cep telefonunu Amerikalılar 1964'te kullanmış!

 1990'lı yılların başında kullanmaya başladığımız cep telefonları aslında 1964 yılında vardı. Amerika'da 1.5 milyon kişi tarafından kullanılan cep telefonu oldukça büyüktü. Bu sebepten dolayı taşınması için telefon çantası vardı.

1960 model cep telefonunun sinyal gücü çok kuvvetli olduğu için radyo frekanslarını kesiyordu.

AT&T'nin sunduğu mobil telefon hizmeti sayesinde kullanılan cep telefonundan arama yapmak için ilk önce santrale ulaşılması gerekiyordu.

Ağır ve oldukça pahalı bu telefonların yine de 1.5 milyon kullanıcısı vardı ve o zaman da piyasada olan AT&T'nin mobil telefon hizmeti sayesinde başka yerler aranabiliyordu. Ancak aramak istediğiniz kişiye santral aracılığıyla ulaşabiliyordunuz.
 Kaynak:Haberturk
Marbleport Türkiye'nin Doğal Yapı Taşları Maden ve Mermer Portalı 
Doğal Kaynaklar, Maden kanunu, yönetmelikler, mermer firmaları, kobi, kosgeb, duyurular, ekonomi, maden haberleri, faydalı linkler, fabrika, sanayi, maden ruhsatı alımı, satımı, maden işletme, bakanlık, meclis, ruhsat devir, üretim, liman, gümrük, ithalat ihracat, Yol inşaatı, üretim, agrega, beton, asfalt, mıcır, balast, bazalt, yol, kariyer, iş ilanları, eleman arayanlar, iş arayanlar ve daha fazlası

GENEL KÜLTÜR