Üye Ol
Üye Girişi
Webmail | Hizmetlerimiz | Yardım Konuları | Faydalı Linkler | Şifremi Unuttum? | Yeni Üyelik
Marbleport'a Hoşgeldiniz
Anasayfam YapAna Sayfam Yap Favorilerime ekleSık Kullanılanlara Ekle
  Site içi Arama:
Duyurular

DÜZCE ÜNİVERSİTESİ ÖĞRETİM ÜYESİ ALIMI

Düzce Üniversitesi Rektörlüğünden:
AKADEMİK PERSONEL ALIM İLANI
Üniversitemiz birimlerine; 2547 sayılı Kanunun, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ve Üniversitemiz “Akademik Yükseltilme ve Atama Kriterleri”nin ilgili maddelerine göre öğretim üyesi alınacaktır. Müracaat edecek adayların devlet hizmetine girmede aranılan genel şartlara ve ilgili yönetmelikte arananşartlara sahip olmaları gerekmektedir.
1) Başvuru süresi ilanın yayım tarihi itibari ile 15 (onbeş) gündür. Profesör ve Doçent kadrolarına başvurular Rektörlük Personel Daire Başkanlığına, diğer başvurular ilgili birimlere şahsen yapılacaktır. Süresi içinde yapılmayan başvurular ile eksik belgeli dosya teslim eden adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.
2) Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nın 06.11.2008 tarihli Genel Kurul Toplantısında aldığı karar gereğince tüm Yardımcı Doçent adayları yabancı dil sınavına alınacaktır.
3) Adayların atamalarının yapılabilmesi için; ilan edilen kadronun bölümüne/programına veya anabilim dalına uygun alandan mezun olmaları ve ilan edilen derecelere atanabilecek yeterliliğe sahip olmalarıgerekmektedir.
 

BİRİMİ ANABİLİM DALI UNVANI DERECE ADET AÇIKLAMA  
 
Eğitim Fakültesi  
İlköğretim Sınıf Öğretmenliği Doçent 1 1 Doçentlik ünvanını Sınıf Öğretmenliği alanında almış olmak  
Eğitim Bilimleri Bölümü Eğitim Programı ve Öğretim Doçent 1 1 Doçentlik ünvanını Eğitim Programları ve Öğretimi alanında almış olmak ve akreditasyon konusunda çalışmış olmak.  
Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Doçent 2 1 Doçentlik ünvanınıRehberlik ve Psikolojik Danışmanlık alanında almış olmak  
Türkçe Eğitimi Türkçe Eğitimi Yrd.Doç. 1 1 Türkçe Eğitimi alanında Doktora yapmış olmak.  
İlahiyat Fakültesi  
Temel İslam Bilimleri Fıkıh Yrd.Doç. 3 1 İslam hukunda devlet başkanlığı konusunda çalışmış olmak.  
Temel İslam Bilimleri Kelam ve İtikadi İslam Mezhepleri Yrd.Doç. 3 1 El yazma eser tahkik /tercüme çalışmış olmak.  
Temel İslam Bilimleri Hadis Yrd.Doç. 4 1 Tehzibü’l-Asar bağlamında et-Taberi’nin Hadisçiliği konusunda çalışmalar yapmış olmak.  
Temel İslam Bilimleri Tefsir Yrd.Doç. 5 1 Hitap açısından Kur’an-ı Kerim’in zaman ve mekan boyutu konusunda çalışmalar yapmış olmak.  
Temel İslam Bilimleri Arap Dili ve Belagatı Yrd.Doç. 5 1 Kur’an’da taassub kavramı ve Arapça öğretimi konularında çalışmış olmak.  
Felsefe ve Din Bilimleri Din Bilimleri Yrd.Doç. 3 1 Tanzimattan Cumhuriyete mekteplerde ahlak eğitim öğretimi konusunda çalışmalar yapmış olmak.  
İslam Tarihi ve Sanatları Siyer-i Nebi ve İslam Tarihi Yrd.Doç. 1 1 İslam Başkenti "Medine" konusunda çalışmış olmak.  
İşletme Fakültesi  
Sağlık Kurumları Yöneticiliği   Yrd.Doç. 5 1 Finansal risklerin modellenmesi konusunda çalışmış olmak.  
Mühendislik Fakültesi  
Elektrik Elektronik Mühendisliği   Yrd.Doç. 5 1 Değişken hızlı rüzgar türbinlerinde hibrit uyartımlı senkron makinelerin geliştirilmesi konusunda çalışmış olmak.  
Biyomedikal Mühendisliği   Yrd.Doç. 3 1 Biyomedikal cihaz geliştirme ar-ge tecrübesine sahip olmak veya yapay sinir ağları konusunda çalışmış olmak.  
Endüstri Mühendisliği   Profesör 1 1 Kaynaklı birleştirmelerin mekanik özellikleri konusunda çalışmış olmak.  
Çevre Mühendisliği   Yrd.Doç. 1 1 Bioremidasyon konusunda çalışmış olmak.  
Mekatronik Mühendisliği   Yrd.Doç. 1 1 Kompozit ve sıvı ktistal tabanlı mikroelektronik yapılar konusunda çalışmış olmak.  
Orman Fakültesi  
Peyzaj Mimarlığı Peyzaj Planlama Yrd.Doç. 1 1 Peyzaj planlama ve ekoturizm konusunda çalışmış olmak  
Sanat ve Tasarım Fakültesi  
Heykel   Yrd.Doç. 4 1 Kabartma duvar heykeli, mozaik ve fresko konusunda çalışmış olmak.  
Resim   Yrd.Doç. 3 1 Çağdaş sanatta fragman konusunda çalışmış olmak.  
Radyo, televizyon ve sinama   Yrd.Doç. 4 1 Yeni medya konusunda çalışmış olmak.  
Tıp Fakültesi  
Dahili Tıp Bilimleri Kardiyoloji Profesör 1 1    
İç Hastalıkları Yrd.Doç. 1 1 Periton diyalizi hastalarında sol ventrikülhipertrofiisi konusunda çalışmış olmak.  
Cerrahi Tıp Bilimleri Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Yrd.Doç. 1 1 Riding spine tekniği ile septum deviasyonu ameliyatı konusunda çalışmış olmak  
Yrd.Doç. 3 1 Çocuklarda atriyal elektromekanik gecikme değerlendirilmesi konusunda çalışmış olmak.  
Kadın Hastalıkları ve Doğum Yrd.Doç. 2 1 Pre-eklampside immunolojinin rolü konusunda çalışmış olmak.  
Genel Cerrahi Yrd.Doç. 3 1 Abdominal cerrahi sonrası antiadeziv maddelerin etkinliklerinin karşılaştırılması konusunda çalışmış olmak.  
Temel Tıp Bilimleri Histoloji ve Embriyoloji Yrd.Doç. 3 1 Yüksek yağlı diyetin karaciğer üzerine etkileri konusunda çalışmış olmak.  
Teknoloji Fakültesi  
Bilgisyar Mühendsiliği   Yrd.Doç. 5 1 Beyin-bilgisayar arayüzü Ar-Ge tecrübesine sahip olmak.  
Polimer Mühendisliği   Yrd.Doç. 3 1 Heterosiklik kimya ve üre türevlerinin sentezi konusunda çalışmış olmak.  
İnşaat Mühendisliği   Yrd.Doç. 3 1 Tahribatsız test yöntemleriyle esnek üstyapıların modellenmesi konusunda çalışmış olmak.  
             
Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi  
Bitki Koruma   Doçent 1 1 Mikoloji, organik tarım ve alternatif mücadele yöntemleri konusunda çalışmış olmak.  
  Yrd.Doç. 1 1 Yabancıot (Herboloji) ve istilâcı yabancı bitkiler konusunda çalışmış olmak.  
  Yrd.Doç. 2 1 Bitki hastalıkları ile biyolojik mücadele konusunda çalışmış olmak.  
Tarla Bitkileri   Yrd.Doç. 4 1 Sediment verimlerinin karşılaştırılması konusunda çalışmış olmak.  
Tarımsal Biyoteknoloji   Yrd.Doç. 4 1 Bitkilerin diğer canlılar üzerindeki etkileri ile tip 1 ve tip 2 diyabet konularında çalışmış olmak.  
AÇIKLAMALAR
1. Profesör kadrolarına başvuracak adaylar; başlıca araştırma eserini de belirttikleri dilekçesine ekleyecekleri, doçentlik belgesi, diğer öğrenim belgeleri ve özgeçmiş ile bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan dosyalarını (6) altı takım hazırlayarak Rektörlüğümüz Personel Daire Başkanlığına 3 adet fotoğraf ve nüfus cüzdanı fotokopisi ile birlikte başvuracaklardır.
2. Doçent kadrolarına başvuracak adaylar; 2547 sayılı Kanunda belirtilen niteliklere sahip adaylar, anabilim dalını belirtir dilekçelerine ekleyecekleri özgeçmişlerini, doçentlik belgelerini ve diğer öğrenim belgelerini, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan dosyalarını; dört (4) takım olarak Rektörlüğümüz Personel Daire Başkanlığına 2 adet fotoğraf ve nüfus cüzdanı fotokopisi ile birlikte teslim edeceklerdir.
3. Yardımcı Doçent kadrolarına başvuracak adaylar; dilekçelerine ekleyecekleri, öğrenim belgelerini, (3) adet referans mektubu, özgeçmiş ile bilimsel çalışma ve yayınlarını, YabancıDil Sınav Belgesini (ÜDS , KPDS veya Yükseköğretim Kurulunun eş değerliğini kabul ettiği diğer yabancı dil belgesi-en az 50 puan) kapsayan dört (4) takım dosya ile kadronun ilan edildiği birime 2 adet fotoğraf ve nüfus cüzdanı fotokopisi ile birlikte başvuracaktır. Adaylar dilekçelerinde sınava girecekleri Yabancı Dili belirteceklerdir.
- Profesör ve Doçent adayların getirecekleri öğrenim belgelerinin noter onaylı olması ya da aslını getirmek kaydıyla Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığı’nda onaylatılması gerekmektedir.
- Yardımcı Doçent adayların getirecekleri öğrenim belgelerinin noter onaylı olması ya da aslını getirmek kaydıyla başvuruda bulundukları birimlerin akademik veya idari amirine onaylatması gerekmektedir
- Üniversitemiz Akademik Değerlendirme Kriterlerinde yer alan değerlendirme formu doldurularak dosyalarla birlikte teslim edilecektir.
 

20:44:51 31.12.2014

Tüm Duyurular

İlginizi çekebilecek diğer duyurular

Dicle üniversitesi öretim üyesi Alm

Dicle Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemizin aşağıda belirtilen Bölümlerine/Anabilim Dallarına 2547 sayılı Kanunun ilgili maddeleri uyarınca öğretim üyeleri alınacaktır. Başvuru süresi ilanın yayım tarihinden itibaren onbeş (15) gündür. Tüm adaylar başvurularını Üniversitemiz Personel Daire Başkan

Nişantaş üniversitesi öretim üyesi Alm

NişantaşıÜniversitesi Rektörlüğünden: 1. Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerinde boş bulunan kadrolarına 2547 SayılıYükseköğretim Kanunu ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda öğretim üyesi alınacaktır. 2. 2547 Sayılı Kanunun 23. maddesinde belirtilen

Gediz üniversitesi öretim üyesi Alm

Gediz Üniversitesi Rektörlüğünden: GEDİZ ÜNİVERSİTESİ PROFESÖR KADROSU İLANI Üniversitemiz Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Profesör kadrosuna 2547 Sayılı Kanunun 26. Maddesi ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama Yönetmeliğinin 14. Maddesi uyarınca Profes&oum

Marmara üniversitesi öretim üyesi Alm

Marmara Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemiz Atatürk Eğitim Fakültesi, Dişhekimliği Fakültesi, Eczacılık Fakültesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Hukuk Fakültesi,İktisat Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, İletişim Fakültesi, İşletme Fakültesi, Mühendislik Fakültes

Yldz Teknik üniversitesi öretim üyesi Alm

Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine 2547 sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddelerine göre Öğretim Üyesi alınacaktır. Adayların Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Kriterleri Yükseköğre

Erzincan üniversitesi öretim üyesi Alm

Erzincan Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemize bağlı birimlerde istihdam edilmek üzere, 2547 Sayılı Kanunda değişiklik yapan 5772 Sayılı Kanun ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddelerine göre öğretim üyesi alınacaktır. Müracaat edecek adayların devlet hizmetine girme

Adyaman üniversitesi öretim üyesi Alm

Adıyaman Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemize, 2547 Sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği hükümlerine göre devamlı statüde çalıştırılmak üzere Öğretim elemanları alınacaktır. Adayların, 657 SayılıKanunun 48. maddesindeki ve diğer ilgili mevzuatlardaki şartlar

izmir üniversitesi öretim üyesi Alm

İzmir Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemiz, 2547 Sayılı Yüksek Öğretim Kanununda aranan koşulları yerine getirmiş olmak kaydı ile aylık ve özlük haklarıyönünden 4857 sayılı İş Kanunu hükümlerine tabi olarak öğretim elemanıalınacaktır. İlana konu olan kadrolar tam zamanlıdır. Profesör, Doç

Düzce üniversitesi öretim üyesi Alm

Düzce Üniversitesi Rektörlüğünden: AKADEMİK PERSONEL ALIM İLANI Üniversitemiz birimlerine; 2547 sayılı Kanunun, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ve Üniversitemiz “Akademik Yükseltilme ve Atama Kriterleri”nin ilgili maddelerine göre öğretim üyesi alınacaktır. Müracaat edece

Yüzüncü Yl üniversitesi öretim üyesi Alm

Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemize 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun ilgili maddeleri gereğince aşağıda ünvanı ve nitelikleri belirtilen kadrolara Öğretim üyesi alınacaktır. İlgililerin; a) 657 Sayılı Kanun'un 48. maddesinde belirtilenşartları taşımaları, b) Adayla

Karatekin üniversitesi öretim üyesi Alm

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemize 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri uyarınca aşağıda unvanı, nitelikleri ve sayıları belirtilen kadrolara öğretim üyeleri alınacaktır. Öğretim Üy

Necmettin Erbakan üniversitesi öretim üyesi Alm

Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerinde boşbulunan kadrolarına 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda öğretim üyesi alınacaktır. Adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanu

Sakarya üniversitesi öretim üyesi Alm

Sakarya Üniversitesi Rektörlüğünden: 2547 Sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddelerine göre Üniversitemiz’e Öğretim Üyesi alınacaktır. 1 - Profesör kadrosu için adayların Başvuru Formuna özgeçmişini, Doçentlik Belgesini, 2 foto

Ordu üniversitesi öretim üyesi Alm

Ordu Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemize, 2547 sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği Hükümlerine göre devamlı statüde çalıştırılmak üzere Öğretim Üyesi alınacaktır. Adayların, 657 sayılı Kanunun 48. maddesindeki ve diğer ilgili mevzuatlardaki şartla

Artuklu üniversitesi öretim üyesi Alm

MardinArtuklu Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemiz birimlerine 2547 sayılı Kanun ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uyarınca öğretim üyesi alınacaktır. Adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesindeki genel ve ilanda belirtilen diğer şartları taşımalarıge