Üye Ol
Üye Girişi
Webmail | Hizmetlerimiz | Yardım Konuları | Faydalı Linkler | Şifremi Unuttum? | Yeni Üyelik
Marbleport'a Hoşgeldiniz
Anasayfam YapAna Sayfam Yap Favorilerime ekleSık Kullanılanlara Ekle
  Site içi Arama:
Duyurular

NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ ÖĞRETİM ÜYESİ ALIMI

Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörlüğünden:
Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerinde boşbulunan kadrolarına 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda öğretim üyesi alınacaktır. Adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesindeki genel şartları ve ilanda belirtilen özel şartları taşımaları gerekmektedir.
1. 2547 sayılı Kanunun 26. maddesinde belirtilen şartları taşıyan Profesör adaylarının; özgeçmişlerini, yayın listelerini, Lisans, Yüksek Lisans, Doktora, Uzmanlık Belgesi veya Sanatta Yeterlilik Belgesi, Doçentlik Belgesi, Nüfus Cüzdanı Fotokopisi ile birlikte Bilimsel Yayınlarını, Kongre ve Konferans Tebliğleri ile bunlara yapılan Atıfları, yönetimlerinde devam eden ve biten Doktora ve Yüksek Lisans çalışmalarını, Üniversite Yönetimine katkılarını kapsayan belge ve bilgileri içeren 6 adet dosya ile birlikte özgeçmiş ve eserlerini içeren elektronik ortamdaki 6 adet CD’yi ekleyerek Rektörlük Personel Daire Başkanlığına başvurmaları gerekmektedir. (Dosyalar haricinde dilekçeye Lisans, Yüksek Lisans, Doktora, Uzmanlık Belgesi veya Sanatta Yeterlilik Belgesi, Doçentlik Belgesi, Nüfus Cüzdanı Fotokopisi,ile birlikte özgeçmiş, yayın listesi ve kamu kurumlarında çalışmış ya da halen çalışmakta olanların hizmet belgeleri eklenecektir).
2.2547 sayılı Kanunun 25. maddesinde belirtilen şartları taşıyan Doçent adaylarının; özgeçmiş, Lisans, Yüksek Lisans, Doktora, Uzmanlık Belgesi veya Sanatta Yeterlilik Belgesi, Doçentlik Belgesi, Nüfus Cüzdanı Fotokopisi ile birlikte Yayın Listesi ile Bilimsel Çalışma ve Yayınlarını kapsayan 4 adet dosya ile birlikte özgeçmiş ve eserlerini içeren elektronik ortamdaki 4 adet CD’yi ekleyerek Rektörlük Personel Daire Başkanlığına başvurmaları gerekmektedir. (Dosyalar haricinde dilekçeye Lisans, Yüksek Lisans, Doktora, Uzmanlık Belgesi veya Sanatta Yeterlilik Belgesi, Doçentlik Belgesi, Nüfus Cüzdanı Fotokopisi ile birlikte özgeçmiş, yayın listesi ve kamu kurumlarında çalışmış ya da halen çalışmakta olanların hizmet belgeleri eklenecektir).
3.2547 sayılı Kanunun 23. maddesinde belirtilen şartları taşıyan Yardımcı Doçent adaylarının; anabilim dalı ve yabancı dillerini belirten dilekçe, özgeçmiş,Lisans, Yüksek Lisans, Doktora Belgesi, Uzmanlık Belgesi veya Sanatta Yeterlilik Belgesi ile birlikte Nüfus Cüzdanı Fotokopisi varsa yabancı dil başarı belgesi ile kamu kurumlarında çalışmış ya da halen çalışmakta olanların Hizmet Belgelerini, Bilimsel Çalışma Yayınlarını kapsayan 4 adet dosya ile birlikte özgeçmiş ve eserlerini içeren elektronik ortamdaki 4 adet CD’yi ekleyerek ilgili birimlerine başvurmaları gerekmektedir. (Dosyalar haricinde dilekçeye Lisans, Yüksek Lisans, Doktora Belgesi, Uzmanlık Belgesi veya Sanatta Yeterlilik Belgesi, Nüfus Cüzdanı Fotokopisi varsa yabancı dil başarı belgesi ile birlikte özgeçmiş,yayın listesi ve kamu kurumlarında çalışmış ya da halen çalışmakta olanların hizmet belgeleri eklenecektir).
Yardımcı Doçent kadrolarına başvuran adayların 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu'nun 23. maddesinin (b) fıkrasının 2 numaralı bendi uyarınca ilgili birimlerin Yönetim Kurulunca belirlenecek jüri tarafından başvuru dilekçesinde belirtmiş oldukları yabancı dilden dil sınavıyapılacaktır. (Yardımcı Doçentlik yabancı dil sınav tarihi, sınav yeri ve saati ilgili birimlerin web sayfasından duyurulacaktır.) Adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır.
4. Profesör ve Doçent unvanına sahip öğretim üyeleri sahip olduğu unvanlardan daha alt unvanlıkadrolara başvuru yapamazlar.
5.Yabancıülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir.
6.İlan edilen Doçent ve Yardımcı Doçent kadrolarına müracaat eden adaylardan, ilan edilen kadronun anabilim dalı ile Doçentlik, Doktora, Uzmanlık veya Sanatta Yeterlik alanları farklı olan adayların başvuruları Üniversite Yönetim Kurulunda görüşüldükten sonra nihai karar verilecek olup, uygun görülmeyenlerin başvuruları geçersiz sayılacaktır.
7. İlan edilen kadrolara müracaat edecek erkek adayların askerlik yönünden mahkeme veya bakaya durumunda olmamaları gerekmektedir.
İlanın yayımlandığı tarihten itibaren 15 (on beş) gün içerisinde Profesör ve Doçent adaylarının Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığına, Yardımcı Doçent adaylarının ise ilgili birimlerine şahsen başvurmaları gerekmektedir. Süresi içinde yapılmayan veya posta ile yapılan başvurular geçerli kabul edilmeyecektir. Adayların başvuru dilekçelerinde yazışma adresleri, telefon numaraları ile e-posta adreslerini bildirmesi gerekmektedir. İlan şartlarına uygun olmadığı anlaşılan başvurular geçersiz sayılacaktır.
BAŞVURU TARİHLERİ: 31.12.2014-15.01.2015
ADRES:
Necmettin Erbakan Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı
Yenişehir Mah. Dr. Hulusi BaybalCaddesi Bera İş Merkezi
No:12 Kat:22 Selçuklu/KONYA
Telefon: 0 332 280 80 73-74
 
 

Sıra No Birim Bölüm Anabilim Dalı/Program K.Unvanı Derece Adeti Özel Şartlar
1 Fen Fakültesi Biyoteknoloji - Profesör 1 1 Akuatik bitki biyoteknolojisi konusunda çalışmaları olmak.
2 Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Doçent 1 1 Teknostres konusunda çalışmaları olmak.
3 Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Doçent 1 1 Ebeveyn, öğretmen ve cinsel eğitim konularında çalışmaları olmak
4 Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Doçent 1 1 Psikolojik danışman ve danışan iletişimi konusunda çalışmaları olmak.
5 Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi Yabancı Diller Eğitimi Alman Dili Eğitimi Doçent 1 1 Metin dilbilim alanında çalışmaları olmak.
6 Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi İlköğretim Fen Bilgisi Eğitimi Doçent 1 1 Kimya eğitiminde animasyon, kitozan nanopartiküller ve grafen üzerine çalışmaları olmak.
7 Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Eğitim Yönetimi, Teftişi, Planlaması ve Ekonomisi Doçent 3 1 Okula devamı etkileyen toplumsal faktörler konusunda çalışmış olmak.
8 İlahiyat Fakültesi Temel İslam Bilimleri Arap Dili ve Belagatı Doçent 3 1 Abdülkahir el Cürcani ve Meânî İlmi ile ilgili çalışmaları olmak.
9 Meram Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Doçent 1 1 Ürogenital bölge kanserlerinin konstrüksiyonu konusunda yayınları ve en az 2 yıllık yurtdışı deneyimi olmak.
10 Meram Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri İç Hastalıkları Doçent 1 1 Endokrinoloji uzmanı olup en az 5 yıl deneyime sahip olmak. Tiroid ultrasonografisi konusunda eğitici özelliği bulunmak.
11 Meram Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Doçent 1 1 Gebelikte ve postpartum dönemde görülen psikiyatrik bozukluklarla ilgili yayınları olmak.
12 Meram Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Kardiyoloji Doçent 1 1 Koroner arter hastalığı ve erektil dikfonksiyon konusunda yayınlara sahip olmak.
13 Meram Tıp Fakültesi Temel Tıp Bilimleri Tıbbi Biyoloji Doçent 2 1 Kanser moleküler genetiği ve apopitoz konusunda çalışmaları olmak.
14 Fen Fakültesi İstatistik Uygulamalı İstatistik Doçent 1 1 Doçentliğini İstatistik alanında almış olmak ve kümeleme analizi konusunda çalışmaları olmak.
15 Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Elektronik Doçent 3 1 MEMS tabanlı mikromotorlar konusunda yayınları olmak.
16 Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Şehir ve Bölge Planlama Doçent 1 1 Kentsel tasarım alanından Doçent olmak.
17 Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği Yapı Doçent 1 1 Hafif beton yapı elemanları üzerine çalışmaları olmak.
18 Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi Sosyoloji Genel Sosyoloji ve Metodoloji Doçent 3 1 Siyasallığın toplumsal inşası ve Balkan Toplumu üzerine çalışmaları olmak.
19 Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi İşletme Yönetim ve Organizasyon Doçent 1 1 Japon yönetim tarzı ve kümeleme konularında çalışmaları olmak.
20 Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Yönetim Bilişim Sistemleri - Doçent 3 1 Yakın Tarih ve seçim sistemi konusunda çalışmalar yapmış olmak.
21 Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik - Doçent 3 1 Diyet akrilamidin serum eser element düzeyleri ve kardiyovasküler risk parametreleri üzerine etkilerini araştıran çalışmalar yapmış olmak.
22 Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi Sosyoloji Toplumsal Yapı ve Değişimi Yardımcı Doçent 1 1 Sosyoloji lisans mezunu olup Sosyal Güven alanında çalışmaları olmak.
23 Diş Hekimliği Fakültesi Klinik Bilimleri Protetik Diş Tedavisi Yardımcı Doçent 4 1 Diş Hekimliği Fakültesi mezunu olup seramik kronların kenar sızıntısı ile marjinal bitim tipleri arasındaki ilişki üzerine çalışması olmak.
24 Güzel Sanatlar Fakültesi Geleneksel Türk Sanatları - Yardımcı Doçent 1 1 Seramik, Cam ve Metal Eğitimi üzerine çalışmaları olmak.
25 Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon - Yardımcı Doçent 1 1 Fizyoterapi ve Rehabilitasyon lisans mezunu olup alanında en az 3 yıl öğretim üyeliği deneyimi olmak.
 

20:38:48 31.12.2014

Tüm Duyurular

İlginizi çekebilecek diğer duyurular

Dicle üniversitesi öretim üyesi Alm

Dicle Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemizin aşağıda belirtilen Bölümlerine/Anabilim Dallarına 2547 sayılı Kanunun ilgili maddeleri uyarınca öğretim üyeleri alınacaktır. Başvuru süresi ilanın yayım tarihinden itibaren onbeş (15) gündür. Tüm adaylar başvurularını Üniversitemiz Personel Daire Başkan

Nişantaş üniversitesi öretim üyesi Alm

NişantaşıÜniversitesi Rektörlüğünden: 1. Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerinde boş bulunan kadrolarına 2547 SayılıYükseköğretim Kanunu ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda öğretim üyesi alınacaktır. 2. 2547 Sayılı Kanunun 23. maddesinde belirtilen

Gediz üniversitesi öretim üyesi Alm

Gediz Üniversitesi Rektörlüğünden: GEDİZ ÜNİVERSİTESİ PROFESÖR KADROSU İLANI Üniversitemiz Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Profesör kadrosuna 2547 Sayılı Kanunun 26. Maddesi ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama Yönetmeliğinin 14. Maddesi uyarınca Profes&oum

Marmara üniversitesi öretim üyesi Alm

Marmara Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemiz Atatürk Eğitim Fakültesi, Dişhekimliği Fakültesi, Eczacılık Fakültesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Hukuk Fakültesi,İktisat Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, İletişim Fakültesi, İşletme Fakültesi, Mühendislik Fakültes

Yldz Teknik üniversitesi öretim üyesi Alm

Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine 2547 sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddelerine göre Öğretim Üyesi alınacaktır. Adayların Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Kriterleri Yükseköğre

Erzincan üniversitesi öretim üyesi Alm

Erzincan Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemize bağlı birimlerde istihdam edilmek üzere, 2547 Sayılı Kanunda değişiklik yapan 5772 Sayılı Kanun ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddelerine göre öğretim üyesi alınacaktır. Müracaat edecek adayların devlet hizmetine girme

Adyaman üniversitesi öretim üyesi Alm

Adıyaman Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemize, 2547 Sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği hükümlerine göre devamlı statüde çalıştırılmak üzere Öğretim elemanları alınacaktır. Adayların, 657 SayılıKanunun 48. maddesindeki ve diğer ilgili mevzuatlardaki şartlar

izmir üniversitesi öretim üyesi Alm

İzmir Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemiz, 2547 Sayılı Yüksek Öğretim Kanununda aranan koşulları yerine getirmiş olmak kaydı ile aylık ve özlük haklarıyönünden 4857 sayılı İş Kanunu hükümlerine tabi olarak öğretim elemanıalınacaktır. İlana konu olan kadrolar tam zamanlıdır. Profesör, Doç

Düzce üniversitesi öretim üyesi Alm

Düzce Üniversitesi Rektörlüğünden: AKADEMİK PERSONEL ALIM İLANI Üniversitemiz birimlerine; 2547 sayılı Kanunun, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ve Üniversitemiz “Akademik Yükseltilme ve Atama Kriterleri”nin ilgili maddelerine göre öğretim üyesi alınacaktır. Müracaat edece

Yüzüncü Yl üniversitesi öretim üyesi Alm

Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemize 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun ilgili maddeleri gereğince aşağıda ünvanı ve nitelikleri belirtilen kadrolara Öğretim üyesi alınacaktır. İlgililerin; a) 657 Sayılı Kanun'un 48. maddesinde belirtilenşartları taşımaları, b) Adayla

Karatekin üniversitesi öretim üyesi Alm

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemize 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri uyarınca aşağıda unvanı, nitelikleri ve sayıları belirtilen kadrolara öğretim üyeleri alınacaktır. Öğretim Üy

Necmettin Erbakan üniversitesi öretim üyesi Alm

Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerinde boşbulunan kadrolarına 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda öğretim üyesi alınacaktır. Adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanu

Sakarya üniversitesi öretim üyesi Alm

Sakarya Üniversitesi Rektörlüğünden: 2547 Sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddelerine göre Üniversitemiz’e Öğretim Üyesi alınacaktır. 1 - Profesör kadrosu için adayların Başvuru Formuna özgeçmişini, Doçentlik Belgesini, 2 foto

Ordu üniversitesi öretim üyesi Alm

Ordu Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemize, 2547 sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği Hükümlerine göre devamlı statüde çalıştırılmak üzere Öğretim Üyesi alınacaktır. Adayların, 657 sayılı Kanunun 48. maddesindeki ve diğer ilgili mevzuatlardaki şartla

Artuklu üniversitesi öretim üyesi Alm

MardinArtuklu Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemiz birimlerine 2547 sayılı Kanun ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uyarınca öğretim üyesi alınacaktır. Adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesindeki genel ve ilanda belirtilen diğer şartları taşımalarıge