Üye Ol
Üye Girişi
Webmail | Hizmetlerimiz | Yardım Konuları | Faydalı Linkler | Şifremi Unuttum? | Yeni Üyelik
Marbleport'a Hoşgeldiniz
Anasayfam YapAna Sayfam Yap Favorilerime ekleSık Kullanılanlara Ekle
  Site içi Arama:
Duyurular

DÜZCE ÜNİVERSİTESİ ÖĞRETİM ÜYESİ ALIMI

Düzce Üniversitesi Rektörlüğünden:
AKADEMİK PERSONEL ALINACAKTIR
Üniversitemiz birimlerine; 2547 sayılı Kanunun, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ve Üniversitemiz “Akademik Yükseltilme ve Atama Kriterleri”nin ilgili maddelerine göre öğretim üyesi alınacaktır. Müracaat edecek adayların devlet hizmetine girmede aranılan genel şartlara ve ilgili yönetmelikte arananşartlara sahip olmaları gerekmektedir.
1 - Başvuru süresi ilanın yayım tarihi itibari ile 15 (onbeş) gündür. Profesör ve Doçent kadrolarına başvurular Rektörlük Personel Daire Başkanlığına, diğer başvurular ilgili birimlere şahsen yapılacaktır. Süresi içinde yapılmayan başvurular ile eksik belgeli dosya teslim eden adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.
2 - Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nın 06.11.2008 tarihli Genel Kurul Toplantısında aldığı karar gereğince tüm Yardımcı Doçent adayları yabancı dil sınavına alınacaktır.
3 - Adayların atamalarının yapılabilmesi için; ilan edilen kadronun bölümüne/programına veya anabilim dalına uygun alandan mezun olmaları ve ilan edilen derecelere atanabilecek yeterliliğe sahip olmalarıgerekmektedir.
 

BİRİMİ ANABİLİM DALI UNVANI DERECE ADET AÇIKLAMA
Fen Edebiyat Fakültesi
Sosyoloji Genel Sosyoloji ve Metodoloji Yrd.Doç. 1 1 Göç politikaları konusunda çalışmış olmak.
Orman Fakültesi
Orman Mühendisliği Orman Entomolojisi ve Koruma Yrd.Doç. 4 1 Orman yangınlarının amenajman planlarına entegrasyonu konusunda çalışmış olmak.
Havza Yönetimi Yrd.Doç. 5 1 Kayın ormanlarında aralamanın su verimi ve kalitesi üzerine etkisi konusunda çalışmış olmak.
Peyzaj Peyzaj Planlama Doçent 1 1 Peyzaj planlama konusunda çalışmış olmak.
Tıp Fakültesi
Cerrahi Tıp Bilimleri Kalp ve Damar Cerrahisi Profesör 1 1 EVAR, TEVAR ve ECMO konularında deneyimli olmak ve kalp nakli yapılan ve yapay kalp destek cihazları implante edilen bir merkezde çalışmış olmak.
Dahili Tıp Bilimleri
Dahili Tıp Bilimleri Acil tıp Yrd.Doç. 1 1 Pediatrik ve radiodiognastik üzerine çalışmış olmak.
Nöroloji Doçent 1 1 Kantitatif EEG ve p300 olaya ilişkin potansiyeller konusunda çalışmış olmak.
Aile Hekimliği Yrd.Doç. 1 1 İş yeri hekimliği ve sigara bıraktırma sertifakalarına sahip olmak.
Farmakoloji Profesör 1 1 Karaciğerde siyonebakterihepatotoksinlerinin enzimatik yolla belirlenmesi alanında çalışmış olmak.
Teknoloji Fakültesi
Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği   Yrd.Doç. 5 1 Ağaç malzemede yoğunlaştırma modifikasyonu üzerine çalışmalar yapmış olmak.
Elektrik Elektronik Mühendisliği   Doçent 2 1 Yapay zeka uygulamaları ve görüntü işleme konularında yayınları olmak.
  Yrd.Doç. 5 1 Rüzgar santrallerinin dinamik modellenmesi konusunda çalışmış olmak.
İnşaat Mühendisliği   Doçent 1 1 İnşaaat sektörüne yönelik sürdürülebilirlik konusunda çalışmış olmak.
İmalat Mühendisliği   Doçent 1 1 Kam tasarımı, yatak titreşimleri, stirling motorları ve alternatif yakıt konularında çalışmış olmak.
Mühendislik Fakültesi
Biyomedikal Mühendisliği   Yrd.Doç. 3 1 Biyoloji bilimleri ve biyomühendislik alanında doktora yapmış olmak.
Bilgisayar Mühendisliği   Yrd.Doç. 4 1 Üçüncü nesil kablosuz ağlar ile araç kontrolü üzerine çalışmış olmak.
İşletme Fakültesi
Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik   Profesör 1 1 Avrupa Bilirliği sosyal politikası alanında çalışmış olmak.
Sağlık Kurumları Yöneticiliği   Yrd.Doç. 4 1 İşletme ortakları ve iş etiği konularında çalışmış olmak.
  Yrd.Doç. 5 1 Stratejik birleşmeler ve insan kaynakları yönetimi konularında çalışmış olmak.
Uluslararası Ticaret   Yrd.Doç. 2 1 Entelektüel sermaye ve mali tablolar konusunda çalışmış olmak.
Eğitim Fakültesi
Eğitim Bilimleri Bölümü Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Yrd.Doç. 3 1 Eğitimde psikolojik hizmetler alanında doktora yapmış olmak.
Eğitim Yönetim Teftiş ve Planlaması Doçent 2 1 Eğitim Yönetimi ve Denetimi alanında doçent ünvanı almış olmak.
İlköğretim Bölümü Sınıf öğretmenliği Yrd.Doç. 3 1 Sosyal Bilgiler Öğretimi alanında doktora yapmış olmak ve öğretmen adaylarının eğitim felsefeleri üzerine çalışmış olmak.
Sanat ve Tasarım Fakültesi
Resim   Profesör 1 1 Plastik sanatlar alanında çalışmış olmak.
  Doçent 2 1 Resim alanında çalışmış olmak.
  Yrd.Doç. 3 1 Plastik sanatlar alanında doktora yapmış olmak.
Mimarlık   Doçent 1 1 Mimarı tasarım ve mekansal dizim konularında çalışmış olmak.
Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu
Spor Yöneticiliği   Yrd.Doç. 5 1 Sporda insan hakları konusunda çalışmış olmak
Düzce Meslek Yüksekokulu
Malzeme ve Malzeme İşleme Teknolojileri Mobilya ve Dekorasyon Yrd.Doç. 4 1 Ahşap malzemede yüksek sıcaklık ve yaşlandırma uygulaması konusunda çalışmış olmak.
Kaynaşlı Meslek Yüksekokulu
Malzeme ve Mal. İşl. Tek. Lastik ve Plastik Teknolojisi Doçent 1 1 Harmonik analiz ve dinamik elektrokimyasal empedans spektorskopisi yöntemleri ile ilgili çalışmış olmak.
Lastik ve Plastik Teknolojisi Yrd.Doç. 1 1 Triol sentezinde, hidroperoksit ve zeolit kimyasında çalışmış olmak.
 
AÇIKLAMALAR
1 - Profesör kadrolarına başvuracak adaylar; başlıca araştırma eserini de belirttikleri dilekçesine ekleyecekleri, doçentlik belgesi, diğer öğrenim belgeleri ve özgeçmiş ile bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan dosyalarını (6) altı takım hazırlayarak Rektörlüğümüz Personel Daire Başkanlığına 1 adet fotoğraf ve nüfus cüzdanı fotokopisi ile birlikte başvuracaklardır.
2 - Doçent kadrolarına başvuracak adaylar; 2547 sayılıKanunda belirtilen niteliklere sahip adaylar, anabilim dalını belirtir dilekçelerine ekleyecekleri özgeçmişlerini, doçentlik belgelerini ve diğer öğrenim belgelerini, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan dosyalarını; dört (4) takım olarak Rektörlüğümüz Personel Daire Başkanlığına 1 adet fotoğraf ve nüfus cüzdanı fotokopisi ile birlikte teslim edeceklerdir.
3 - Yardımcı Doçent kadrolarına başvuracak adaylar; dilekçelerine ekleyecekleri, öğrenim belgelerini, (3) adet referans mektubu, özgeçmiş ile bilimsel çalışma ve yayınlarını, Yabancı Dil Sınav Belgesini (ÜDS, KPDS veya Yükseköğretim Kurulunun eş değerliğini kabul ettiği diğer yabancı dil belgesi-en az 50 puan) kapsayan dört (4) takım dosya ile kadronun ilan edildiği birime 2 adet fotoğraf ve nüfus cüzdanı fotokopisi ile birlikte başvuracaktır. Adaylar dilekçelerinde sınava girecekleri Yabancı Dili belirteceklerdir.
- Profesör ve Doçent adayların getirecekleri öğrenim belgelerinin noter onaylı olması ya da aslını getirmek kaydıyla Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığı’nda onaylatılması gerekmektedir.
- Yardımcı Doçent adayların getirecekleri öğrenim belgelerinin noter onaylı olması ya da aslını getirmek kaydıyla başvuruda bulundukları birimlerin akademik veya idari amirine onaylatması gerekmektedir.
- Üniversitemiz Akademik Değerlendirme Kriterlerinde yer alan değerlendirme formu doldurularak dosyalarla birlikte teslim edilecektir.
 

12:22:19 24.10.2014

Tüm Duyurular

İlginizi çekebilecek diğer duyurular

Dicle Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Dicle Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemizin aşağıda belirtilen Bölümlerine/Anabilim Dallarına 2547 sayılı Kanunun ilgili maddeleri uyarınca öğretim üyeleri alınacaktır. Başvuru süresi ilanın yayım tarihinden itibaren onbeş (15) gündür. Tüm adaylar başvurularını Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığına şahsen yapac

Nişantaşı Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

NişantaşıÜniversitesi Rektörlüğünden: 1. Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerinde boş bulunan kadrolarına 2547 SayılıYükseköğretim Kanunu ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda öğretim üyesi alınacaktır. 2. 2547 Sayılı Kanunun 23. maddesinde belirtilen şartları taşıyan Yardı

Gediz Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Gediz Üniversitesi Rektörlüğünden: GEDİZ ÜNİVERSİTESİ PROFESÖR KADROSU İLANI Üniversitemiz Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Profesör kadrosuna 2547 Sayılı Kanunun 26. Maddesi ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama Yönetmeliğinin 14. Maddesi uyarınca Profesör alınacaktır.

Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Marmara Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemiz Atatürk Eğitim Fakültesi, Dişhekimliği Fakültesi, Eczacılık Fakültesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Hukuk Fakültesi,İktisat Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, İletişim Fakültesi, İşletme Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Sağlık Bi

Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine 2547 sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddelerine göre Öğretim Üyesi alınacaktır. Adayların Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Kriterleri Yükseköğretim Kurulu Başkanl

Erzincan Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Erzincan Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemize bağlı birimlerde istihdam edilmek üzere, 2547 Sayılı Kanunda değişiklik yapan 5772 Sayılı Kanun ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddelerine göre öğretim üyesi alınacaktır. Müracaat edecek adayların devlet hizmetine girmede aranılan gene

Adıyaman Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Adıyaman Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemize, 2547 Sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği hükümlerine göre devamlı statüde çalıştırılmak üzere Öğretim elemanları alınacaktır. Adayların, 657 SayılıKanunun 48. maddesindeki ve diğer ilgili mevzuatlardaki şartlarıtaşımaları gerekmekt

İzmir Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

İzmir Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemiz, 2547 Sayılı Yüksek Öğretim Kanununda aranan koşulları yerine getirmiş olmak kaydı ile aylık ve özlük haklarıyönünden 4857 sayılı İş Kanunu hükümlerine tabi olarak öğretim elemanıalınacaktır. İlana konu olan kadrolar tam zamanlıdır. Profesör, Doçent ve Yardımcı Do&cce

Düzce Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Düzce Üniversitesi Rektörlüğünden: AKADEMİK PERSONEL ALIM İLANI Üniversitemiz birimlerine; 2547 sayılı Kanunun, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ve Üniversitemiz “Akademik Yükseltilme ve Atama Kriterleri”nin ilgili maddelerine göre öğretim üyesi alınacaktır. Müracaat edecek adayların

Yüzüncü Yıl Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemize 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun ilgili maddeleri gereğince aşağıda ünvanı ve nitelikleri belirtilen kadrolara Öğretim üyesi alınacaktır. İlgililerin; a) 657 Sayılı Kanun'un 48. maddesinde belirtilenşartları taşımaları, b) Adayların 2547 Sayılı Kanun