Üye Ol
Üye Girişi
Webmail | Hizmetlerimiz | Yardım Konuları | Faydalı Linkler | Şifremi Unuttum? | Yeni Üyelik
Marbleport'a Hoşgeldiniz
Anasayfam YapAna Sayfam Yap Favorilerime ekleSık Kullanılanlara Ekle
  Site içi Arama:
Duyurular

FIRAT ÜNİVERSİTESİ ÖĞRETİM ÜYESİ ALIMI

Fırat Üniversitesi Rektörlüğünden:
Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine, 2547 sayılı Kanun ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uyarınca Öğretim Üyesi alınacaktır.
1 -Atamalarda, Üniversitemiz Senatosunca kabul edilen ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca onaylanan “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma İlkeleri”ndeki esaslar uygulanacaktır.
2 - Profesör kadroları daimi statüde olup, bu kadroya başvuracak adayların; www.firat.edu.tr adresinde bulunan doldurarak ekinde, özgeçmişlerini, doçentlik başarı belgelerini, bilimsel yayınlarını, kongre-konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları, eğitim-öğretim faaliyetlerini, yönetimlerinde devam eden ve biten lisansüstü çalışmalarını, üniversite veya ileri Teknoloji Enstitülerine katkılarını kapsayan 6 (altı) adet dosyayı Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığına şahsen teslim etmeleri gerekmektedir.
3 - Doçent kadroları daimi statüde olup, bu kadroya başvuran adayların, www.firat.edu.tr adresinde bulunan dilekçeyi doldurarak ekinde Doçentlik Başarı belgelerini, özgeçmişlerini, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 (dört) adet dosyayıRektörlük Personel Dairesi Başkanlığına şahsen teslim etmeleri gerekmektedir.
4 - YardımcıDoçent kadrosuna başvuracak adayların, www.firat.edu.tr adresinde bulunan dilekçeyi doldurarak, ekinde kısa özgeçmişlerini, doktora diplomasının onaylıbirer örneği ile bilimsel yayın ve çalışmalarını kapsayan 4 (dört) adet dosyayıRektörlük Personel Dairesi Başkanlığına şahsen teslim etmeleri,
5 - YardımcıDoçent adaylarının yabancı dil sınavlarının yapılacağı yer ve tarih Üniversitemiz web sayfasında adaylara daha sonra duyurulacaktır.
6 -Başvurular ilan yayım tarihinden itibaren 15 gündür. Süresi içerisinde yapılmayan müracaatlar kabul edilmeyecektir.
 

ÜNVANI=========>> PROF. DOÇ. YRD. DOÇ. AÇIKLAMALAR
BİRİMİ ANABİLİM DALI DRC. ADET DRC. ADET DRC. ADET
Tıp Fakültesi İç Hastalıkları     3-1 Tıbbi onkoloji yan dal uzmanı olmak. Nazofarenks ve toraks kanserleri üzerine çalışmaları olmak.
Genel Cerrahi     4-1 Karaciğer transplantasyonu konusunda deneyimli olmak. Canlı donör, lob ve segment hepatektomileri konusunda çalışmaları olmak.
Tıbbi Patoloji     4-1 Diyabetin organlar üzerine patolojik etkileri konusunda çalışmaları olmak. Insitu hibridizasyon sertifikası sahibi olmak.
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları     3-1 Çocuk nefroloji yan dal uzmanı olmak. Nefrotik sendromlu çocuklarda steroid cevabının belirlenmesine yönelik genetik çalışma yapmış olmak.
Göğüs Hastalıkları 1-1     Uyku bozuklukları sertifikasına sahip olmak. Uyku bozuklukları merkezinde en az iki yıl deneyim sahibi olmak.
Tıp Fakültesi Tıbbi Biyokimya 1-1      
Tıbbi Mikrobiyoloji 1-1     Viral gen klonlamaları ile ilgili çalışmaları olmak.
İç Hastalıkları   1-1   Gastroenteroloji yan dal uzmanı olmak. Endoskopik ultrasonografi deneyimi olmak.
Radyoloji 1-1     Toraks ve meme radyolojisi konusunda deneyimli olmak.
Anesteziyoloji     3-1 Ağrının hücresel modellemesi konusunda çalışmalar yapmış olmak.
Eğitim Fakültesi Eğitim Programları ve Öğretim 1-1     Mesleki ve teknik eğitim alanında çalışmalar yapmış olmak.
Sosyal Bilgiler Eğitimi     3-1 Sosyal bilgiler dersinde çoklu zeka kuramı destekli, basamaklı öğretim programının uygulaması üzerine çalışmış olmak.
İnsani ve Sosyal Bilimler Fakültesi Eski Çağ Tarihi 1-1     Tarih öncesi dönemlerin kültür ve medeniyeti üzerine çalışmaları olmak.
Yeni Türk Edebiyatı 1-1     Birinciyeni ve ikinciyeni dönem şiiri üzerine çalışmış olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Politikası     1-1 İktisat alanında doktora yapmış olmak, tarım ekonomisi konusunda çalışıyor olmak.
    1-1 İktisat alanında doktora yapmış olmak, kalkınma modelleri konusunda çalışıyor olmak.
Teknoloji Fakültesi Üretim Metalurjisi 1-1     Difüzyon kaynağı konusunda çalışmaları olmak.
Mekanik 1-1     Mekanik dönel damper konusunda çalışmış olmak.
Adli Bilişim Mühendisliği Bölümü     1-1 Kablosuz duyarga ağlarda enerji tabanlı yönlendirme mimarisi konusunda çalışmış olmak.
Malzeme 1-1     Çoklu metal alaşımlarda yaşlandırma davranışları ve dökümlerde mikroyapı araştırmaları konularında çalışmaları olmak.
Kontrol ve Kumanda Sistemleri 1-1     Yapay sinir ağları ve sürücü sistemleri üzerine çalışmaları olmak.
Teknoloji Fakültesi Malzeme 1-1     Sert karbürlerle takviye edilenpaslanmaz çeliklerin aşınması üzerine çalışmalar yapmış olmak.
Üretim Metalurjisi 1-1     Malzemelerin aşınması konusunda çalışmalar yapmış olmak.
Yapı 1-1     Enerji etkin yapı tasarımı ve ısı yalıtımı üzerine çalışmaları olmak.
Yapı 1-1     Uzay kafes sistemlerinin boyutlandırılması üzerine çalışmalar yapmış olmak.
Seramik     3-1 Yüzey kaplama ve sürtünme kaynağı üzerine çalışmalar yapmış olmak.
Fen Fakültesi Analiz ve Fonksiyonlar Teorisi 1-1      
Veteriner Fakültesi Zootekni 1-1      
İletişim Fakültesi Araştırma Yöntemleri     1-1 İlgili fakültenin halkla ilişkiler ve tanıtım bölümü mezunu olmak. Sosyal ilişkiler ve siyasal iletişim konularında çalışmaları olmak.
Genel Gazetecilik 1-1      
Diş Hekimliği Fakültesi Temel Bilimler Bölümü     1-1 Tıp fakültesi mezunu olmak. Tıbbi biyokimya uzmanı olmak. Endokrinolojik hastalıklarda ve onko-patolojilerde antioksidan kapasiteler konularında çalışmaları olmak.
Periodontoloji     1-1 Periodontoloji alanında doktora yapmış olmak. Deneysel periodontitiste kemik oluşumunu artırma konusunda çalışmış olmak.
Mühendislik Fakültesi Yazılım Mühendisliği bölümü     1-1 Görüntü işleme yardımı ile hastalık tanı destek sistemi üzerine çalışmaları olmak.
Mimarlık Fakültesi Bina Bilgisi     4-1 Mimarlık Fakültesi mezunu olmak.Binalarda iklim kontrolü konusunda çalışmaları olmak.
Karakoçan Meslek Yüksekokulu Gıda Teknolojisi     1-1 Su ürünleri işleme teknolojisi dalında tatlı su balıklarından sosis üretimi üzerine doktora yapmış olmak.
TOPLAM   18 1 16  
 

12:39:54 19.10.2014

Tüm Duyurular

İlginizi çekebilecek diğer duyurular

Dicle Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Dicle Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemizin aşağıda belirtilen Bölümlerine/Anabilim Dallarına 2547 sayılı Kanunun ilgili maddeleri uyarınca öğretim üyeleri alınacaktır. Başvuru süresi ilanın yayım tarihinden itibaren onbeş (15) gündür. Tüm adaylar başvurularını Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığına şahsen yapac

Nişantaşı Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

NişantaşıÜniversitesi Rektörlüğünden: 1. Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerinde boş bulunan kadrolarına 2547 SayılıYükseköğretim Kanunu ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda öğretim üyesi alınacaktır. 2. 2547 Sayılı Kanunun 23. maddesinde belirtilen şartları taşıyan Yardı

Gediz Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Gediz Üniversitesi Rektörlüğünden: GEDİZ ÜNİVERSİTESİ PROFESÖR KADROSU İLANI Üniversitemiz Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Profesör kadrosuna 2547 Sayılı Kanunun 26. Maddesi ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama Yönetmeliğinin 14. Maddesi uyarınca Profesör alınacaktır.

Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Marmara Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemiz Atatürk Eğitim Fakültesi, Dişhekimliği Fakültesi, Eczacılık Fakültesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Hukuk Fakültesi,İktisat Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, İletişim Fakültesi, İşletme Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Sağlık Bi

Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine 2547 sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddelerine göre Öğretim Üyesi alınacaktır. Adayların Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Kriterleri Yükseköğretim Kurulu Başkanl

Erzincan Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Erzincan Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemize bağlı birimlerde istihdam edilmek üzere, 2547 Sayılı Kanunda değişiklik yapan 5772 Sayılı Kanun ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddelerine göre öğretim üyesi alınacaktır. Müracaat edecek adayların devlet hizmetine girmede aranılan gene

Adıyaman Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Adıyaman Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemize, 2547 Sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği hükümlerine göre devamlı statüde çalıştırılmak üzere Öğretim elemanları alınacaktır. Adayların, 657 SayılıKanunun 48. maddesindeki ve diğer ilgili mevzuatlardaki şartlarıtaşımaları gerekmekt

İzmir Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

İzmir Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemiz, 2547 Sayılı Yüksek Öğretim Kanununda aranan koşulları yerine getirmiş olmak kaydı ile aylık ve özlük haklarıyönünden 4857 sayılı İş Kanunu hükümlerine tabi olarak öğretim elemanıalınacaktır. İlana konu olan kadrolar tam zamanlıdır. Profesör, Doçent ve Yardımcı Do&cce

Düzce Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Düzce Üniversitesi Rektörlüğünden: AKADEMİK PERSONEL ALIM İLANI Üniversitemiz birimlerine; 2547 sayılı Kanunun, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ve Üniversitemiz “Akademik Yükseltilme ve Atama Kriterleri”nin ilgili maddelerine göre öğretim üyesi alınacaktır. Müracaat edecek adayların

Yüzüncü Yıl Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemize 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun ilgili maddeleri gereğince aşağıda ünvanı ve nitelikleri belirtilen kadrolara Öğretim üyesi alınacaktır. İlgililerin; a) 657 Sayılı Kanun'un 48. maddesinde belirtilenşartları taşımaları, b) Adayların 2547 Sayılı Kanun

Karatekin Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemize 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri uyarınca aşağıda unvanı, nitelikleri ve sayıları belirtilen kadrolara öğretim üyeleri alınacaktır. Öğretim Üyesi kadrosuna başvur

Necmettin Erbakan Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerinde boşbulunan kadrolarına 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda öğretim üyesi alınacaktır. Adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinde

Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Sakarya Üniversitesi Rektörlüğünden: 2547 Sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddelerine göre Üniversitemiz’e Öğretim Üyesi alınacaktır. 1 - Profesör kadrosu için adayların Başvuru Formuna özgeçmişini, Doçentlik Belgesini, 2 fotoğrafını, bili

Ordu Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Ordu Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemize, 2547 sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği Hükümlerine göre devamlı statüde çalıştırılmak üzere Öğretim Üyesi alınacaktır. Adayların, 657 sayılı Kanunun 48. maddesindeki ve diğer ilgili mevzuatlardaki şartları taşımalarıgerekm

Artuklu Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

MardinArtuklu Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemiz birimlerine 2547 sayılı Kanun ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uyarınca öğretim üyesi alınacaktır. Adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesindeki genel ve ilanda belirtilen diğer şartları taşımalarıgerekmektedir. 1 -