Üye Ol
Üye Girişi
Webmail | Hizmetlerimiz | Yardım Konuları | Faydalı Linkler | Şifremi Unuttum? | Yeni Üyelik
Marbleport'a Hoşgeldiniz
Anasayfam YapAna Sayfam Yap Favorilerime ekleSık Kullanılanlara Ekle
  Site içi Arama:
Duyurular

UŞAK ÜNİVERSİTESİ ÖĞRETİM ÜYESİ ALIMI

Uşak Üniversitesi Rektörlüğünden:
* Üniversitemizde açık bulunan öğretim üyesi kadrosuna 2547 Sayılı Kanunu ve bu kanuna dayalı olarak çıkartılan yönetmelik hükümlerine göre, Akademisyenler alınacaktır.
* Adayların, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesindeki şartları taşımaları gerekmektedir.
* Profesör ve Doçent kadroları devamlı statüdedir.
* Adaylar http://personel.usak.edu.tr/index.php?sayfa=form.php adresinde bulunan öğretim üyeleri “başvuru formundan” doldurarak, öğrenim belgelerinin fotokopisi, nüfus cüzdan fotokopisi ve 2 adet fotoğraf ile birlikte;
1) Profesör kadrolarına müracaat edecek adaylar; Bilimsel çalışma-yayınlarını doçentlik belgesi, özgeçmiş ve (6 takım) yayın dosyaları ile Rektörlük Personel Daire Başkanlığına şahsen başvuracaklardır.
2) Doçent kadrolarına müracaat edecek adaylar; Bilimsel çalışma-yayınlarını doçentlik belgesi, özgeçmiş ve (4 takım) yayın dosyalarıile Rektörlük Personel Daire Başkanlığına şahsen başvuracaklardır.
3) Yardımcı Doçent kadrolarına müracaat edecek adaylar; Yabancı dil belgesi, Doktora diploması, bilimsel çalışma-yayınlarını, özgeçmişve (4 takım) yayın dosyaları ile ilgili birimlere şahsen başvurmalarıgerekmektedir.
Genel Açıklamalar
1. İlan edilen bütün unvanlar için, Yabancı Ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması şarttır.
2. Başvuran adayların koşullarının sonradan uygun olmadığının anlaşılması halinde atamaları yapılmayacak ve iptal edilecektir.
3. Bir adayın sadece bir kadroya başvurma imkânıvardır.
4. Mezuniyet belgesi, doktora öğrenim belgeleri tasdikli olacaktır veya aslı ile birlikte ilgili Birimlerde tasdik edilecektir.
5. Başvuru evrakları iade edilmeyecektir.
6. Erkek adayların askerlik durum belgesini başvuru evraklarına eklemeleri gerekmektedir.
7. Adaylar dosyalarını gönderim kutusu içinde teslim edeceklerdir.
8. Yrd. Doç. Dil sınavı tarihi son müracaat tarihinden sonra,İlgili birimler tarafından Üniversitemizin www.usak.edu.tr web adresinde duyurulacaktır.
•YardımcıDoçentler için, Üniversitemizin yapacağı yabancı dil sınavından en az 70 (yetmiş) puan almış olmak gerekmektedir.
•Müracaatların gerekli belgelerle birlikte ilanın yayımı tarihinden itibaren son müracaat tarihine kadar yapılması gerekmektedir.
Son Müracaat Tarihi : 24/10/2014 mesai bitimine kadardır.
 

KADRO
NO
KADRO
UNVAN
DERECE BÖLÜM/ANABİLİM DALI ADET İLAN AÇIKLAMASI
Diş Hekimliği Fakültesi
23 Yrd.Doç. 1 Klinik Bil./Ağız, Diş ve Çene Radyolojisi 1  
27 Yrd.Doç. 1 Klinik Bil./Endodonti 1  
323 Yrd.Doç. 1 Klinik Bil./Periodontoloji 1  
2 Profesör 1 Klinik Bil./Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi 1 Çene kırıkları, kook traksiyonları, osteomiyelistler ve deneysel histopatolojik çalışmaları ve araştırmaları olmak.
215 Profesör 1 Klinik Bil./Ortodonti 1 Deneyimsel Diş hareketleri, TME ve Oklüzyon üzerine teknolojik çalışmaları olmak.
Eğitim Fakültesi
506 Doçent 2 Türkçe Eğitimi/Türkçe Eğitimi 1 Türkçe Dil edinimi ve Türkçe Öğretimi üzerine çalışmaları olmak.
508 Doçent 2 Eğitim Bil./Rehberlik ve Psiko. Danış. 1 İnanç Tutum ve Sembolizm üzerine çalışmaları olmak.
797 Yrd.Doç. 4 İlköğretim/İlköğretim Matematik Eğ. 1 Geometri alanında doktora yapmış olmak. Finsler uzayında sasakian yapılar üzerine çalışmaları olmak.
Fen-Edebiyat Fakültesi
784 Yrd.Doç. 5 Çağ. Türk Leh. Ed./Türk Leh. Ed. Güney-Batı (Azeri-Türkmen) 1 Çağdaş Türk Lehçeleri ve edebiyatları veya Türk Dili ve Lehçeleri alanında doktora yapmış olmak. Oğuz ağızları üzerine çalışmaları bulunmak.
815 Yrd.Doç. 3 Tarih/Yakınçağ Tarihi 1 Osmanlı Devleti tarafından Eğitim amacıyla Avrupa'ya gönderilenler üzerine çalışmaları olmak.
293 Doçent 2 Biyoloji/Botanik 1 Bitki sistematiği, SitogenetikPalinoloji ve Bitki anatomisi konularında çalışmaları olmak.
22 Yrd.Doç. 1 Sanat Tarihi/Bizans Sanatı 1 Doktorasını Bizans Sanatı konusunda yapmış olmak.
49 Yrd.Doç. 4 Coğrafya/Beşeri Coğrafya 1 Şehir Coğrafyası, Nüfus gelişimi ve hareketliliği konusunda çalışmaları olmak.
Güzel Sanatlar Fakültesi
761 Yrd.Doç. 5 Seramik/Seramik A.S.D. 1 Seramik ve Cam Tasarımı Anasanat Dalında Sırsız Raku konusunda sanatta yeterlilik almış olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
1059 Yrd.Doç. 3 İktisat/Uluslararası İkt. ve İktisadi Geliş. 1 Doğrudan Yabancı yatırımcılar ve Avrupa Birliği üzerine çalışmalar yapmış olmak.
480 Doçent 2 İşletme/Üretim Yönetimi ve Paz. 1 Şehir Pazarlaması üzerine çalışmaları olmak.
İletişim Fakültesi
1157 Yrd.Doç. 3 Radyo-TV Sinema/Radyo-TV 1 İletişim Fakültesi Lisans mezunu olmak ve doktorasını İletişim Fakültesi, Radyo, TV, Sinema alanında yapmış olmak.
659 Doçent 3 Halkla İliş. ve Reklam./Halkla İlişkiler 1 Yerel Yönetimlerde Halkla ilişkiler konusunda çalışmaları olmak.
Mimarlık ve Tasarım Fakültesi
380 Yrd.Doç. 4 Şehir ve Bölge Planlama 1 Peyzaj Mimarlığı Anabilim Dalında doktora yapmış olmak. Kentsel alan kullanım dönüşümleri, Kent planlaması ve Alan kullanım Planlaması üzerine çalışmaları bulunmak.
729 Yrd.Doç. 4 Şehir ve Bölge Planlama 1 Kentsel tasarım ve Kentsel açık yeşil alanlar üzerine çalışmaları olmak.
Mühendislik Fakültesi
6 Doçent 1 Kimya Müh./Proses ve Reak. Tasarımı 1 Mikroreaktör Uygulamaları konusunda doktora yapmış olmak. Katalatik Reforming ve Membran Prosesleri konusunda bilimsel araştırmalar yapmış olmak.
411 Doçent 3 İnşaat/Mekanik 1 Türkiye'deki mevcut Betonarme yapıların Depremselliği ile ilgili tez ve uygulama çalışmaları olmak.
493 Profesör 1 İnşaat/Hidrolik 1 Havza su kaynakları ve kalitesi, kuraklık ve çevresel akış konularında çalışmış olmak.
Sağlık Yüksekokulu
39 Yrd.Doç. 1 Hemşirelik/Cerrahi Hastalıkları Hemşireliği 1 Hemşirelik bölümü mezunu olmak. Fizyoloji alanında doktora yapmış olmak.
Spor Bilimleri Fakültesi
448 Doçent 1 Antrenörlük Eğitimi/Antrenörlük Eğitimi A.B.D. 1 Çinko ve Antioksidan takviye üzerine çalışmaları bulunmak.
1141 Yrd.Doç. 4 Antrenörlük Eğitimi/Antrenörlük Eğitimi A.B.D. 1 Eğitsel oyunlar çalışmaları bulunmak.
1148 Yrd.Doç. 4 Antrenörlük Eğitimi/Antrenörlük Eğitimi A.B.D. 1 Kayaklı koşu üzerine çalışmaları bulunmak.
Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu
344 Yrd.Doç. 1 Uluslararası Ticaret 1 Uluslararası İlişkiler Bölümü Lisans mezunu olmak. Genel İşletme alanında doktora yapmış olmak. Konumlandırma, Sponsorluk, Pazarlama alanında çalışmaları bulunmak.
966 Yrd.Doç. 5 Uluslararası Ticaret 1 Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkilerinde doktora yapmış olmak. Sosyal Politikalar ve Sosyal Sorumluluk alanlarında çalışmaları olmak.
 

23:31:32 10.10.2014

Tüm Duyurular

İlginizi çekebilecek diğer duyurular

Dicle Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Dicle Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemizin aşağıda belirtilen Bölümlerine/Anabilim Dallarına 2547 sayılı Kanunun ilgili maddeleri uyarınca öğretim üyeleri alınacaktır. Başvuru süresi ilanın yayım tarihinden itibaren onbeş (15) gündür. Tüm adaylar başvurularını Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığına şahsen yapac

Nişantaşı Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

NişantaşıÜniversitesi Rektörlüğünden: 1. Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerinde boş bulunan kadrolarına 2547 SayılıYükseköğretim Kanunu ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda öğretim üyesi alınacaktır. 2. 2547 Sayılı Kanunun 23. maddesinde belirtilen şartları taşıyan Yardı

Gediz Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Gediz Üniversitesi Rektörlüğünden: GEDİZ ÜNİVERSİTESİ PROFESÖR KADROSU İLANI Üniversitemiz Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Profesör kadrosuna 2547 Sayılı Kanunun 26. Maddesi ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama Yönetmeliğinin 14. Maddesi uyarınca Profesör alınacaktır.

Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Marmara Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemiz Atatürk Eğitim Fakültesi, Dişhekimliği Fakültesi, Eczacılık Fakültesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Hukuk Fakültesi,İktisat Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, İletişim Fakültesi, İşletme Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Sağlık Bi

Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine 2547 sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddelerine göre Öğretim Üyesi alınacaktır. Adayların Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Kriterleri Yükseköğretim Kurulu Başkanl

Erzincan Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Erzincan Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemize bağlı birimlerde istihdam edilmek üzere, 2547 Sayılı Kanunda değişiklik yapan 5772 Sayılı Kanun ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddelerine göre öğretim üyesi alınacaktır. Müracaat edecek adayların devlet hizmetine girmede aranılan gene

Adıyaman Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Adıyaman Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemize, 2547 Sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği hükümlerine göre devamlı statüde çalıştırılmak üzere Öğretim elemanları alınacaktır. Adayların, 657 SayılıKanunun 48. maddesindeki ve diğer ilgili mevzuatlardaki şartlarıtaşımaları gerekmekt

İzmir Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

İzmir Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemiz, 2547 Sayılı Yüksek Öğretim Kanununda aranan koşulları yerine getirmiş olmak kaydı ile aylık ve özlük haklarıyönünden 4857 sayılı İş Kanunu hükümlerine tabi olarak öğretim elemanıalınacaktır. İlana konu olan kadrolar tam zamanlıdır. Profesör, Doçent ve Yardımcı Do&cce

Düzce Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Düzce Üniversitesi Rektörlüğünden: AKADEMİK PERSONEL ALIM İLANI Üniversitemiz birimlerine; 2547 sayılı Kanunun, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ve Üniversitemiz “Akademik Yükseltilme ve Atama Kriterleri”nin ilgili maddelerine göre öğretim üyesi alınacaktır. Müracaat edecek adayların

Yüzüncü Yıl Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemize 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun ilgili maddeleri gereğince aşağıda ünvanı ve nitelikleri belirtilen kadrolara Öğretim üyesi alınacaktır. İlgililerin; a) 657 Sayılı Kanun'un 48. maddesinde belirtilenşartları taşımaları, b) Adayların 2547 Sayılı Kanun

Karatekin Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemize 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri uyarınca aşağıda unvanı, nitelikleri ve sayıları belirtilen kadrolara öğretim üyeleri alınacaktır. Öğretim Üyesi kadrosuna başvur

Necmettin Erbakan Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerinde boşbulunan kadrolarına 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda öğretim üyesi alınacaktır. Adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinde

Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Sakarya Üniversitesi Rektörlüğünden: 2547 Sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddelerine göre Üniversitemiz’e Öğretim Üyesi alınacaktır. 1 - Profesör kadrosu için adayların Başvuru Formuna özgeçmişini, Doçentlik Belgesini, 2 fotoğrafını, bili

Ordu Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Ordu Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemize, 2547 sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği Hükümlerine göre devamlı statüde çalıştırılmak üzere Öğretim Üyesi alınacaktır. Adayların, 657 sayılı Kanunun 48. maddesindeki ve diğer ilgili mevzuatlardaki şartları taşımalarıgerekm

Artuklu Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

MardinArtuklu Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemiz birimlerine 2547 sayılı Kanun ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uyarınca öğretim üyesi alınacaktır. Adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesindeki genel ve ilanda belirtilen diğer şartları taşımalarıgerekmektedir. 1 -