Üye Ol
Üye Girişi
Webmail | Hizmetlerimiz | Yardım Konuları | Faydalı Linkler | Şifremi Unuttum? | Yeni Üyelik
Marbleport'a Hoşgeldiniz
Anasayfam YapAna Sayfam Yap Favorilerime ekleSık Kullanılanlara Ekle
  Site içi Arama:
Duyurular

BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ ÖĞRETİM ÜYESİ ALIMI

Başkent Üniversitesi Rektörlüğünden:
Duyurunun başlangıç tarihi    : 15 Ağustos 2014
Son Başvuru Tarihi                : 29 Ağustos 2014
Üniversitemiz aşağıda belirtilen birimlerine “2547 Sayılı Kanun ile Öğretim Üyeliğine Yükseltme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddelerine ve “Başkent Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Kriterlerine” uygun Öğretim Üyesi alınacaktır.
Başvuru süresi duyurunun yayım tarihinden itibaren 15 (onbeş) gündür. Süresi içinde yapılmayan başvurularla, eksik belgeli dosyalar kabul edilmeyecektir.
BAŞVURULARDA ARANACAK KOŞULLAR:
PROFESÖRLER
Profesörlük kadrolarına başvuracak adayların; başvurduklarıbirim ve anabilim dalını belirten dilekçelerine özgeçmiş, 2 (iki) adet fotoğraf, nüfus cüzdanı örneği, doçentlik belgesi, başlıca araştırma eserinin açıkça belirtildiği yayın listesi, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 6 (altı) adet dosyayı ekleyerek, Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığı’naşahsen başvurmaları gerekmektedir.
DOÇENTLER:
Doçentlik kadrolarına başvuracak adayların; başvurduklarıbirim ve anabilim dalını belirten dilekçelerine özgeçmiş, 2 (iki) adet fotoğraf, nüfus cüzdanı örneği, doktora ve doçentlik belgesi, yayın listesi, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 (dört) adet dosyayı ekleyerek, Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığı’na şahsen başvurmaları gerekmektedir.
YARDIMCI DOÇENTLER:
Yardımcı Doçentlik Kadrolarına başvuracak adayların; başvurdukları birim ve anabilim dalı ile 2547 sayılıKanun’un 23. maddesinin (b) fıkrasının ikinci bendinde belirtilen sınava girecekleri yabancı dili belirten dilekçelerine özgeçmiş, 2 (iki) adet fotoğraf, nüfus cüzdanı örneği, lisans, yüksek lisans ve doktora belgesi, yayın listesi, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 (dört) adet dosyayıekleyerek, Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığı’na şahsen başvurmalarıgerekmektedir.
 

Fakülte Bölüm Kadro Unvanı
ve Sayısı
Açıklama
Diş Hekimliği Fakültesi Ortodonti Anabilim Dalı Profesör Dr. (1) En az iki yıl bir üniversitede doçent ya da profesör kadrosuyla görev yapmış olmak.
Protetik Diş Tedavisi Anabilim Dalı Yard. Doç. Dr. (1) Protetik Diş Tedavisi dalında doktora yapmış ve doktora sonrası en az bir yıl üniversitede çalışmış olmak.
Tıp Fakültesi Tıbbi Genetik Yard. Doç. Dr. (1) Adana Uygulama ve Araştırma Merkezinde çalışmak üzere.
Mühendislik Fakültesi Biyomedikal Mühendisliği Doçent Dr. (2) • Doçentlik unvanını Biyomühendislik alanında almış olmak, Biyomalzeme konusunda uzmanlaşmış ve Biyomalzeme dersi vermiş olmak.
• Biyoteknoloji alanında doktora yapmış olmak, genetik konusunda uzmanlaşmış olmak.
Biyomedikal Mühendisliği Yard. Doç. Dr. (1) Fizik alanında doktora yapmış olmak, Tıbbi cihaz tasarımı ve üretimi konusunda uzmanlaşmış olmak.
Elektrik Elektronik Mühendisliği Doç. Dr. (1) Elektrik-Elektronik Mühendisliği alanında lisans, yüksek lisans ve doktora dereceleri almış olmak, Telekomünikasyon alanında yayın yapmış, ders vermiş ve uzmanlaşmış olmak.
Elektrik Elektronik Mühendisliği Yard. Doç. Dr. (1) Elektrik-Elektronik Mühendisliği alanında lisans, yüksek lisans ve doktora dereceleri almış olmak, Telekomünikasyon alanında yayın yapmış, ders vermiş ve uzmanlaşmış olmak.
Bilgisayar Mühendisliği Yard. Doç. Dr. (1) Lisans eğitimini Bilgisayar Mühendisliği, doktora eğitimini Elektronik Mühendisliği alanında tamamlamış olmak ve Bilgisayar Donanımı alanında uzmanlaşmış olmak.
Makine Mühendisliği Yard. Doç. Dr. (1) Lisansını Makine Mühendisliği alanında yapmış, doktorasını Malzeme alanında tamamlamış ve Yorulma konusunda uzmanlaşmış olmak.
Fen Edebiyat Fakültesi Amerikan Kültür ve Edebiyatı Yard. Doç. Dr. (1) Amerikan Edebiyatı ve Sineması, Amerikan Kültürü, 20. Yüzyıl Amerikan Romanı, Amerikan Kadın Yazarlar alanlarında uzmanlaşmış olmak
Hukuk Fakültesi Medeni Hukuk Bölümü Yard. Doç. Dr. (1) Bir Hukuk Fakültesinde en az bir yıl, Medeni Hukuk alanında öğretim görevlisi olarak çalışmış olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Profesör Dr. (1) Siyasi tarih alanında doçentlik ünvanını almış olmak; 19. ve 20. yüzyıl Osmanlı tarihi, Osmanlı diplomasisi konularında uzman olmak.
Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Doçent Dr. (3) • Siyaset bilimi alanında doktora yapmış olmak; Avrupa Birliği siyaseti, karşılaştırmalı kamu politikası konularında uzman olmak.
• Siyaset bilimi alanında doktora yapmış olmak; devlet kuramları, ekonomi politik, Türkiye’de devletin dönüşümü konularında uzman olmak.
• Siyaset bilimi alanında doktora yapmış olmak; demokrasi kuramları, sivil toplum - demokrasi ilişkisi konularında uzman olmak.
İşletme Bölümü Doçent Dr. (1) Pazarlama alanında doktora yapmış olmak; uluslararası pazarlama, tüketici davranışları ve hizmet kalitesi konularında uzman olmak.
İşletme Bölümü Yard. Doç. Dr. (1) İşletme alanında doktora derecesine sahip olmak; Sayısal Yöntemler, Kontrat Yönetimi, Üretim ve İşlemler Yönetimi alanlarında tecrübe sahibi olmak.
İktisat Bölümü Yard. Doç. Dr. (1) Lisans derecesini Ekonomi ya da Ekonometri bölümünden almış olmak; doktorasını Ekonometri alanında yapmış olmak, ekonometri ve sayısal dersleri verebiliyor olmak.
İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Doçent Dr. (1) Doktorasını ve doçentliğini sosyal psikoloji alanından almış olmak; En az 5 yıllık öğretim üyeliği deneyimine sahip olmak.
Ticari Bilimler Fakültesi Muhasebe ve Finansal Yönetim Bölümü Doçent Dr. (1) Muhasebe alanında Doçent unvanı almış olmak, Yatırım Amaçlı Gayri Menkullerin Muhasebeleştirilmesi konusunda uzmanlaşmış olmak.
Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümü Doçent Dr. (1) Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bilim alanında doçent unvanı almış ve spor fizyoterapistliği alanında çalışmalar yapmış olmak.
Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümü Yard. Doç. Dr. (1) Fizyoterapi ve Rehabilitasyon doktora programını tamamlamış ve en az 3 yıl akademik kadroda çalışmış olmak.
Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri Bölümü Yard. Doç. Dr. (1) Hemşirelik esasları alanında doktora programını tamamlamış ve en az 5 yıl akademik kadroda çalışmış olmak.
Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Programı Doçent Dr. (2) • Lisansüstü eğitimlerinden birini yurt dışında yapmış olmak. Doktora ve doçentliğini Psikolojik Danışma ve Rehberlik alanından almış olmak. Mesleki Rehberlik ve ergenlerin Psikososyal Gelişimleri üzerinde çalışmış olmak.
• Lisansüstü eğitimlerini yurt dışında yapmış olmak. Doçentliğini Eğitimde ölçme ve Değerlendirme alanında almış olmak. Testlerde çok boyutluluk ve performans testleri üzerine yapmış olmak.
Eğitim Bilimleri Bölümü Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Programı Yard. Doç. Dr. (1) Lisansı, Yüksek Lisans, Doktora eğitimlerini Psikolojik Danışma ve Rehberlik Alanında yapmış olmak. Akademik çalışma yanında uygulama deneyimine sahip olmak. Kültüre duyarlı psikoloji ve aile danışmanlığı üzerine çalışmış olmak.
Bilgisayar Öğretim Teknikleri Eğitimi Bölümü Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği Programı Yard. Doç. Dr. (1) Doktorasını Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Alanında yapmış olmak ve Bilgi yapılandırma, işbirlikli öğrenme konusunda deneyimli olmak.
Ortaöğretim Fen ve Matematik Alanları Eğitimi Bölümü Ortaöğretim Matematik Öğretmenliği Programı Doçent Dr. (1) Analiz, Fonksiyonel Analiz, Reel Analiz derslerini okutmak, Singüler integraller alanında ve Yaklaşımlar teorisinde çalışmalar yapmış olmak, Doçentliğe yükseltildikten sonra Üniversitelerde bir yıl çalışmış olmak.
Yabancı Diller Eğitimi Bölümü İngilizce Öğretmenliği Programı Yard. Doç. Dr. (1) İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümünden mezun olmak, İngiliz Dili ve Edebiyatı veya İngilizce Öğretimi Bölümlerinde lisans ve yüksek lisans dersleri vermiş olmak, “Edebiyat, Karşılaştırmalı Tiyatro ve Drama” alanları ile İngilizce Eğitimini sentezleyen çalışmaları bulunmak.
Ortaöğretim Sosyal Alanlar Eğitimi Bölümü Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği Programı Yard. Doç. Dr. (1) Türk Dili ve Edebiyatı mezunu olmak. Yeni Türk Edebiyatı alanında yüksek lisans ve doktora yapmış olmak. En az bir yıl öğretim elemanı olarak çalışmak.
Devlet Konservatuarı Müzik Bölümü Yard. Doç. Dr. (1) Opera, Şan, Yaylı ve Nefesli Çalgılar alanlarında Korrepetitör olmak, Sanatta Yeterlilik/Doktora Programını tamamlamış olmak.
Sahne Sanatları Bölümü Yard. Doç. Dr. (1) Müzikoloji ve Müzik Teorisi alanında doktora programını tamamlamış olmak, Geleneksel Türk Müziği alanında icracı olmak.
Sağlık Hizmetleri MYO Diyaliz programı Prof. Dr. (1) Doçent unvanını, İç hastalıkları bölümüne bağlı Ana Bilim Dallarının birinden almış olmak
 

11:18:06 15.08.2014

Tüm Duyurular

İlginizi çekebilecek diğer duyurular

Dicle Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Dicle Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemizin aşağıda belirtilen Bölümlerine/Anabilim Dallarına 2547 sayılı Kanunun ilgili maddeleri uyarınca öğretim üyeleri alınacaktır. Başvuru süresi ilanın yayım tarihinden itibaren onbeş (15) gündür. Tüm adaylar başvurularını Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığına şahsen yapac

Nişantaşı Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

NişantaşıÜniversitesi Rektörlüğünden: 1. Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerinde boş bulunan kadrolarına 2547 SayılıYükseköğretim Kanunu ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda öğretim üyesi alınacaktır. 2. 2547 Sayılı Kanunun 23. maddesinde belirtilen şartları taşıyan Yardı

Gediz Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Gediz Üniversitesi Rektörlüğünden: GEDİZ ÜNİVERSİTESİ PROFESÖR KADROSU İLANI Üniversitemiz Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Profesör kadrosuna 2547 Sayılı Kanunun 26. Maddesi ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama Yönetmeliğinin 14. Maddesi uyarınca Profesör alınacaktır.

Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Marmara Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemiz Atatürk Eğitim Fakültesi, Dişhekimliği Fakültesi, Eczacılık Fakültesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Hukuk Fakültesi,İktisat Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, İletişim Fakültesi, İşletme Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Sağlık Bi

Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine 2547 sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddelerine göre Öğretim Üyesi alınacaktır. Adayların Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Kriterleri Yükseköğretim Kurulu Başkanl

Erzincan Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Erzincan Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemize bağlı birimlerde istihdam edilmek üzere, 2547 Sayılı Kanunda değişiklik yapan 5772 Sayılı Kanun ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddelerine göre öğretim üyesi alınacaktır. Müracaat edecek adayların devlet hizmetine girmede aranılan gene

Adıyaman Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Adıyaman Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemize, 2547 Sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği hükümlerine göre devamlı statüde çalıştırılmak üzere Öğretim elemanları alınacaktır. Adayların, 657 SayılıKanunun 48. maddesindeki ve diğer ilgili mevzuatlardaki şartlarıtaşımaları gerekmekt

İzmir Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

İzmir Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemiz, 2547 Sayılı Yüksek Öğretim Kanununda aranan koşulları yerine getirmiş olmak kaydı ile aylık ve özlük haklarıyönünden 4857 sayılı İş Kanunu hükümlerine tabi olarak öğretim elemanıalınacaktır. İlana konu olan kadrolar tam zamanlıdır. Profesör, Doçent ve Yardımcı Do&cce

Düzce Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Düzce Üniversitesi Rektörlüğünden: AKADEMİK PERSONEL ALIM İLANI Üniversitemiz birimlerine; 2547 sayılı Kanunun, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ve Üniversitemiz “Akademik Yükseltilme ve Atama Kriterleri”nin ilgili maddelerine göre öğretim üyesi alınacaktır. Müracaat edecek adayların

Yüzüncü Yıl Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemize 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun ilgili maddeleri gereğince aşağıda ünvanı ve nitelikleri belirtilen kadrolara Öğretim üyesi alınacaktır. İlgililerin; a) 657 Sayılı Kanun'un 48. maddesinde belirtilenşartları taşımaları, b) Adayların 2547 Sayılı Kanun

Karatekin Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemize 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri uyarınca aşağıda unvanı, nitelikleri ve sayıları belirtilen kadrolara öğretim üyeleri alınacaktır. Öğretim Üyesi kadrosuna başvur

Necmettin Erbakan Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerinde boşbulunan kadrolarına 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda öğretim üyesi alınacaktır. Adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinde

Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Sakarya Üniversitesi Rektörlüğünden: 2547 Sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddelerine göre Üniversitemiz’e Öğretim Üyesi alınacaktır. 1 - Profesör kadrosu için adayların Başvuru Formuna özgeçmişini, Doçentlik Belgesini, 2 fotoğrafını, bili

Ordu Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Ordu Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemize, 2547 sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği Hükümlerine göre devamlı statüde çalıştırılmak üzere Öğretim Üyesi alınacaktır. Adayların, 657 sayılı Kanunun 48. maddesindeki ve diğer ilgili mevzuatlardaki şartları taşımalarıgerekm

Artuklu Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

MardinArtuklu Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemiz birimlerine 2547 sayılı Kanun ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uyarınca öğretim üyesi alınacaktır. Adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesindeki genel ve ilanda belirtilen diğer şartları taşımalarıgerekmektedir. 1 -