Üye Ol
Üye Girişi
Webmail | Hizmetlerimiz | Yardım Konuları | Faydalı Linkler | Şifremi Unuttum? | Yeni Üyelik
Marbleport'a Hoşgeldiniz
Anasayfam YapAna Sayfam Yap Favorilerime ekleSık Kullanılanlara Ekle
  Site içi Arama:
Duyurular

SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ ÖĞRETİM ÜYESİ

Süleyman Demirel Üniversitesi Rektörlüğünden:
Üniversitemizin aşağıda belirtilen Birimlerine 2547 sayılı Kanun ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama Yönetmeliği ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nca onaylanan Üniversitemiz Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvurma, Atama ve Yükseltilme ile ilgili Değerlendirme Kriterleri Hükümlerine göre aşağıda belirtilen Anabilim Dallarına öğretim üyesi alınacaktır.
Profesör kadroları daimi statüde olup, bu kadrolara başvuracak adaylar, dilekçelerine başvurdukları Birimi ve Anabilim Dalını belirterek ekinde özgeçmiş, noterden veya resmi kurumlarca onaylanmış Lisans, Yüksek Lisans, Doktora, Uzmanlık Belgesi veya Sanatta Yeterlik belgesi, Doçentlik Belgesi, nüfus cüzdan fotokopisi, 3 adet fotoğraf ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme Atama Kriterinin Puanlanmış listesi ve yayın listesi ile birlikte Bilimsel Çalışma ve Yayınlarını kapsayan eserlerden 6 (altı) takım dosyayı ekleyerek Personel Dairesi Başkanlığına; (Profesörler için başlıca araştırma eserini özgeçmiş ve yayın listesinde belirteceklerdir.)
Doçent kadroları daimi statüde olup, bu kadrolara başvuracak adaylar, dilekçelerine başvurdukları Birimi ve Anabilim Dalını belirterek ekinde özgeçmiş, noterden veya resmi kurumlarca onaylanmış Lisans, Yüksek Lisans, Doktora, Uzmanlık Belgesi veya Sanatta Yeterlik Belgesi, Doçentlik Belgesi, nüfus cüzdan fotokopisi, 3 adet fotoğraf, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme Atama Kriterinin Puanlanmış listesi ve yayın listesi ile birlikte Bilimsel Çalışma ve Yayınlarını kapsayan eserlerden 4 (dört) takım dosyayı ekleyerek Personel Dairesi Başkanlığına;
- İlanın yayınlandığı tarihi takip eden 15 (onbeş) gün içerisinde müracaat etmeleri gerekmektedir.
- Yabancıülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması şarttır.
- Posta ile müracaat edecek adaylar için; postada meydana gelen gecikmeler dikkate alınmayacaktır.
Tıp Fakültesine ait kadrolara başvuracak Öğretim Üyesi adaylarının Tıp Fakültesi mezunu olması zorunludur. (Özel şartlar hariç)
- Dilekçe, Özgeçmiş ve SDÜ Öğretim Üyeliğine Başvuracak Adayların Yayınlarını Puanlama Formu formatına http://persdb.sdu.edu.tr’den doküman arşivi “SDÜ Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvurma, Atama, Yükseltilme ve Değerlendirme Kriterleri”bölümünden ulaşılabilir.
 

Birimi/Bölümü Anabilim Dalı Unvanı Der. Adet Niteliği
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ
Çevre Mühendisliği Çevre Bilimleri Doçent 1 1 Agro endüstri atık sularından struvit çöktürmesi ile nütrient giderimi ve geri kazanımı konusunda çalışmaları olmak.
Tekstil Mühendisliği Tekstil Teknolojisi Doçent 1 1 Giysi konforu konusunda çalışmalara sahip olmak.
MİMARLIK FAKÜLTESİ
Şehir ve Bölge Planlama Şehircilik Doçent 1 1 Kent planlamada iklim değişikliği, romanlar ve çocukluk dönemi konularında çalışmalar yapmış olmak.
FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESİ
Matematik Uygulamalı Matematik Doçent 1 1 İşbirlikçi Oyun Teorileri üzerine çalışmaları olmak.
Tarih Yakınçağ Tarihi Doçent 1 1 Rus Tarihi ve Rus-Türk ilişkileri üzerine çalışmaları olmak.
Türk Dili ve Edebiyatı Yeni Türk Edebiyatı Profesör 1 1 Sanat Felsefesi, Estetik, Psikanalitik Edebiyat ve Modern Edebiyat üzerine çalışmaları olmak.
TIP FAKÜLTESİ
Temel Tıp Bilimleri Anatomi Doçent 1 1 Fetal anatomi ile ilgili çalışmaları olmak.
Cerrahi Tıp Bilimleri Göğüs Cerrahisi Doçent 1 1 Plevral efüzyonlu hastalarda plöredez yöntemi ile ilgili klinik ve deneysel çalışmaları olmak.
Dahili Tıp Bilimleri Halk Sağlığı Profesör 1 1 Engellilik ile ilgili projelerde görev almak ve çalışmaları olmak.
Dahili Tıp Bilimleri Kardiyoloji Doçent 1 1 Oksidatif streste, selenyum, L-Karnitin ve proadrenomedullin ile ilgili çalışmaları olmak.
Dahili Tıp Bilimleri Nöroloji Doçent 1 1 Tanısal ve girişimsel nöroloji alanında deneyimli olmak.
DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ
Klinik Diş Hekimliği Bilimleri Ağız-Diş-Çene Hastalıkları Cerrahisi Profesör 1 1 Ağız enfeksiyonlarının fotodinamik terapi yöntemi ile tedavisi üzerine çalışma yapmış olmak.
Klinik Diş Hekimliği Bilimleri Endodonti Doçent 1 1 Rezin esaslık kök kanal dolgu maddelerinin bağlanma dayanımları üzerine çalışma yapmış olmak.
Klinik Diş Hekimliği Bilimleri Ortodonti Doçent 1 1 Kraniyofasiyal yapıların prenatal dönem büyüme ve gelişimleri üzerine çalışma yapmış olmak.
Klinik Diş Hekimliği Bilimleri Ortodonti Profesör 1 1  
Klinik Diş Hekimliği Bilimleri Periodontoloji Profesör 1 1 Adipokinler ve Periodontitis ilişkisi üzerine çalışma yapmış olmak.
İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ
Sağlık Yönetimi Hastane İşletmeciliği Profesör 1 1 Doçentliği muhasebe ve finansman alanından almış olmak. Finansal krizlerin finansman kararlarına etkisi konusunda çalışma yapmış olmak.
İktisat İktisadi Gelişme ve Uluslararası İktisat Doçent 1 1 İnovasyon konusunda çalışmış olmak, göller bölgesi üzerinde araştırma yapmış olmak, tarımsal pazarlama üzerine çalışmış olmak.
Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri İş Hukuku ve Sosyal Güvenlik Hukuku Profesör 1 1 Sosyal politika ve sosyal sorumluluk alanlarında çalışma yapmış olmak ve editörlük yapmış olmak.
Sağlık Yönetimi Sağlık Kurumlarında Yönetim ve Organizasyon Doçent 1 1 Doçentliğini yönetim ve strateji alanından almış olmak, KOBİ'lerde insan kaynakları yönetimi ve liderlik üzerine çalışmalar yapmış olmak.
Sağlık Yönetimi Sağlık Kurumlarında Yönetim ve Organizasyon Profesör 1 1 Sağlık kurumları yönetimi alanında doktora yapmış, doçentliğini yönetim ve organizasyon alanından almış, toplumsal kültür-örgüt kültürü ilişkisi konularında çalışmalar yapmış olmak.
Uluslararası İlişkiler Uluslararası İlişkiler Profesör 1 1 Azerbaycan-Karabağ meselesi ve Fırat Dicle üzerine çalışmaları olmak.
Kamu Yönetimi Yönetim Bilimleri Profesör 1 1 Postmodern yönetsel ahlak, Avrupa yönetsel alanı ve AB-Türk kamu yönetimi kanunlarını çalışmış olmak.
ZİRAAT FAKÜLTESİ
Tarımsal Biyoteknoloji Bitkisel Biyoteknoloji Doçent 1 1 Bitki ıslahı ve genetik alanında uzman, moleküler markörler konusunda çalışmış ve lahanagillerde siyah çürüklüğe karşı dayanıklılık konusunda doktora yapmış olmak.
Tarım Ekonomisi Tarım İşletmeciliği Doçent 1 1 Tarım ekonomisi alanında doçentliğini almış olmak. Üretim Ekonomisinde Doktora yapmış, Tarım işletmelerinin ekonomik analizinde uzman ve entegre mücadele yönetim ekonomisi konusunda çalışmalar yapmış olmak.
Tarım Ekonomisi Tarım Politikası ve Yayım Doçent 1 1 Tarım ekonomisi alanında doçentliğini almış olmak. "Kırsal Kalkınma" uygulamalarında deneyim sahibi, Avrupa Birliğinde "Kırsal Kalkınma Politikaları" ve "Gıda Kalite Politikaları" konularında çalışmış, Tarımsal ürün piyasaları ve proje yönetimi alanlarında çalışmalar yapmış olmak.
İLAHİYAT FAKÜLTESİ
İslam Tarihi ve Sanatları Türk İslam Sanatları Tarihi Profesör 1 1  
SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ
Ebelik Ebelik Doçent 1 1 Halk sağlığı çalışanlarının toplum temelli uygulamalardaki özyeterlikleri konusunda çalışma yapmış olmak, Doçentliğini Halk Sağlığı Hemşireliği alanında almış olmak.
TEKNOLOJİ FAKÜLTESİ
Enerji Sistemleri Mühendisliği Enerji Sistemleri Mühendisliği Profesör 1 1 Absorbsiyonlu sistemler konusunda Ulusal ve Uluslararası çalışması olmak.
 

10:40:10 08.08.2014

Tüm Duyurular

İlginizi çekebilecek diğer duyurular

Dicle Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Dicle Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemizin aşağıda belirtilen Bölümlerine/Anabilim Dallarına 2547 sayılı Kanunun ilgili maddeleri uyarınca öğretim üyeleri alınacaktır. Başvuru süresi ilanın yayım tarihinden itibaren onbeş (15) gündür. Tüm adaylar başvurularını Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığına şahsen yapac

Nişantaşı Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

NişantaşıÜniversitesi Rektörlüğünden: 1. Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerinde boş bulunan kadrolarına 2547 SayılıYükseköğretim Kanunu ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda öğretim üyesi alınacaktır. 2. 2547 Sayılı Kanunun 23. maddesinde belirtilen şartları taşıyan Yardı

Gediz Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Gediz Üniversitesi Rektörlüğünden: GEDİZ ÜNİVERSİTESİ PROFESÖR KADROSU İLANI Üniversitemiz Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Profesör kadrosuna 2547 Sayılı Kanunun 26. Maddesi ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama Yönetmeliğinin 14. Maddesi uyarınca Profesör alınacaktır.

Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Marmara Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemiz Atatürk Eğitim Fakültesi, Dişhekimliği Fakültesi, Eczacılık Fakültesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Hukuk Fakültesi,İktisat Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, İletişim Fakültesi, İşletme Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Sağlık Bi

Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine 2547 sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddelerine göre Öğretim Üyesi alınacaktır. Adayların Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Kriterleri Yükseköğretim Kurulu Başkanl

Erzincan Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Erzincan Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemize bağlı birimlerde istihdam edilmek üzere, 2547 Sayılı Kanunda değişiklik yapan 5772 Sayılı Kanun ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddelerine göre öğretim üyesi alınacaktır. Müracaat edecek adayların devlet hizmetine girmede aranılan gene

Adıyaman Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Adıyaman Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemize, 2547 Sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği hükümlerine göre devamlı statüde çalıştırılmak üzere Öğretim elemanları alınacaktır. Adayların, 657 SayılıKanunun 48. maddesindeki ve diğer ilgili mevzuatlardaki şartlarıtaşımaları gerekmekt

İzmir Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

İzmir Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemiz, 2547 Sayılı Yüksek Öğretim Kanununda aranan koşulları yerine getirmiş olmak kaydı ile aylık ve özlük haklarıyönünden 4857 sayılı İş Kanunu hükümlerine tabi olarak öğretim elemanıalınacaktır. İlana konu olan kadrolar tam zamanlıdır. Profesör, Doçent ve Yardımcı Do&cce

Düzce Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Düzce Üniversitesi Rektörlüğünden: AKADEMİK PERSONEL ALIM İLANI Üniversitemiz birimlerine; 2547 sayılı Kanunun, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ve Üniversitemiz “Akademik Yükseltilme ve Atama Kriterleri”nin ilgili maddelerine göre öğretim üyesi alınacaktır. Müracaat edecek adayların

Yüzüncü Yıl Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemize 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun ilgili maddeleri gereğince aşağıda ünvanı ve nitelikleri belirtilen kadrolara Öğretim üyesi alınacaktır. İlgililerin; a) 657 Sayılı Kanun'un 48. maddesinde belirtilenşartları taşımaları, b) Adayların 2547 Sayılı Kanun

Karatekin Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemize 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri uyarınca aşağıda unvanı, nitelikleri ve sayıları belirtilen kadrolara öğretim üyeleri alınacaktır. Öğretim Üyesi kadrosuna başvur

Necmettin Erbakan Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerinde boşbulunan kadrolarına 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda öğretim üyesi alınacaktır. Adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinde

Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Sakarya Üniversitesi Rektörlüğünden: 2547 Sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddelerine göre Üniversitemiz’e Öğretim Üyesi alınacaktır. 1 - Profesör kadrosu için adayların Başvuru Formuna özgeçmişini, Doçentlik Belgesini, 2 fotoğrafını, bili

Ordu Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Ordu Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemize, 2547 sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği Hükümlerine göre devamlı statüde çalıştırılmak üzere Öğretim Üyesi alınacaktır. Adayların, 657 sayılı Kanunun 48. maddesindeki ve diğer ilgili mevzuatlardaki şartları taşımalarıgerekm

Artuklu Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

MardinArtuklu Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemiz birimlerine 2547 sayılı Kanun ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uyarınca öğretim üyesi alınacaktır. Adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesindeki genel ve ilanda belirtilen diğer şartları taşımalarıgerekmektedir. 1 -