Üye Ol
Üye Girişi
Webmail | Hizmetlerimiz | Yardım Konuları | Faydalı Linkler | Şifremi Unuttum? | Yeni Üyelik
Marbleport'a Hoşgeldiniz
Anasayfam YapAna Sayfam Yap Favorilerime ekleSık Kullanılanlara Ekle
  Site içi Arama:
Duyurular

AKSARAY ÜNİVERSİTESİ ÖĞRETİM ÜYESİ ALIMI

 
Aksaray Üniversitesi Rektörlüğünden:
Üniversitemiz birimlerinde açık bulunan ve aşağıda birim ve unvanı belirtilen kadrolara 2547 sayılı Yükseköğretim Kanun’unun ilgili maddeleri ile 657 Sayılı Devlet Memurları Kanun’unun 48. maddesine göre öğretim üyesi alınacaktır. Adayların, Üniversitemiz web sayfası (www.aksaray.edu.tr) Bilgi/Belge bölümünde yayınlanan“Aksaray Üniversitesi Akademik Yükseltilme ve Atanma Ölçütleri Yönergesi”nde belirtilen asgari kriterlerisağlaması gerekmektedir. Bu kriterlere uymayanların başvuruları işleme konulmayacaktır.
Adaylar üniversitemizin web sayfası Bilgi/Belge bölümünde yayınlanan Öğretim Üyeliğine Atanma Dosyası Hazırlama Rehberine göre düzenleyecekleri Yardımcı Doçent kadroları için 4 takım dosyayı, ikişer vesikalık resim ile birlikte ilan edilen birimlere, Profesör kadroları için (6 takım dosyayı) ve Doçent kadroları için (4 takım dosyayı) ise Personel Daire Başkanlığına imzalıbir dilekçe ile ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 15 gün içinde mesai saatlerinde bizzat veya posta ile teslim edeceklerdir. (Postadaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır.)
 

BİRİMİ BÖLÜMÜ ABD / PR. UNVANI ADETİ AÇIKLAMA
Aksaray Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Veterinerlik Laborant ve Veteriner Sağlık Doçent 1 Koyunlarda laparoskopik cerrahi konusunda doktora yapmış olmak. Veteriner klinik bilimleri bölümü dölerme ve suni tohumlama ABD’da doçentlik unvanı almış olmak.
Doçent 1 Dondurulmuş aygır spermaları konusunda doktora yapmış olmak. Veteriner klinik bilimleri bölümü dölerme ve suni tohumlama ABD’da doçentlik unvanı almış olmak.
Kimya ve Kimyasal İşleme Teknolojileri Kimya Teknolojisi Yrd. Doç. 1 Fen Edebiyat Fakültesi veya Fen Fakültesi kimya bölümü mezunu olmak. Moleküler modelleme ve ilaç tasarımı konusunda doktora çalışması yapmış olmak.
Yrd. Doç. 1 Fen Edebiyat Fakültesi veya Fen Fakültesi kimya bölümü mezunu olmak. DNA hasarı konusunda doktora çalışması yapmış olmak.
Yrd. Doç. 1 Çevre Mühendisliği bölümü mezunu olmak. Çevre kimyası konusunda doktora çalışması yapmış olmak.
Bitkisel ve Hayvansal Üretim Tıbbi Aromatik Bitkiler Yrd. Doç. 1 Ziraat Fakültesi veya Tarım Bilimleri Fakültelerinin, tarla veya bahçe bitkileri bölümü; Fen Edebiyat Fakültesi veya Fen Fakültesi biyoloji bölümü mezunu olmak.
Yrd. Doç. 1 Ziraat Fakültesi veya Tarım Bilimleri Fakültelerinin, toprak bilimi ve bitki besleme, tarla bitkileri veya bahçe bitkileri bölümü; Fen Edebiyat Fakültesi veya Fen Fakültesi biyoloji bölümü mezunu olmak.
Yrd. Doç. 1 Fakültelerin Biyoloji bölümünden mezun olmak.
Veteriner Fakültesi Klinik Bilimleri İç Hastalıkları Doçent 1 Veteriner iç hastalıkları alanında atların davranış problemleri konusunda çalışmış olmak.
Doğum ve Jenekoloji Yrd. Doç. 1 Veteriner doğum ve jinekoloji alanında ovaryum USG konusunda doktora yapmış olmak.
Klinik Öncesi Farmokoloji ve Toksikoloji Yrd. Doç. 1 Veteriner Farmokoloji alanında biyoeşdeğerlilik konusunda doktora yapmış olmak.
Mikrobiyoloji Yrd. Doç. 1 Veteriner mikrobiyoloji alanında brucella konusunda doktora yapmış olmak.
Temel Bilimler Veteriner Hekimliği Tarihi ve Deontoloji Yrd. Doç. 1 Veteriner Hekimliği Tarihi ve Deontoloji alanında doktora yapmış olmak.
Yabancı Diller Yüksekokulu Modern Diller   Yrd. Doç. 1 1-Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatı alanında doktora yapmış olmak. 2- Yabancılara Türkçe öğretimi konusunda çalışmaları olmak.
Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Mekanik Doçent 1 Makine Mühendisliği Bilim Alanında Doçentliğini almış olmak. Polimerik malzeme mekaniği alanında bilimsel yayınları olmak.
Termodinamik Doçent 1 Makine Mühendisliği Bilim Alanında Doçentliğini almış olmak. Jeotermal Enerji ile Hidrojen üretimi alanında bilimsel yayınları olmak.
Maden Mühendisliği Maden İşletme Doçent 1 Maden Mühendisliği Bilim alanında Doçentliğini almış olmak. Doğal Taş İşlemeciliği ve Kesim Teknolojileri alanında bilimsel yayınları olmak.
Elektrik-Elektronik Mühendisliği Elektrik Makineleri Yrd. Doç. 1 Elektrik Eğitimi Anabilim Dalında doktorasını yapmış olmak. Titreşimlerden Elektrik Enerjisi Üretimi alanında bilimsel yayınları olmak.
Jeoloji Mühendisliği Mineroloji Petrografi Yrd. Doç. 1 Jeoloji Mühendisliği Anabilim Dalında Doktorasını yapmış olmak. Granit Petrolojisi ve RAMAN Spektroskopisi alanında bilimsel yayınları olmak.
İslami İlimler Fakültesi Temel İslam Bilimleri Hadis Doçent 1 Hadislerin Anlaşılmasında Kapalılık Problemi Konusunda Araştırmaları olmak.
Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Zooloji Profesör 1 Balıklarda Antioksidan Hematoloji ve Ağır Metal Konularında Çalışmaları olmak.
Zooloji Doçent 1 Sucul Böcek Sistematiği Konularında Akademik Çalışmaları olmak.
Zooloji Doçent 1 Memeli Hayvanlar Sistematiği ve Ekolojisi üzerinde çalışmaları olmak.
Genel Biyoloji Doçent 1 Balıklarda ve Sıçanlarda Antioksidan ve Ağır Metal Konularında Çalışmaları olmak.
Fizik Yüksek Enerji ve Plazma Fiziği Doçent 1 Leptokuarklar üzerine çalışmalar yapmış olmak.
Yüksek Enerji ve Plazma Fiziği Doçent 1 Gama spektroskopisi üzerine çalışmalar yapmış olmak.
Atom ve Molekül Fiziği Doçent 1 Killerin spektroskopisi üzerine çalışmalar yapmış olmak.
Kimya Fizikokimya Prof. 1 Metal-Karbonil koplekslerinin sentesi ve katalitik etkenler alanlarında bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
Analitik Kimya Doçent 1 İleri oksidasyon teknikleri, kemometri, kromatografi ve ekstrasyontekinkkeri alanlarında bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
Analitik Kimya Doçent 1 Adsorpisyon, afinite teknikleri ve spektroskopik yönetme geliştirme alanlarında bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
Tarih Genel Türk Tarihi Doçent 1 Doçentliğini Genel Türk Tarihi anabilim dalında almış olmak. Hazar denizi ve çevre coğrafyası hakkında çalışmalar yapmış olmak.
Yakın Çağ Tarihi Doçent 1 Doçentliğini Yakın Çağ Tarihi anabilim dalında almış olmak. Yakın Çağ Tarihi ile Meşrutiyet dönemi üzerine çalışmalar yapmış olmak.
Biyoteknoloji ve Moleküler Biyoloji Biyoteknoloji ve Nanoteknoloji Doçent 1 Probiyotik konusunda çalışmaları olmak.
Moleküler Genetik Yrd. Doç. 1 Karbonhidrat izolasyonu ve karakterizasyonu alanında çalışmaları olmak.
Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Resim-İş Eğitimi Doçent. 1 Çağdaş Görsel Kültür Konularında Çalışmaları olmak.
Eğitim Bilimleri Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Doçent. 1 Öğrenme Psikolojisi ve Kişilik Ölçekleri Geliştirme Konusunda Çalışmaları olmak.
İlköğretim Sınıf Öğretmenliği Yrd. Doç. 1 Sınıf Öğretmenlerinin Olumlu Sınıf Ortamı Oluşturması ve Sosyal Bilgiler Eğitiminde Empati Konusunda Çalışmaları olmak.
Sosyal Bilgiler Eğitimi Yrd. Doç. 1 Değer Eğitiminde ve Bilişsel Alana İlişkin Konularda Çalışmaları olmak.
Sosyal Bilgiler Eğitimi Yrd. Doç. 1 Osmanlı Teşkilat Sistemi ve Tarihi Üzerine Çalışmaları olmak.
Okul Öncesi Eğitimi Yrd. Doç. 1 Öğretmen-Çocuk Etkileşimi ve Niteliği Konularında Çalışmaları olmak.
Sınıf Öğretmenliği Doçent 1 Sürdürülebilir kalkınma için eğitim, çevre eğitimi üzerine çalışmaları olmak.
Yabancı Diller Eğitimi İngiliz Dili Eğitimi Yrd. Doç. 1  
Ş.Koçhisar Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi   Yrd. Doç. 1 Ticaret Hukuku alanında doktora yapmış olmak. Ve ulusalararasıticaret ile ilgili çalışmaları olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Muhasebe ve Finansman Doçent 1 Kazanç yönetimi ve muhasebe eğitimi alanında çalışmaları olmak.
Yönetim ve Organizasyon Prof. 1 Girişimcilik ve örgütsel davranış alanında çalışmaları olmak.
Üretim Yönetimi ve Pazarlama Doçent 1 Tüketici davranışları ve pazarlama iletişimi alanında çalışmaları olmak.
İktisat İktisadi Gelişme ve Uluslararası İktisat Doçent 1 Doçentliğini Gelişme İktisadi alanında almış olmak. Sağlık ekonomisi alanında çalışmaları olmak.

10:38:25 26.04.2014

Tüm Duyurular

İlginizi çekebilecek diğer duyurular

Dicle Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Dicle Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemizin aşağıda belirtilen Bölümlerine/Anabilim Dallarına 2547 sayılı Kanunun ilgili maddeleri uyarınca öğretim üyeleri alınacaktır. Başvuru süresi ilanın yayım tarihinden itibaren onbeş (15) gündür. Tüm adaylar başvurularını Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığına şahsen yapac

Nişantaşı Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

NişantaşıÜniversitesi Rektörlüğünden: 1. Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerinde boş bulunan kadrolarına 2547 SayılıYükseköğretim Kanunu ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda öğretim üyesi alınacaktır. 2. 2547 Sayılı Kanunun 23. maddesinde belirtilen şartları taşıyan Yardı

Gediz Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Gediz Üniversitesi Rektörlüğünden: GEDİZ ÜNİVERSİTESİ PROFESÖR KADROSU İLANI Üniversitemiz Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Profesör kadrosuna 2547 Sayılı Kanunun 26. Maddesi ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama Yönetmeliğinin 14. Maddesi uyarınca Profesör alınacaktır.

Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Marmara Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemiz Atatürk Eğitim Fakültesi, Dişhekimliği Fakültesi, Eczacılık Fakültesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Hukuk Fakültesi,İktisat Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, İletişim Fakültesi, İşletme Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Sağlık Bi

Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine 2547 sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddelerine göre Öğretim Üyesi alınacaktır. Adayların Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Kriterleri Yükseköğretim Kurulu Başkanl

Erzincan Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Erzincan Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemize bağlı birimlerde istihdam edilmek üzere, 2547 Sayılı Kanunda değişiklik yapan 5772 Sayılı Kanun ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddelerine göre öğretim üyesi alınacaktır. Müracaat edecek adayların devlet hizmetine girmede aranılan gene

Adıyaman Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Adıyaman Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemize, 2547 Sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği hükümlerine göre devamlı statüde çalıştırılmak üzere Öğretim elemanları alınacaktır. Adayların, 657 SayılıKanunun 48. maddesindeki ve diğer ilgili mevzuatlardaki şartlarıtaşımaları gerekmekt

İzmir Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

İzmir Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemiz, 2547 Sayılı Yüksek Öğretim Kanununda aranan koşulları yerine getirmiş olmak kaydı ile aylık ve özlük haklarıyönünden 4857 sayılı İş Kanunu hükümlerine tabi olarak öğretim elemanıalınacaktır. İlana konu olan kadrolar tam zamanlıdır. Profesör, Doçent ve Yardımcı Do&cce

Düzce Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Düzce Üniversitesi Rektörlüğünden: AKADEMİK PERSONEL ALIM İLANI Üniversitemiz birimlerine; 2547 sayılı Kanunun, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ve Üniversitemiz “Akademik Yükseltilme ve Atama Kriterleri”nin ilgili maddelerine göre öğretim üyesi alınacaktır. Müracaat edecek adayların

Yüzüncü Yıl Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemize 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun ilgili maddeleri gereğince aşağıda ünvanı ve nitelikleri belirtilen kadrolara Öğretim üyesi alınacaktır. İlgililerin; a) 657 Sayılı Kanun'un 48. maddesinde belirtilenşartları taşımaları, b) Adayların 2547 Sayılı Kanun

Karatekin Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemize 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri uyarınca aşağıda unvanı, nitelikleri ve sayıları belirtilen kadrolara öğretim üyeleri alınacaktır. Öğretim Üyesi kadrosuna başvur

Necmettin Erbakan Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerinde boşbulunan kadrolarına 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda öğretim üyesi alınacaktır. Adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinde

Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Sakarya Üniversitesi Rektörlüğünden: 2547 Sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddelerine göre Üniversitemiz’e Öğretim Üyesi alınacaktır. 1 - Profesör kadrosu için adayların Başvuru Formuna özgeçmişini, Doçentlik Belgesini, 2 fotoğrafını, bili

Ordu Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Ordu Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemize, 2547 sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği Hükümlerine göre devamlı statüde çalıştırılmak üzere Öğretim Üyesi alınacaktır. Adayların, 657 sayılı Kanunun 48. maddesindeki ve diğer ilgili mevzuatlardaki şartları taşımalarıgerekm

Artuklu Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

MardinArtuklu Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemiz birimlerine 2547 sayılı Kanun ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uyarınca öğretim üyesi alınacaktır. Adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesindeki genel ve ilanda belirtilen diğer şartları taşımalarıgerekmektedir. 1 -