Üye Ol
Üye Girişi
Webmail | Hizmetlerimiz | Yardım Konuları | Faydalı Linkler | Şifremi Unuttum? | Yeni Üyelik
Marbleport'a Hoşgeldiniz
Anasayfam YapAna Sayfam Yap Favorilerime ekleSık Kullanılanlara Ekle
  Site içi Arama:
Duyurular

MARMARA ÜNİVERSİTESİ ÖĞRETİM ÜYESİ ALIMI

Marmara Üniversitesi Rektörlüğünden:
Üniversitemiz Atatürk Eğitim Fakültesi, Beden Eğitimi Ve Spor Yüksekokulu, Fen Edebiyat Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İletişim Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Nörolojik Bilimler Enstitüsü, Teknoloji Fakültesi, Tıp Fakültesi ve Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu'na aşağıda belirtilen Bölüm ve Anabilim Dallarına 2547 sayılı Kanunun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uyarınca, Üniversitemiz Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Kriterlerini sağlamış olmak koşuluyla Profesör, Doçent ve Yardımcı Doçent alınacaktır.
Profesör kadrosu Daimi statüde olup, başvuracak adayların Anabilim Dalı ile “Başlıca Araştırma Eserini” belirttiği dilekçesine özgeçmişini, noterden tasdikli doçentlik belgesini, ilgili yönetmelik ve yönergeye uygun hazırlanmış 6 takım başvuru dosyasını ekleyerek ilanın yayım tarihinden itibaren 15 gün içinde Rektörlüğümüze bizzat başvurmaları gerekmektedir.
Doçent kadrosu Daimi statüde olup, atanmak isteyenlerin özgeçmişlerini, noter tasdikli Doçentlik Belgelerini, ilgili yönetmelik ve yönergeye uygun hazırlanmış 4 takım başvuru dosyasını dilekçelerine ekleyerek ilanın yayım tarihinden itibaren 15 gün içinde Rektörlüğümüze bizzat başvurmaları gerekmektedir.
YardımcıDoçent kadrosuna başvuracak adayların özgeçmişlerini, noter tasdikli Doktora belgelerini, ilgili yönetmelik ve yönergeye uygun hazırlanmış 4 takım başvuru dosyasını dilekçelerine ekleyerek ilanın yayım tarihinden itibaren 15 gün içinde ilgili Birime bizzat başvurmaları gerekmektedir.
YabancıDille Eğitim yapan Birimlere müracaatlarda Yükseköğretim Kurumlarında YabancıDil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelik uygulanmaktadır. Yurtdışından alınmış diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir. Belirtilen şartları taşımayan ve süresi içerisinde başvurmayan adayların başvuruları ile postayla yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.
İlan olunur.
 

BİRİM ADI BÖLÜMÜ ANABİLİM DALI KADRO
UNVANI
ADEDİ ARANAN ŞARTLAR
Atatürk Eğitim Fakültesi Ortaöğretim Fen ve Matematik Alanları Eğitimi Fizik Eğitimi Profesör 1 Argümantasyon, ölçme-değerlendirme ve epistemoloji konularında bilimsel çalışmaları ve SSCI indeksli çeşitli dergilerde yayınları olmak.
Atatürk Eğitim Fakültesi İlköğretim Sınıf Öğretmenliği Eğitimi Doçent 1 Sınıf Öğretmenliği programından mezun olmak, Sınıf Öğretmenliği alanında yüksek lisans yapmış olmak ve Doçentliğini Sınıf Öğretmenliği Eğitimi alanında almış olmak.
Atatürk Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Eğitim Yönetimi Teftiş Planlaması ve Ekonomisi Yardımcı Doçent 1 Eğitim Bilimleri alanında lisans ve yüksek lisans eğitimi almış olmak. Yükseköğretim, işgücü ve istihdam konusunda Doktora çalışması yapmış olmak.
Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Antrenörlük Eğitimi Spor Sağlık Bilimleri Profesör 1 Hareket Sistemi Kök Hücreleri hakkında bilimsel çalışmalarını SCI kapsamındaki dergilerde yayımlamış olmak.
Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Antrenörlük Eğitimi Hareket ve Antreman Bilimleri Profesör 1 Güreşçiler ve Kuvvet Antremanı Yapan Bireyler hakkındaki bilimsel çalışmalarını birincil indekslerde taranan dergilerde yayımlamış olmak.
Fen Edebiyat Fakültesi Mütercim-Tercümanlık (Fransızca) - Yardımcı Doçent 1 Dil Öğretim Yöntemleri ve Çeviribilim (Fransızca) alanında uzman olmak.
Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Türk Halk Edebiyatı Yardımcı Doçent 1 Halk Edebiyatı İstanbul Efsaneleri üzerine çalışmış olmak.
Güzel Sanatlar Fakültesi Temel Eğitim - Yardımcı Doçent 1 Lisans, Yüksek Lisans ve Sanatta Yeterlilik Programlarını Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü'nde tamamlamış olmak. En az 5 sene Güzel Sanatlar Fakültesi'nin Temel Eğitim Bölümünde görev yapmış olmak.
İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema İletişim Bilimleri Yardımcı Doçent 1 İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü mezunu olmak. Radyo Televizyon alanında Doktora yapmış olmak. Televizyon dizileri konusunda akademik yayın yapmış olmak. İngilizce dil puanı 80 ve üzeri olmak.
Mühendislik Fakültesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Telekomünikasyon Profesör 1 Süper çözünürlük, görüntü restorasyonu ve görüntü damgalama konularında SCI yayınları bulunmak.
Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği - Doçent 1 Geoteknik alanında Doçentliğini almış olmak ve zeminlerin değişik sıkıştırma enerjilerindeki özellikleri konusunda SCI yayınları olmak.
Nörolojik Bilimler Enstitüsü - - Yardımcı Doçent 1 Anesteziyoloji ve Reanimasyon uzmanı olmak. Beyin ve omurga cerrahisi yapılan bir merkezde çalışmış, nöroanestezi konusunda tecrübeli olmak. İntraoperatif MRI anestezisi, DBS cerrahisi anestezisi tecrübesi olmak.Nöroanestezi ile igili SCI-Expanded indeksinde yer alan dergilerde yayınlanmış çalışması olmak.
Teknoloji Fakültesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği - Doçent 1 Metal Matrislikompozit malzemeler ve plastiklerin sürtünme karıştırma kaynağı ile Alüminyum levhaların sürtünme karıştırma nokta kaynağı hakkında çalışması olmak.
Teknoloji Fakültesi Tekstil Mühendisliği - Doçent 1 İş ve Zaman etüdü, hazır giyimde kalite kontrol, hazır giyim üretim teknikleri, kalıp konstrüksiyon, çocuk giyim konstrüksiyon ve üretimi, bilgisayar destekli kalıp hazırlama, konfeksiyon makinaları, kesim ütü fiksaj hakkında çalışması olmak.
Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği - Yardımcı Doçent 1 Sıvı azot ile soğutma yöntemi kullanılarak yapılan talaşlı üretimin takım aşınmasına ve malzeme mikroyapısına etkisi konusunda yayın sahibi olmak.
Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Anesteziyoloji ve Reanimasyon Profesör 1 Pediatrik Anestezide yedi yıllık Pratik uygulama ve Öğretim Üyeliği deneyimi olmak. Pediatrik Rejyonel Anestezi Konusunda eğitim almış olmak.
Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri İç Hastalıkları Profesör 1 Deney Hayvanları Kullanma Sertifikası sahibi olmak, Erişkin İleri Kardiyak Yaşam Desteği Eğitici Sertifikası sahibi olmak. Periferik Kan Mononükleer Hücre Kültürlerinde Laboratuvar deneyimi sahibi olmak ve bu konuda SCI veya SCI-Expanded dergilerinde yayınlanmış bilimsel çalışmalarının olması. Endoskopik ultrasonografi ve İleri Endoskopik Tekniklerde Deneyim sahibi olmak.
Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri İç Hastalıkları Profesör 1 İç Hastalıkları Uzmanı olmak. Romatoloji Yandal Uzmanı olmak. Kas ve iskelet sistemi ultrasonu konusunda deneyimi olmak.
Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Genel Cerrahi Profesör 1 İleri Düzeyde Endoskopi, Morbid Obezite Cerrahisi konusunda deneyimli olmak.
Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Kuyumculuk ve Mücevherat Tasarımı - Doçent 1 Türk ve İslam Sanatı Doçenti Ünvanına Sahip Olmak. Türkmen Takıları ve Grafik Tasarımında Uzman Olmak. Kuyumculuk ve Takı Tasarımı konusunda en az 5 yıl ders vermiş olmak.
 
 

09:55:37 24.04.2014

Tüm Duyurular

İlginizi çekebilecek diğer duyurular

Dicle Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Dicle Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemizin aşağıda belirtilen Bölümlerine/Anabilim Dallarına 2547 sayılı Kanunun ilgili maddeleri uyarınca öğretim üyeleri alınacaktır. Başvuru süresi ilanın yayım tarihinden itibaren onbeş (15) gündür. Tüm adaylar başvurularını Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığına şahsen yapac

Nişantaşı Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

NişantaşıÜniversitesi Rektörlüğünden: 1. Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerinde boş bulunan kadrolarına 2547 SayılıYükseköğretim Kanunu ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda öğretim üyesi alınacaktır. 2. 2547 Sayılı Kanunun 23. maddesinde belirtilen şartları taşıyan Yardı

Gediz Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Gediz Üniversitesi Rektörlüğünden: GEDİZ ÜNİVERSİTESİ PROFESÖR KADROSU İLANI Üniversitemiz Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Profesör kadrosuna 2547 Sayılı Kanunun 26. Maddesi ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama Yönetmeliğinin 14. Maddesi uyarınca Profesör alınacaktır.

Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Marmara Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemiz Atatürk Eğitim Fakültesi, Dişhekimliği Fakültesi, Eczacılık Fakültesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Hukuk Fakültesi,İktisat Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, İletişim Fakültesi, İşletme Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Sağlık Bi

Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine 2547 sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddelerine göre Öğretim Üyesi alınacaktır. Adayların Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Kriterleri Yükseköğretim Kurulu Başkanl

Erzincan Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Erzincan Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemize bağlı birimlerde istihdam edilmek üzere, 2547 Sayılı Kanunda değişiklik yapan 5772 Sayılı Kanun ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddelerine göre öğretim üyesi alınacaktır. Müracaat edecek adayların devlet hizmetine girmede aranılan gene

Adıyaman Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Adıyaman Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemize, 2547 Sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği hükümlerine göre devamlı statüde çalıştırılmak üzere Öğretim elemanları alınacaktır. Adayların, 657 SayılıKanunun 48. maddesindeki ve diğer ilgili mevzuatlardaki şartlarıtaşımaları gerekmekt

İzmir Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

İzmir Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemiz, 2547 Sayılı Yüksek Öğretim Kanununda aranan koşulları yerine getirmiş olmak kaydı ile aylık ve özlük haklarıyönünden 4857 sayılı İş Kanunu hükümlerine tabi olarak öğretim elemanıalınacaktır. İlana konu olan kadrolar tam zamanlıdır. Profesör, Doçent ve Yardımcı Do&cce

Düzce Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Düzce Üniversitesi Rektörlüğünden: AKADEMİK PERSONEL ALIM İLANI Üniversitemiz birimlerine; 2547 sayılı Kanunun, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ve Üniversitemiz “Akademik Yükseltilme ve Atama Kriterleri”nin ilgili maddelerine göre öğretim üyesi alınacaktır. Müracaat edecek adayların

Yüzüncü Yıl Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemize 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun ilgili maddeleri gereğince aşağıda ünvanı ve nitelikleri belirtilen kadrolara Öğretim üyesi alınacaktır. İlgililerin; a) 657 Sayılı Kanun'un 48. maddesinde belirtilenşartları taşımaları, b) Adayların 2547 Sayılı Kanun

Karatekin Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemize 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri uyarınca aşağıda unvanı, nitelikleri ve sayıları belirtilen kadrolara öğretim üyeleri alınacaktır. Öğretim Üyesi kadrosuna başvur

Necmettin Erbakan Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerinde boşbulunan kadrolarına 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda öğretim üyesi alınacaktır. Adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinde

Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Sakarya Üniversitesi Rektörlüğünden: 2547 Sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddelerine göre Üniversitemiz’e Öğretim Üyesi alınacaktır. 1 - Profesör kadrosu için adayların Başvuru Formuna özgeçmişini, Doçentlik Belgesini, 2 fotoğrafını, bili

Ordu Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Ordu Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemize, 2547 sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği Hükümlerine göre devamlı statüde çalıştırılmak üzere Öğretim Üyesi alınacaktır. Adayların, 657 sayılı Kanunun 48. maddesindeki ve diğer ilgili mevzuatlardaki şartları taşımalarıgerekm

Artuklu Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

MardinArtuklu Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemiz birimlerine 2547 sayılı Kanun ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uyarınca öğretim üyesi alınacaktır. Adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesindeki genel ve ilanda belirtilen diğer şartları taşımalarıgerekmektedir. 1 -

302 Found

Found

The document has moved here.