JEOTERMAL KAYNAK SU ARAMA ALANLARI İHALESİ YAPILACAKTIR
Kahramanmaraş Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığından:
1 - İlimiz Pazarcık ve OnikiÅŸubat İlçesi sınırları dahilinde bulunan dosyalarında mevcut krokisinde veÅŸartnamesinde gösterilen aÅŸağıda belirtilen 2 (iki) ayrı Jeotermal Kaynak Su arama alanları ayrı ayrı 3 (üç) yıl süreyle 2886 sayılı Kanunun 45. maddesi gereÄŸince açık arttırma suretiyle ihalesi yapılacaktır. Ruhsat sahibinin talep etmesi ve talebin idarece uygun bulunması durumunda 1 (bir) yıl uzatılacaktır.
2 - İhale KahramanmaraÅŸ ValiliÄŸi Yatırım İzleme ve Koordinasyon BaÅŸkanlığının İsmet PaÅŸa Mahallesi, Trabzon Caddesi Özel İdare İş Merkezi Kat:14 DulkadıroÄŸlu/KahramanmaraÅŸadresindeki toplantı salonunda 18.11.2014 günü saat 08:00’denitibaren aÅŸağıda belirtilen saatlerde yapılacaktır.
3 - İhaleye katılabilmek için :
Genel:
a- Yatırım İzleme ve Koordinasyon BaÅŸkanlığınca hazırlanan ihale müracaat formunu (ÅŸartname ekinde),
b- Geçici teminatın yatırıldığına dair makbuzun aslı veya geçici teminat mektubunun aslını,
c- İmzalanmış şartnameyi (şartnameyi okudum kabul ediyorum şerhi yazılacak),
d- BaÄŸlı olduÄŸu Vergi Dairesi ile numarasını gösterir belgesini,
e- İhale şartnamesini aldığına dair tahsilat makbuzunun aslını,
f- Vekil olarak katılacakların noter tasdikli vekaletnamesi ile noter tasdikli imza sirküsünü,
g- Türkiye’de tebligat için adres göstermesi (Varsa telefon ve faks numarası, elektronik posta adresi)
h- İhale tarihi itibariyle kesinleşmiş vergi borcu olmadığına dair belgeyi,
ı- İhale tarihi itibariyle kesinleÅŸmiÅŸ sosyal güvenlik borcu olmadığına dair belgeyi,
Gerçek KiÅŸiler :
a- T.C. kimlik numarası ile birlikte onaylı Nüfus Cüzdanı suretini,
b- Noter tasdikli imza sirkülerini,
c- İkametgah ilmühaberini.
Tüzel KiÅŸiler :
a- 5686 sayılı Jeotermal Kaynaklar ve DoÄŸal Mineralli Sular Kanununun 4/2 maddesine haiz olduÄŸunu,ÅŸirketin kuruluÅŸ statüsünü ve son yönetimini gösteren Ticaret Sicil Gazetesi aslı veya Noter tasdikli suretini,
b- Tüzel kiÅŸiliÄŸin siciline kayıtlı bulunduÄŸu Ticaret ve/veya Sanayi Odasından 2014 yılında alınmış tüzel kiÅŸiliÄŸin sicile kayıtlı olduÄŸuna dair belgenin aslı veya noter tasdikli suretini,
c- Yönetimin Noter onaylıimza sirkülerini,
ihalesaatine kadar 2. maddedeki adreste bulunan komisyona vermeleri şarttır.
4 - Komisyon ihaleyi yapıp yapmamakta ve uygun bedeli tespitte serbesttir.
5 - İhale ile ilgili daha geniÅŸ bilgi almak isteyenler, ihale ÅŸartnamesini ve ihale dosyasını DoÄŸal Kaynaklar, Ruhsat ve Kültür Varlıkları MüdürlüÄŸünde mesai saatleri içinde bedelsiz olarak görebilir, 500,00 TL. karşılığındaalabilir.
6 - Telgraf veya Faksla yapılan müracaatlar ve postada meydana gelebilecek gecikmeler kabul edilmeyecektir.
İlan olunur.
|
No |
İli |
İlçesi |
Kaynağın Cinsi |
Alanı (Hektar) |
İhale Bedeli TL. |
|
1 |
KahramanmaraÅŸ |
OnikiÅŸubat |
Jeotermal Kaynak |
1491.68 |
26.809,00 |
|
2 |
KahramanmaraÅŸ |
Pazarcık |
Jeotermal Kaynak |
3885.96 |
68.277,00 |
|
Geçici Teminat TL. |
İhale Günü |
Saati |
|
5.361,8 |
18.11.2014 |
08,00 |
|
13.655,4 |
18.11.2014 |
08,15 |
İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler
ELEKTRiK PiYASASI KANUNU iLE BAZI KANUNLARDA DEGiSiKLiK YAPILMASINA DAiR KANUN
Kanun No. 7257 &
MADEN YASASINDA DEGISIKLIK KABUL EDILDI
Enerji alaninda düzenlemeler içeren Elektrik Piyasasi Kanunu ile Bazi Kanunlarda Degisiklik Yapilmasina Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek, yasalasti.
Kanunla maden arama ve isletme ruhsatlarinin verilmesi, bir
Resmi Gazetede yayımlanan? MAPEG duyurusu.
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden ve Petrol İşleri Genel M?d?rl?ğ?nden:
Konu: İhale İlanı
6592 sayılı Kanunla Değişik 3213 sayılı Maden Kanununun h?k?mleri uyarınca hukuki durumları sona eren 73 adet maden sahası ihale ed
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden ve Petrol İşleri Genel MüdürlüÄŸünden ilan edildi
6592 sayılı Kanunla DeÄŸiÅŸik 3213 sayılı Maden Kanununun hükümleri uyarınca hukuki durumları sona eren 99 adet maden sahası ihale edilmek üzere Maden Ka
MADEN VE PETROL İŞLERİ GENEL MÜDÜRLÜÄžÜ RESMİ GAZETE'DE 766 MADEN SAHASININ İHALE EDİLECEĞİNİ DUYURDU.
6592 Sayılı Kanunla DeÄŸiÅŸik 3213 Sayılı Maden Kanununun hükümleri uyarınca hukuki durumları sona eren 766 adet maden sahası ihale edilmek &uum
431 ADET MADEN SAHASI İHALE EDİLMEK ÜZERE ARAMALARA AÇILACAKTIR
6592 Sayılı Kanunla DeÄŸiÅŸik 3213 Sayılı Maden Kanununun hükümleri uyarınca hukuki durumları sona eren 431 adet maden sahası ihale edilmek üzere Maden Kanununun 30.maddesine g
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın Madencilik Sektörüne Kovid-19 esteÄŸinin ardından Mapeg Genel MüdürlüÄŸü sayfasından ayrıntılar hakkında yeni duyuru yayımlandı.
22/03/2020 tarihinde Sayın Bakanımız’a arz ettiÄŸimiz Madencilik se
Bakanlığın duyurusunda Nisan ayı evrakları, projeler 30 Eylül 2020 tarihine kadar uzatıldı.
Devlet hakkı, ruhsat bedellerini ödeme süreleri ise 28 Aralık 2020 tarihine kadar ertelendi. Aynı duyuru kapsamında deprem bölgelerinde etkilenen ruhsat sahipleri d
MAPEG YÜZLERCE RUHSATA CEZA KESTİ
Resmi Gazete'de yayımlanan ilan .
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden ve Petrol İşleri Genel MüdürlüÄŸünden:
3213 sayılı Maden Kanununun ÇeÅŸitli Maddeleri gereÄŸi aÅŸağıda ili, sicil numarası ve sahibi
Maden ve Petrol İşleri Genel MüdürlüÄŸü yapmış olduÄŸu duyuruda:
COVİD-19 virüs salgınını önleme amaçlı, ülkemizde genelinde alınan önlemler nedeniyle; 171. ihale grubu ihale tarihi 20.03.2020 tarih ve sonrasında olanlar ile 160. ihale gru
28 Mart 2020 Tarihli ve 31082 Sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Bazı CumhurbaÅŸkanlığı Kararnamelerinde DeÄŸiÅŸiklik Yapılmasına Dair CumhurbaÅŸkanlığı Kararnamesi (Kararname Numarası: 57) Kararname ile özel bütçeli (TENMAK) TÜRKİYE ENERJİ, NÜKLEER ve MA
Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasından: KREDİ KARTI İŞLEMLERİNDE UYGULANACAK AZAMİ FAİZ ORANLARI HAKKINDA TEBLİĞ (SAYI: 2016/8)’DE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR TEBLİĞ (SAYI: 2020/10) MADDE 1 – 12/11/2016 tarihli ve 29886 sayılı Resmî Gaz
GELİR İDARESİ BAŞKANLIĞI DUYURU YAYIMLADI.
Koronavirüs Salgınından Etkilenmeleri Nedeniyle Beyanları Uzatılarak Ödemeleri Ertelenen Mükellefler Hakkında Duyuru
Çin Halk Cumhuriyeti’nin Vuhan kentinde ortaya çıkan ve birçok ülkeye ya
Sayın Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Fatih Dönmez, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının Türkiye'de yayılmasını en aza indirmek ve vatandaÅŸların günlük hayatlarını kolaylaÅŸtıracak iÅŸlemleri hayata geçirmek için ilgili b&uu
7 ADET MADEN SAHASI UÇ ÜRÜN ÜRETİMİNE YÖNELİK TESİS KURULMASI ÅžARTI İLE İHALE EDİLECEKTİR
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden ve Petrol İşleri Genel MüdürlüÄŸünden:
3213 Sayılı Maden Kanunu hükümleri uyarınca hukuk
89 ADET MADEN SAHASI ARAMALARA AÇILMAK ÜZERE İHALE EDİLECEKTİR
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden ve Petrol İşleri Genel MüdürlüÄŸünden:
6592 Sayılı Kanunla DeÄŸiÅŸik 3213 Sayılı Maden Kanununun hükümleri uyarınca hukuki durumları so
KORONA VİRÜSE KARÅžI ALINMAKTA OLAN TEDBİRLER KAPSAMINDA MAPEG DUYURU YAYIMLADI
MAPEG 17.03.2020 tarihli duyurusu;
Koronavirüse karşı alınmakta olan tedbirler kapsamında, personelimizin ve siz deÄŸerli ziyaretçilerimizin saÄŸlığını koruyabilmek adına
284 ADET MADEN SAHASI ARAMALARA AÇILMAK ÜZERE İKİNCİ DEFA İHALE EDİLECEKTİR
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden ve Petrol İşleri Genel MüdürlüÄŸünden: 6592 Sayılı Kanunla DeÄŸiÅŸik 3213 Sayılı Maden Kanununun hükümleri uyarınca hukuk
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden ve Petrol İşleri Genel MüdürlüÄŸü tarafından 13 Åžubat 2020 Tarihli ve 31038 Sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan
ilana göre:
6592 Sayılı Kanunla DeÄŸiÅŸik 3213 Sayılı Maden Kanununun hükümle
Maden ve Petrol İşleri Genel MüdürlüÄŸüne, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına ve 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile
yürürlüÄŸe konulan SözleÅŸmeli Personel ÇalÄ
MAPEG 305 maden sahasını ikinci defa olmak üzere , 52 ve 22 maden sahasını ayrı listeler halinde ilk defa ihaleye çıkardı.
3 adet küçük alan maden sahası ise mücavirinde bulunan ruhsat sahipleri arasında ihale edilecek.
Aydın-İzmir ill
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden ve Petrol İşleri Genel MüdürlüÄŸünden:
MADEN VE PETROL UZMAN YARDIMCILIĞI GİRİŞ SINAV İLANI
Maden ve Petrol İşleri Genel MüdürlüÄŸüne, Genel İdare Hizmetleri Sınıfından 8 inci v
ASFALTİT SAHASI RUHSAT DEVRİ İLE İHALE EDİLECEKTİR
Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu Genel MüdürlüÄŸünden: Sicil 87179 ruhsat numaralı asfaltit sahasının iÅŸletme hakkının sözleÅŸmede belirlenen bedel karşılığında ruhsat devri ile ihale edi
MADEN SAHALARI ARAMALARA AÇILMAK ÜZERE İKİNCİ DEFA İHALE EDİLECEKTİR
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden ve Petrol İşleri Genel MüdürlüÄŸünden Resmi Gazete'de yapılan ilanda
" 6592 Sayılı Kanunla Değişik 321
MAPEG Resmi Gazetede yayımlanan ilana göre 35 maden ruhsatını ihale edilecek. daha önce ilan edilip iptal edilen 1102 ruhsat sahası hakkında henüz bir bilgi verilmemektedir.
 Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğünden:
"6592 Sayılı
MarblePort’tan Madencilik Sektörüne yeni hizmet. Mühendislik hizmeleri yanında Hukuk MüÅŸavirlerimiz de sizlerin hizmetinde.
MAPEG tarafından maden ruhsatlarına verilen para cezaları maden ruhsatlarının düÅŸmesine kadar gidiyor.
Hemen her sektöre
Maden ve Petrol İşleri Genel MüdürlüÄŸü 08/08/2019 tarihinde Resmi Gazete'de Yayımlanan İhale duyurusunda belirtilen 1102 sahanın ihalesini erteledi. Mapeg resmi sitesi www.mapeg.gov.tr de yapılan açıklamada, sebepleri belirtilmeden, ileri bir tarihe
MAPEG maden sahalarını ihale ediyor. Resmi Gazete'de Yayımlandı.
1102 ADET MADEN SAHASI İHALE EDİLMEK ÜZERE ARAMALARA AÇILACAKTIR
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden ve Petrol İşleri Genel MüdürlüÄŸünden: 6592 Sayılı Kanunla DeÄŸiÅŸik 3213 S
Cumhurbaşkanı Erdoğan atamalar yaptı.
CumhurbaÅŸkanlığı Kararnamesi ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Bakan Yardımcısı Mithat Cansız görevden alınarak, yerine Profesör Doktor Åžeref Kalaycı getirildi.
Söz konusu Karara göre,
7176 Sayılı BAZI KANUNLAR İLE 635 SAYILI KANUN HÜKMÜNDE KARARNAMEDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR KANUN'un Resmi Gazete'de yayımlanan 7-14 maddeleri Maden Kanunu ile ilgili.
İlgili Maddeler.
MADDE 7 – 4/6/1985 tarihli ve 3213 sayılı Maden Kanun