Üye Ol
Üye Girişi
Webmail | Hizmetlerimiz | Yardım Konuları | Faydalı Linkler | Şifremi Unuttum? | Yeni Üyelik
Marbleport'a Hoşgeldiniz
Anasayfam YapAna Sayfam Yap Favorilerime ekleSık Kullanılanlara Ekle
  Site içi Arama:

DSİ, JEOLOJİ, MADEN, HARİTA VE DİĞER ALANLARDA MÜHENDİSLER ALACAK

07:19:05 30.09.2014

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğünden:
Kurumumuzun merkez ve taşra teşkilatında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/A maddesine göre istihdam edilmek üzere;
Aşağıda il, unvan ve sayıları belirtilen toplam 136 (yüz otuz altı) adet Mühendis kadrosuna, 2014 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı sonucunda KPSS P3 puan türünden asgari 70 puana sahip olanlar arasından, “07/9/2014 tarih ve 29112 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan DSİ Mühendislik Atama ve Sınav Yönetmeliği” çerçevesinde yapılacak sözlü sınav neticesinde atama yapılacaktır.
1 - ATAMA YAPILACAK İL, KADRO ADEDİ VE MEZUNİYET ŞARTI
A) Elektrik Mühendisliği, Elektrik Elektronik Mühendisliği
 

Sıra No Atama Yapılacak İl Atama Yapılacak Mühendis Kadrosu
1 ARTVİN 1
2 SİVAS 1
TOPLAM 2
 
Son müracaat tarihi itibarıyla fakültelerin veya denkliği Yükseköğretim Kurulunca onaylanmışyurt içi veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarının Elektrik Mühendisliği, Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümlerinden mezun olma şartı aranacaktır.
 
B) Harita Mühendisliği
 
Sıra No Atama Yapılacak İl Atama Yapılacak Mühendis Kadrosu
1 AYDIN 1
2 ARTVİN 2
3 BALIKESİR 1
4 BARTIN 1
5 BATMAN 1
6 EDİRNE 2
7 ERZİNCAN 1
8 ERZURUM 1
9 ESKİŞEHİR 1
10 HATAY 1
11 KAHRAMANMARAŞ 1
12 KARS 2
13 MANİSA 1
14 TUNCELİ 1
TOPLAM 17
 
Son müracaat tarihi itibarıyla fakültelerin veya denkliği Yükseköğretim Kurulunca onaylanmışyurt içi veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarının Harita Mühendisliği bölümlerinden mezun olma şartı aranacaktır.
 
C) Jeoloji Mühendisliği
 
Sıra No Atama Yapılacak İl Atama Yapılacak Mühendis Kadrosu
1 ERZURUM 2
2 AFYONKARAHİSAR 1
3 ARTVİN 1
4 BATMAN 1
5 ISPARTA 1
6 KAHRAMANMARAŞ 1
7 KAHRAMANMARAŞ (AFŞİN) 1
8 KARS 1
9 KASTAMONU 1
10 KAYSERİ 1
11 TRABZON 1
12 VAN 1
TOPLAM 13
 
Son müracaat tarihi itibarıyla fakültelerin veya denkliği Yükseköğretim Kurulunca onaylanmışyurt içi veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarının Jeoloji Mühendisliği bölümlerinden mezun olma şartı aranacaktır.
 
Ç) Jeofizik Mühendisliği
 
Sıra No Atama Yapılacak İl Atama Yapılacak Mühendis Kadrosu
1 EDİRNE 1
2 KARS 1
TOPLAM 2
 
Son müracaat tarihi itibarıyla fakültelerin veya denkliği Yükseköğretim Kurulunca onaylanmış yurt içi veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarının Jeofizik Mühendisliği bölümlerinden mezun olma şartıaranacaktır.  . MarblePort Türkiye'nin Doğal Yapı Taşları Maden Ve Mermer Portalı .
 
D) Maden Mühendisliği
 
Sıra No Atama Yapılacak İl Atama Yapılacak Mühendis Kadrosu
1 EDİRNE 1
2 ERZURUM 1
3 KONYA 1
TOPLAM 3
 
Son müracaat tarihi itibarıyla fakültelerin veya denkliği Yükseköğretim Kurulunca onaylanmışyurt içi veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarının Maden Mühendisliği bölümlerinden mezun olma şartı aranacaktır.  . MarblePort Türkiye'nin Doğal Yapı Taşları Maden Ve Mermer Portalı .
 
E) Makina Mühendisliği
 
Sıra No Atama Yapılacak İl Atama Yapılacak Mühendis Kadrosu
1 KARABÜK 1
2 KARS 2
3 KASTAMONU 1
4 ŞANLIURFA 1
5 ŞANLIURFA (VİRANŞEHİR) 1
6 VAN 2
TOPLAM 8
 
Son müracaat tarihi itibarıyla fakültelerin veya denkliği Yükseköğretim Kurulunca onaylanmışyurt içi veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarının Makina Mühendisliği bölümlerinden mezun olma şartı aranacaktır.
 
F) Ziraat Mühendisliği
 
Sıra No Atama Yapılacak İl Atama Yapılacak Mühendis Kadrosu
1 KAYSERİ 1
2 AYDIN 1
3 BALIKESİR 1
4 ŞANLIURFA 1
5 TRABZON 1
TOPLAM 5
 
Son müracaat tarihi itibarıyla fakültelerin veya denkliği Yükseköğretim Kurulunca onaylanmışyurt içi veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarının Ziraat Mühendisliği bölümlerinden mezun olma şartı aranacaktır.
 
G) İnşaat Mühendisliği
 
Sıra No Atama Yapılacak İl Atama Yapılacak Mühendis Kadrosu Sıra No Atama Yapılacak İl Atama Yapılacak Mühendis Kadrosu
1 ADANA 1 27 KAHRAMANMARAŞ 1
2 AFYONKARAHİSAR 1 28 KAHRAMANMARAŞ (AFŞİN) 1
3 AĞRI 1 29 KARABÜK 1
4 ANKARA (MERKEZ) 8 30 KARS 5
5 ANTALYA (ELMALI) 1 31 KASTAMONU 4
6 ANTALYA (FİNİKE) 1 32 KAYSERİ 1
7 ARTVİN 1 33 KAYSERİ(YAHYALI) 1
8 AYDIN 4 34 KONYA 2
9 BALIKESİR 2 35 KÜTAHYA 1
10 BAYBURT 2 36 MANİSA 2
11 BİLECİK 1 37 MERSİN 1
12 BİTLİS 1 38 MERSİN (SİLİFKE) 1
13 BURDUR 1 39 MUĞLA 1
14 BURSA 3 40 MUŞ 2
15 ÇANKIRI 1 41 SAKARYA 1
16 ÇORUM 1 42 SİİRT 2
17 DİYARBAKIR 1 43 SİNOP 1
18 EDİRNE 1 44 SİVAS 3
19 EDİRNE (İPSALA) 1 45 ŞANLIURFA 1
20 ERZURUM 2 46 ŞANLIURFA (VİRANŞEHİR) 1
21 ESKİŞEHİR 2 47 TRABZON 1
22 GÜMÜŞHANE 1 48 TUNCELİ 1
23 HAKKÂRİ 1 49 UŞAK 1
24 HATAY 1 50 VAN 4
25 ISPARTA 2 51 YOZGAT 1
26 İZMİR 1 52 ZONGULDAK 1
TOPLAM 85
 
Son müracaat tarihi itibarıyla fakültelerin veya denkliği Yükseköğretim Kurulunca onaylanmışyurt içi veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarının İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olma şartı aranacaktır.
2 - ADAYLARDA ARANILAN ŞARTLAR
a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartlarıtaşımak,
b) 2014 yılıKamu Personeli Seçme Sınavı sonucunda KPSS P3 puan türünden asgari 70 puana sahip olmak.
c) Yurdun her yerinde ve arazi şartlarında görev yapabilecek sağlık şartlarını taşımak.
3 - BAŞVURU YERİ VE ŞEKLİ
Başvurular, elektronik ortamda http://personelalimi.dsi.gov.tr adresinde yer alan Devlet Suİşleri Sınav Başvuru Formu’nun doldurulması suretiyle yapılacaktır. Sözlü sınava girmeye hak kazanan adaylar başvuru formunu imzalıolarak Genel Müdürlüğe göndereceklerinden birçıktıalınması zorunludur.
Her aday en fazla 10 adet tercihte bulunacaktır.  . MarblePort Türkiye'nin Doğal Yapı Taşları Maden Ve Mermer Portalı .
Başvurular sadece elektronik ortamda yapılacağından şahsen veya posta ile yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.
4 - BAŞVURU TARİHİ
Başvurular; 01 Ekim 2014 tarihinde başlayacak, 10 Ekim 2014 tarihinde de sona erecektir.
5 -BAŞVURULARIN DEĞERLENDİRİLMESİ
Başvuruda bulunan ve başvurusu kabul edilen adaylar arasından en yüksek KPSSP3 puanından başlamak üzere atama yapılacak kadro sayısının üç katı kadar aday (son sıradaki adayla eşit puan alanlar dâhil) sözlü sınava girmeye hak kazanacaktır.
6 - SINAV TARİHİ VE YERİ
Sözlü sınava çağrılacak adayların; ad ve soyadları, sınav yeri, sınav tarihi ve saati ile ilgili bilgiler 13 Ekim 2014 tarihinde www.dsi.gov.tr adresinde ilan edilecektir. Ayrıca adaylara yazılı bildirimde bulunulmayacaktır.
7 - GİRİŞSINAVI İÇİN GEREKLİ BELGELER
Sözlü sınava girmeye hak kazanan adaylar başvuruda bulunurken çıktısınıaldıkları Devlet Su İşleri Sınav Başvuru Formunu imzalı olarak aşağıdaki belgelerle birlikte en geç 17 Ekim 2014 tarihinde Genel Müdürlük Personel ve Eğitim Dairesi Başkanlığı’nda olacak şekilde posta ile (iadeli taahhütlü olarak) gönderecek veya Genel Müdürlük Personel ve Eğitim Dairesi Başkanlığı’na elden teslim edeceklerdir.
a) Diploma veya mezuniyet belgesinin aslı veya onaylı örneği (eğitimini yurtdışında tamamlamış olanlar için diploma denklik belgesinin aslı veya onaylı örneği),
b) KPSS sonuç belgesinin bilgisayar çıktısı,
c) Üç adet vesikalık fotoğraf.
Belgelerin posta ile gönderilmesi halinde, postadaki gecikmeler veya benzeri sebeplerle 17Ekim 2014 tarihi mesai bitiminden sonra Genel Müdürlük kayıtlarına geçen başvurular dikkate alınmayacaktır.
8 - GİRİŞSINAVI KONULARI
Giriş sınavısözlü/uygulamalı olarak yapılacak olup sınavda adaylar;      
a) Mesleki alan bilgisi ve Genel Müdürlüğün faaliyet alanları,
b) Bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü,
c) Liyakati, temsil kabiliyeti, davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu,
ç) Genel yetenek ve genel kültür düzeyi,
d) Bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı, esas alınarak toplam yüz puan üzerinden değerlendirilecektir. Sözlü sınavda yüz üzerinden en az yetmiş puan alanlar başarılı sayılır.
9 -DEĞERLENDİRME
Sınav Komisyonun her bir üyesi tarafından verilen puanlar ayrı ayrı tutanağa geçirilir ve üyelerin yüz tam puan üzerinden verdikleri notların aritmetik ortalaması alınarak adayın sözlü sınav puanı tespit edilir.
Adayların, sözlü sınav puanı ile KPSSP3 puanının aritmetik ortalaması esas alınarak belirlenen başarı puanına göre nihai başarı listesi hazırlanır. Asıl ve yedek listelerde sıralama yapılırken, adayların başarı puanının eşit olması halinde, sözlü sınav puanı yüksek olan adaya, sözlü sınav puanının eşit olması durumunda ise KPSSP3 puanı yüksek olan adaya öncelik tanınır.
Giriş sınavısonuçları, başarı puanı en yüksek adaydan başlanmak suretiyle başarı puanına göre sıraya konularak, atama yapılacak kadro sayısı kadar asıl ve yedek listeler belirlenecektir.
GirişSınavında başarılı olup göreve başlamayanlar ile göreve başlayanlardan çeşitli sebeplerle ayrılanların yerine sınav sonuçlarının ilan edildiği tarihten itibaren altı ay süreyle Giriş Sınavı yedek listesindeki başarı sırası dikkate alınarak atama yapılır.
10 - SINAV SONUÇLARININ DUYURULMASI VE İTİRAZ
Başarılistesi www.dsi.gov.tr adresinde ilan edilecek olup ayrıca kişilere de yazılıtebligat yapılacaktır.
Adaylar, başarı listesinin ilan edilmesinden itibaren beş gün içinde Sınav Komisyonuna yazılı olarak itiraz edebilirler. İtirazlar, Sınav Komisyonunca itiraz süresinin bitiminden itibaren yedi iş günü içinde incelenerek karara bağlanıp sonuç, adaya yazılı olarak bildirilir.
11 - DİĞER HUSUSLAR
Asıl listede yer alanlardan atama işlemlerinin yapılması için kendilerine bildirilen süre içinde geçerli bir mazereti olmadığı halde başvurmayanlar ile gerekli şartlarıtaşımadığı sonradan anlaşılanların atama işlemleri yapılmayacaktır.
Atama yapılması için kendilerine bildirilen süre içinde mazeretsiz olarak başvurmayan veya ataması yapıldığı halde süresi içinde göreve başlamayan adaylar için sınav sonuçları kazanılmış hak sayılmaz.
Kendilerine yapılacak bildirimde belirtilen süre içerisinde başvuruda bulunmayanlar, atama işleminden sarfınazar edenler, atamaları iptal edilenler ile memurluğa alınmaşartlarından herhangi birini taşımadığının anlaşılması üzerine atamasıyapılmayanların yerlerine yedek listedeki adaylar sırasıyla ve aynı esaslara göre atanacaktır.  . MarblePort Türkiye'nin Doğal Yapı Taşları Maden Ve Mermer Portalı .
Atanılan yerde beş yıl süreyle çalışılması zorunludur.
Sınavıkazananlardan, Giriş Sınavı Başvuru Formunda gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin, sınavları geçersiz sayılarak atamaları yapılmayacağı gibi, bu şekilde atamaları yapılmış olsa dahi bu atamalar iptal edilecektir ve hiçbir hak talebi söz konusu olmayacaktır. Ayrıca gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenler hakkında Türk Ceza Kanununun ilgili hükümleri uygulanmak üzere Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır.
İlan olunur.
Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğünden:
DEVLET SU İŞLERİGENEL MÜDÜRLÜĞÜ MÜHENDİS ALIMI DÜZELTME İLANI
30 Eylül 2014 tarihli ve 29135 sayılı Resmi Gazete’deyayımlanan Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü Mühendis alımı ilanımızın girişbölümü, 1 numaralı “Atama Yapılacak İl, Kadro Adedi ve Mezuniyet Şartı” nda yer alan (B) ve (C) bentleri, 3 numaralı Başvuru yeri ve şekli, 4 numaralı “Başvuru Tarihi”, 6 numaralı “Sınav Tarihi ve Yeri”, 7 numaralı “Giriş Sınavı İçin Gerekli Belgeler”, 8 numaralı “Giriş SınavıKonuları” ile 9 numaralı “Değerlendirme” bölümleri aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.
Kurumumuzun merkez ve taşra teşkilatında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/A maddesine göre istihdam edilmek üzere;
Aşağıda il, unvan ve sayıları belirtilen toplam 135 (yüz otuz beş)adet Mühendis kadrosuna, 2014 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı sonucunda KPSS P3 puan türünden asgari 70 puana sahip olanlar arasından, “07/9/2014 tarih ve 29112 sayılıResmi Gazete’de yayımlanan DSİ Mühendislik Atama ve Sınav Yönetmeliği” çerçevesinde yapılacak sözlü sınav (uygulamalı mülakat) neticesinde atama yapılacaktır.
1 - ATAMA YAPILACAK İL, KADRO ADEDİ VE MEZUNİYET ŞARTI
B) Harita Mühendisliği veya Jeodezi ve FotogrametriMühendisliği veya
GeomatikMühendisliği

Sıra No Atama Yapılacak İl Atama Yapılacak Mühendis Kadrosu
1 AYDIN 1
2 ARTVİN 2
3 BALIKESİR 1
4 BARTIN 1
5 BATMAN 1
6 EDİRNE 2
7 ERZİNCAN 1
8 ERZURUM 1
9 ESKİŞEHİR 1
10 HATAY 1
11 KAHRAMANMARAŞ 1
12 KARS 2
13 MANİSA 1
14 TUNCELİ 1
TOPLAM 17

Son müracaat tarihi itibarıyla fakültelerin veya denkliği Yükseköğretim Kurulunca onaylanmışyurt içi veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarının Harita Mühendisliği veya Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği veya Geomatik Mühendisliği bölümlerinden mezun olma şartıaranacaktır.
C) Jeoloji Mühendisliği veya Hidrojeoloji Mühendisliği

Sıra No Atama Yapılacak İl Atama Yapılacak Mühendis Kadrosu
1 ERZURUM 2
2 AFYONKARAHİSAR 1
3 ARTVİN 1
4 BATMAN 1
5 ISPARTA 1
6 KAHRAMANMARAŞ 1
7 KAHRAMANMARAŞ (AFŞİN) 1
8 KARS 1
9 KASTAMONU 1
10 KAYSERİ 1
11 TRABZON 1
12 VAN 1
TOPLAM 13

Son müracaat tarihi itibarıyla fakültelerin veya denkliği Yükseköğretim Kurulunca onaylanmışyurt içi veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarının Jeoloji Mühendisliği veya Hidrojeoloji Mühendisliği bölümlerinden mezun olma şartı aranacaktır.
3 - BAŞVURU YERİ VE ŞEKLİ
Başvurular, elektronik ortamda http://personelalimi.dsi.gov.tr adresinde yer alan Devlet Suİşleri Sınav Başvuru Formu’ nun doldurulmasısuretiyle yapılacaktır. Sözlü sınava (uygulamalı mülakata) girmeye hak kazanan adaylar başvuru formunu imzalı olarak Genel Müdürlüğe göndereceklerinden bir çıktı alınması zorunludur.
4 - BAŞVURU TARİHİ
Başvurular; 01 Ekim 2014 tarihinde başlayacak, 20 Ekim 2014 tarihinde de sona erecektir.
5 -BAŞVURULARIN DEĞERLENDİRİLMESİ
Başvuruda bulunan ve başvurusu kabul edilen adaylar arasından en yüksek KPSSP3 puanından başlamak üzere atama yapılacak kadro sayısının üç katı kadar aday (son sıradaki adayla eşit puan alanlar dâhil) sözlü sınava (uygulamalı mülakata) girmeye hak kazanacaktır.
6 - SINAV TARİHİ VE YERİ
Sözlü sınava (uygulamalı mülakata) çağrılacak adayların; ad ve soyadları, sınav yeri, sınav tarihi ve saati ile ilgili bilgiler 23 Ekim 2014 tarihinde www.dsi.gov.tradresinde ilan edilecektir. Ayrıca adaylara yazılı bildirimde bulunulmayacaktır.
7 - GİRİŞSINAVI İÇİN GEREKLİ BELGELER
Sözlü sınava (uygulamalı mülakata) girmeye hak kazanan adaylar başvuruda bulunurken çıktısını aldıkları Devlet Su İşleri Sınav Başvuru Formunu imzalıolarak aşağıdaki belgelerle birlikte en geç 03 Kasım 2014 tarihinde Genel Müdürlük Personel ve Eğitim Dairesi Başkanlığı’nda olacak şekilde posta ile (iadeli taahhütlü olarak)gönderecek veya Genel Müdürlük Personel ve Eğitim Dairesi Başkanlığı’na elden teslim edeceklerdir.
a) Diploma veya mezuniyet belgesinin aslı veya onaylı örneği (eğitimini yurtdışında tamamlamış olanlar için diploma denklik belgesinin aslı veya onaylı örneği),
b) KPSS sonuç belgesinin bilgisayar çıktısı,
c) Üç adet vesikalık fotoğraf.
Belgelerin posta ile gönderilmesi halinde, postadaki gecikmeler veya benzeri sebeplerle03Kasım 2014 tarihi mesai bitiminden sonra Genel Müdürlük kayıtlarına geçen başvurular dikkate alınmayacaktır.
8 - GİRİŞSINAVI KONULARI
Giriş sınavısözlü/uygulamalı olarak yapılacak olup sınavda adaylar;
a) Mesleki alan bilgisi ve Genel Müdürlüğün faaliyet alanları,
b) Bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü,
c) Liyakati, temsil kabiliyeti, davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu,
ç) Genel yetenek ve genel kültür düzeyi,
d) Bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı,
esasalınarak toplam yüz puan üzerinden değerlendirilecektir. Sözlü sınavda (uygulamalı mülakatta) yüz üzerinden en az yetmiş puan alanlar başarılı sayılır.
9 -DEĞERLENDİRME
Sınav Komisyonun her bir üyesi tarafından verilen puanlar ayrı ayrı tutanağa geçirilir ve üyelerin yüz tam puan üzerinden verdikleri notların aritmetik ortalaması alınarak adayın sözlü sınav (uygulamalı mülakat) puanı tespit edilir.
Adayların, sözlü sınav (uygulamalı mülakat) puanı ile KPSSP3 puanının aritmetik ortalamasıesas alınarak belirlenen başarı puanına göre nihai başarı listesi hazırlanır. Asıl ve yedek listelerde sıralama yapılırken, adayların başarı puanının eşit olması halinde, sözlü sınav (uygulamalı mülakat) puanı yüksek olan adaya, sözlü sınav (uygulamalı mülakat)puanının eşit olması durumunda ise KPSSP3 puanı yüksek olan adaya öncelik tanınır.
NOT: 30.09.2014 tarih ve 29135 sayılı Resmi Gazete’nin 92 ila 96 sayfalarında yayınlanan ilanda belirtilen süre içerisinde yapılmış olan tüm başvurular geçerli olup değerlendirmeye alınacaktır.
İlanen duyurulur.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

RUHSATSIZ KAÇAK MADENCİLİK YAPANA HAPİS GELİYOR

Yeni torbada; istihdam artışı için teşvikler, asgari ücretin vergi diliminden etkilenmemesi, kaçak madencilik yapana hapis cezası gibi düzenlemeler yer alıyor. Maliye Bakanı Naci Ağbal, bugün TBMM’ye sevkedilen vergi kanunları ile bazı kanun ve kanun hü

MADEN İŞYERLERİNDE İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILDI

30244 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan değişiklik   YÖNETMELİK Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından: MADEN İŞYERLERİNDE İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASI HAKKINDA YÖNETMELİK MADDE 1 – 19/9/2013 tari

MİTHAT CANSIZ MADEN İŞLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE ATANDI

Bugün Resmi Gazete'de  Mithat Cansız'ın Maden İşleri Genel Müdürlüğü'ne Atandığı yayımlandı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığından: Karar Sayısı : 2017/474 1 – Açık bulunan 1 inci derece kadrolu ve +6400 ek göstergeli Maden İşleri

MADEN İŞLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ İHALELİK MADEN VE MERMER SAHALARINI İLAN ETTİ İHALE İLANLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Uzun zamandır , ihale açmayan MİGEM bu gün 1246 Maden ve Mermer sahalarını ihaleye açtı. MADEN SAHALARI İHALE EDİLECEKTİR Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden İşleri Genel Müdürlüğünden: 6592 sayılı Kanunla Değişik 3213 sayılı Maden Kanununun h&uum

MADEN SAHALARI İHALE YÖNETMELİĞİ YAYIMLANDI

YÖNETMELİK   Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığından: MADEN SAHALARI İHALE YÖNETMELİĞİ   BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç MADDE 1 – (1) Bu Yönetmeliğin amacı; maden sahaların

MADEN YÖNETMELİĞİ RESMİ GAZETE'DE YAYIMLANDI

 Maden Yönetmeliği Resmi Gazete'de yayımlandı.18 Şubat 2015 Tarihli ve 29271 Sayılı Resmî Gazete'  de yayımlanan 6592 sayılı  Maden Kanunundan   2,5 yıl sonra yayımlanan   Maden  Yönetmeliğin tamamı için aşağıdaki sayfamızı tıklayarak z

AVRASYA'NIN EN KAPSAMLI MADEN FUARI 24-27 KASIM TARİHLERİNDE TÜYAP İSTANBUL'DA

Maden Sektöründe Avrasya’nın En Kapsamlı Fuarı Maden Türkiye 2016 24-27 Kasım Tarihlerinde Tüyap İstanbul’da Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı ve Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. işbirliğinde düzenlenen Maden Türkiye Fuarı, 2016 yılında da made

YTK PERSONEL EĞİTİMLERİ 31 EKİM DE BAŞLIYOR

  YTK EĞİTİM PROGRAMI 03/06/2016 tarih ve 29731 Sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren YTK ile ilgili yönetmeliğin Geçici 1. Maddesine göre “Bu Yönetmeliğin yayımlanmasından itibaren iki ay içerisinde yapılan tüm baş

YEKA, YENİLENEBİLİR ENERJİ KAYNAK ALANLARI YÖNETMELİĞİ YAYIMLANDI

YENİLENEBİLİR ENERJİ KAYNAK ALANLARI YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak, Tanımlar ve Kısaltmalar Amaç MADDE 1 – (1) Bu Yönetmeliğin amacı; kamu ve hazine taşınmazları ile özel mülkiyete konu taşınmazlarda büyük

FETÖ PDY'YE AİDİYETİ, İLTİSAKI VEYA İRTİBATI BELİRLENEN DERNEKLER KAPATILDI KARARNAME VE KAPATILAN KURUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

KANUN HÜKMÜNDE KARARNAME OLAĞANÜSTÜ HAL KAPSAMINDA ALINAN TEDBİRLERE İLİŞKİN KANUN HÜKMÜNDE KARARNAME Karar Sayısı: KHK/667 Olağanüstü hal kapsamında bazı tedbirler alınması; Anayasanın 121 inci maddesi ile 25/10/1983 tarihli ve 2935 sayılı Olağ

MADEN ATIKLARI YÖNETMELİĞİNİN YÜRÜRLÜĞE GİRMESİ BİR YIL UZATILDI

16 Temmuz 2016 CUMARTESİ Resmî Gazete Sayı : 29772 YÖNETMELİK Çevre ve Şehircilik Bakanlığından: MADEN ATIKLARI YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK MADDE 1 –15

MADENCİLİK SEKTÖRÜNÜ DE İLGİLENDİREN İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ HİZMETLERİ YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILDI

YÖNETMELİK Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından: İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ HİZMETLERİ YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK MADDE 1 – 29/12/2012 tarihli ve 28512 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan İş Sağlığı ve Gü

MADEN TÜRKİYE 2016 FUARI'NA İLGİ BÜYÜK

MADEN TÜRKİYE 2016 7. MADEN TÜRKİYE ULUSARARASI MADENCİLİK, TÜNEL İNŞA, MAKİNE EKİPMANLARI VE İŞ MAKİNELERİ FUARI SATIŞLARININ %85’İ TAMAMLANDI 2014 yılında 29 ülkeden 412 firma ve firma temsilciliğinin katıldığı, 69 ülkeden 9.371 nitelikli ziyaret

YERALTI KÖMÜR İŞLETMELERİNDE İŞÇİ MALİYETLERİNE DESTEK

TEBLİĞ Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığından: YERALTI KÖMÜR İŞLETMELERİNDE İŞÇİ MALİYETLERİNE UYGULANACAK DESTEĞE İLİŞKİN TEBLİĞ (SIRA NO: 1) Amaç ve Kapsam MADDE 1 – (1) Bu Tebliğin amacı, 4/6/1985 tarihli ve 3213 sayılı Maden Kanununun ge&cce

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI ÇED TEBLİĞİ YAYIMLADI

TEBLİĞ Çevre ve Şehircilik Bakanlığından: “ÇED OLUMLU” VEYA “ÇED GEREKLİ DEĞİLDİR” KARARI BULUNAN PROJELERDE YAPILACAK KAPASİTE ARTIŞI VE/VEYA GENİŞLETİLMESİ PLANLANAN PROJELERE İLİŞKİN TEBLİĞ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam

YTK, YETKİLENDİRİLMİŞ TÜZEL KİŞİLER İLE İLGİLİ YÖNETMELİK RESMİ GAZETE'DE YAYIMLANDI. MADENLER İLE İLGİLİ PROJE VE RAPORLARI YTK'LAR HAZIRLAYACAK.

YÖNETMELİK Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığından: YETKİLENDİRİLMİŞ TÜZEL KİŞİLER İLE İLGİLİ YÖNETMELİK BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç MADDE 1 – (1) Bu Yönetmeliğin amacı, tüzel kişiler veya made

LİNYİT VE TAŞKÖMÜRÜ YER ALTI MADEN İŞLETMELERİNE DEVLET DESTEĞİ

Ruhsat sahibi olarak ve Rödövans olarak  işletenlere devlet  desteği verilecek.. Linyit ve Taşkömürü Çıkaran ve Özel Hukuk Tüzel Kişilerinin Ruhsat Sahibi Olarak İşlettikleri Yer Altı Maden İşletmelerine, Yer Altındaki Maden İşlerinde Meydana

MADEN İŞLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ MİGEM 606 MADEN SAHASINI İHALE EDECEK. TIKLAYINIZ

MADEN SAHALARI İHALE EDİLMEK ÜZERE ARAMALARA AÇILACAKTIR Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden İşleri Genel Müdürlüğünden: 6592 Sayılı Kanunla Değişik 3213 Sayılı Maden Kanununun hükümleri uyarınca hukuki durumları sona eren 46 adet I-(b) Grub

MADEN İŞYERLERİNDE İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILDI

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından: MADEN İŞYERLERİNDE İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASI HAKKINDA YÖNETMELİK MADDE 1 – 19/9/2013 tarihli ve 28770 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Maden İşyerlerind

BAŞBAKANLIK ENERJİ YATIRIMLARI TAKİP VE KOORDİNASYON KURULU GENELGESİ YAYIMLANDI

             Başbakanlık "Enerji Yatırımları Takip ve Koordinasyon Kurulu Genelgesi" Resmi Gazete'nin 24.02.2016 tarihli sayısında yayımlandı. Haberimizde genelgenin detaylarını görebilirsiniz.            &nb

İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLARININ GÖREV, YETKİ, SORUMLULUK VE EĞİTİMLERİ HAKKINDA YÖNETMELİKTE DEĞİŞİKLİK YAPILDI

YÖNETMELİK Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından: İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLARININ GÖREV, YETKİ, SORUMLULUK VE EĞİTİMLERİ HAKKINDA YÖNETMELİKTE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK MADDE 1 – 29/12/2012 tarihli ve 28512 sayılı Resmî Gazete

MADENLERDE VE İŞYERLERİNDE İŞİN DURDURULMASINA DAİR YÖNETMELİKTE DEĞİŞİKLİK YAPILDI

YÖNETMELİK Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından: İŞYERLERİNDE İŞİN DURDURULMASINA DAİR YÖNETMELİKTE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK MADDE 1 – 30/3/2013 tarihli ve 28603 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan İşyerlerinde İşin Durdurul

YAKINDA YÜRÜRLÜĞE  GİRMESİ BEKLENEN YETKİLENDİRİLMİŞ TÜZEL KİŞİLER İLE İLGİLİ YÖNETMELİK

YTK, YETKİLENDİRİLMİŞ TÜZEL KİŞİLER İLE İLGİLİ YÖNETMELİK RESMİ GAZETE'DE YAYIMLANDI. MADENLER İLE İLGİLİ PROJE VE RAPORLARI YTK'LAR HAZIRLAYACAK. YETKİLENDİRİLMİŞ TÜZEL KİŞİLER İLE İLGİLİ YÖNETMELİK TASLAĞI Amaç MADDE 1 – (1) Bu Yönetmel

MADEN İŞLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 2016 YILI ARAMA VE İŞLETME DÖNEMİ RUHSAT BEDELLERİNİ YAYIMLADI

Migem tarafından yapılan  ilan edilen  2016  yılı  İşletme Ruhsat  Bedellerinin % 30 u Çevre  Uyum Bedeli  olarak  banka hesabına yatıralacak. MİGEM DUYURUSU DUYURU 2016 YILI İŞLETME RUHSAT BEDELİ ve ÇEVRE İLE UYUM BEDELİ GENEL

AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ AKREDİTE DOĞALTAŞ ANALİZ LABORATUVARI (DAL) MADENCİLİK SEKTÖRÜNÜN HİZMETİNDE

AKÜ, Maden Mühendisliği Bölümü bünyesinde yer alan Laboratuvar ile ilgili olarak Kalite ve Laboratuvar Sorumlusu Uzman Murat SERT Bey çalışmaları ile ilgili olarak aşağıdaki bilgileri vermişlerdir. “Türkiye sahip olduğu yüksek miktardaki do

MADEN İŞLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 19 AĞUSTOS ÇARŞAMBA GÜNÜ İTİBARİYLE 2-B VE 4. GRUP RUHSAT MÜRACAATLARINI KABUL ETMEYE BAŞLAYACAK

6592 Sayılı Kanunla Değişik 3213 Sayılı Maden Kanununun geçici 24. Maddesi kapsamında müracaatların kabul edilmeyeceğine ilişkin verilen altı aylık süre 18/08/2015 tarihi mesai bitiminde sona erecek olup, 19/08/2015 tarihi itibariyle II-B ve IV. Grup ruhsat müracaatları kabul e

MADEN ATIKLARI YÖNETMELİĞİ İÇİN TIKLAYINIZ

 15/07/2015  Tarih  Sayısı:29417  olan Resmi Gazete'de  yayımlanan Maden  Atıkları Yönetmeliği için aşağıdaki linki tıklayınız. MADEN ATIKLARI YÖNETMELİĞİ  

ORGANİK TARIMIN ESASLARI VE UYGULANMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİKTE DEĞİŞİKLİK YAPILDI

YÖNETMELİK Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığından: ORGANİK TARIMIN ESASLARI VE UYGULANMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİKTE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK MADDE 1 – 18/8/2010 tarihli ve 27676 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Organik Tarımın Esasları v

MURAT TOPALOĞLU MİGEM GENEL MÜDÜRLÜĞÜ'NE ATANDI

Maden İşleri Genel Müdürlüğüne atanan, Murat TOPALOĞLU Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü Ege (İzmir) Bölge Müdürlüğü görevini yürütmekte idi. Diğer yandan  açık bulunan Türkiye Petrolle
Tüm Haberler | Haber Arşivi
Ankara Yılbaşı
istanbul yılbaşı
ankara iftar
teknede iftar
ankara etkinlikleri
Ankara Sürücü Kursu