Üye Ol
Üye Girişi
Webmail | Hizmetlerimiz | Yardım Konuları | Faydalı Linkler | Şifremi Unuttum? | Yeni Üyelik
Marbleport'a Hoşgeldiniz
Anasayfam YapAna Sayfam Yap Favorilerime ekleSık Kullanılanlara Ekle
  Site içi Arama:

DÜNYA'NIN EN YÜKSEK 3. BARAJI OLAN YUSUFELİ BARAJI İÇİN İMZALAR ATILDI

16:59:30 22.11.2012

Dünya’nın 3. yüksek barajı olan Yusufeli Barajı ve HES İnşaatının Yapım İşi Sözleşmesi İmzalandı.

DSİ Genel Müdürlüğü tarafından Çoruh Nehri üzerinde inşa edilecek kendi kategorisinde Dünya’nın 3. yüksek barajı olan Yusufeli Barajı ve HES İnşaatının Yapım İşi Sözleşmesinin İmza Merasimi Orman ve Su İşleri Bakanı Sayın Prof. Dr. Veysel EROĞLU’nun, Bakan Yardımcımız Sayın Nurettin AKMAN’ın, Müsteşarımız Sayın Prof. Dr. Lütfi AKCA’nın, Müsteşar Yardımcılarımızın, Milletvekillerimizin, Genel Müdürümüz Sayın Akif ÖZKALDI’nın, Bakanlığa bağlı kurum ve kuruluşların yetkililerinin, Konsorsiyum yetkililerinin, basın mensupları ve çok sayıda DSİ personelinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Yusufeli Barajı ve Hidroelektrik Santrali Projesi; Doğu Karadeniz Bölgesi’nde, Artvin’in 70 Km güney batısında Çoruh Nehri üzerinde yer almaktadır. Çoruh Havzası üzerinde inşa edilecek en büyük baraj olacak Yusufeli Barajı ve HES, aynı zamanda çift eğrilikli beton kemer kategorisinde Dünya’nın 3. yüksek baraj olacaktır. Yüksekliği talvegden 220, temelden 270m olan barajın toplam depolama hacmi ise yaklaşık 2.2 milyar m3’dür. Baraj gövdesinde yaklaşık 2.9 milyon m3 beton kullanılacaktır. Kurulu gücü 540 megawatt (MW) olan santralle yılda 1,817 milyar kilowatt – saat (kWh) hidroelektrik enerji üretilecektir. 5 senede kendini amorti edecek baraj çerçevesinde 86 km yol inşa edilecektir. Ayrıca 750 bin kişinin elektrik enerjisi ihtiyacı karşılanacaktır. Yusufeli Barajı’nın inşaatında kullanılacak malzeme ile; 150 m2 büyüklüğünde 45 000 konutun inşası mümkün olacaktır.

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel EROĞLU

Sözlerine bugünün heyecan verici bir gün olduğunu belirterek başlayan EROĞLU “ Türkiye’nin en büyük barajlarından birinin imza merasimini gerçekleştiriyoruz. Bir başka sevincim de bu dev barajın Türk Müteahhitlerce gerçekleştiriliyor olmasıdır. Tamamen yerli sermaye ile inşa ediyoruz. Ülkemiz müteahhitleri ile gurur duymalıdır. Kendimiz güvenirsek yapamayacağımız hiçbir şey yoktur.”dedi.

Ülkemizin su kaynaklarını değerlendirmesi gerektiğini ifade eden EROĞLU “ Biz bu barajlara keyif olsun diye yapmıyoruz. Su kaynakları sınırlı, Ülkemizde derelerin debisi yazın çok düşüyor, bazı derelerimiz kuruyor. O zaman bizim enerji ihtiyacımızı karşılamak, sulama suyu, içme suyu temininde sıkıntı yaşamamak adına suyu biriktirmemiz lazım. Bunun adı baraj ve gölettir. Barajlara göletlere karşı çıkmak bu ülkenin coğrafyası hakkında yeterli bilgiye sahip olmamak demektir. Hidroelektrik enerji konusu da son derece hassas olmamız gereken bir husutur. Ülkemiz enerjide maalesef dışa bağımlı. Cari açığımızın önemli bir kısmı enerji ithalatındandır. 65 milyar dolar para ödeyeceğiz enerjiye. Bunu önlemenin yolu ise yerli ve temiz enerji kaynaklarını harekete geçirmek ve enerji çeşitliliği sağlamaktır. Bunu yapmamız şarttır. Hidroelektrik enerji Ülkemizdeki enerjinin sigortasıdır.” diye konuştu.

DSİ’nin Ülkemize çok büyük tesisler kazandırdığını ifade eden EROĞLU “ DSİ Dicle-Fırat Havzası’nda Karkamış, Atatürk, Keban, Karakaya, Bilecik barajını tamamlamış, Ülkemizin hizmetine sunmuştur. Çoruh Havzası’nda da önemli çalışmalar yapılmaktadır. Muratlı, Borçka barajları hizmete alınmış, 12.12.2012 tarihinde ise 249 m yüksekliğindeki Deriner Barajı hizmete alınacaktır. Bütün hedefimiz Ülkemizdeki hidroelektrik potansiyelin tamamını hayata geçirmektir. Özel sektörümüzün de devreye girmesi ile Ülkemizdeki bu potansiyelden faydalanacağız. Özel sektör 1 600 adet projeye talip. Bunların kurulu gücü 30 000 MW olup, üretimleri 120 milyar kWh’yi aşıyor. Bunlar tamamlanırsa Ülkemiz bambaşka bir Ülke haline gelir. Bizim yapacağımız şey; yerli, temiz enerji kaynaklarını desteklemektir. Bunu yapmamız şarttır.”dedi.

Yusufeli Barajı ile alakalı da konuşan EROĞLU “Tesisin kurulu gücü 540 MW (3 × 180 MW) olup, yıllık elektrik üretimi mevcut durumda 1 817 GWh / yıl’dır. Dünya’nın en yüksek 3. Barajı olacak ve ülkemiz ekonomisine yılda 330 milyon TL katkı sağlayacaktır. Barajın inşa süresi boyunca ortalama 1 000 kişi istihdam edilecektir. Baraj kendini 5 yıl içinde amorti edecektir. 5 senede kendini amorti etmesi zaten bu projenin büyüklüğünü açıklamaya yeter. Bu projeyi yaparken çevreyi koruyarak inşa edeceğiz. İşçi teminini o bölgeden yapacağız. Yusufeli için ne yapılması gerekiyorsa yapacağız. En güzel ilçeyi inşa edeceğiz. Kimsenin şüphesi olmasın bundan.”diye konuştu.

EROĞLU konuşmasını “ Bu projeyi yapacak Konsorsiyuma teşekkür ediyor, 3 vardiya çalışılmasını istiyorum. Çevreye zarar vermemek bizim için vazgeçilmez. Zamanından daha önce tamamlanmasını istiyorum. Proje şimdiden Ülkemize hayırlı olsun. Böylesi dev bir barajın imza merasimini gerçekleştirmekten dolayı gururluyum. DSİ’nin çalışkan personeline de sonsuz teşekkürler sunuyorum.” diyerek tamamladı.

DSİ Genel Müdürü Akif ÖZKALDI

Konuşmasına Yusufeli Barajı ve HES ile alakalı bilgi vererek başlayan ÖZKALDI “Bugün burada sözleşmesini imzalayacağımız Yusufeli Barajı ve Hidroelektrik Santrali Projesi; Doğu Karadeniz Bölgesi’nde, Artvin’in 70 Km güney batısında Çoruh Nehri üzerinde yer almaktadır. Tesisin kurulu gücü 540 MW (3 × 180 MW) olup, yıllık elektrik üretimi mevcut durumda 1 817 GWh / yıl’dır. Toplam depolama hacmi ise yaklaşık 2.2 milyar m3’dür. Bu rakam Ankara’nın 6 yılda tükettiği suya eşittir. ( Ankara’nın 1 günlük su tüketimi 1 milyon m3’tür) Yusufeli Barajı, Ülkemizin en hızlı akan nehri üzerinde inşa edilecek en büyük baraj olacaktır. “Mühendislik harikası” olarak da ifade edebileceğimiz bu baraj aynı zamanda kendi kategorisinde Dünya’nın en yüksek 3. Barajı olacak ve ülkemiz ekonomisine yılda 330 milyon TL katkı sağlayacaktır. Barajın inşa süresi boyunca ortalama 1 000 kişi istihdam edilecektir. Baraj kendini 5 yıl içinde amorti edecektir. Çoruh Nehri Üzerinde daha önceki yıllarda Sayın Başbakanımızın da teşrifleriyle Muratlı TBMM 85. Yıl Barajı ve HES’in daha sonra ise Borçka Barajı ve HES’in açılışlarını yapmıştık, 12 Aralık 2012 tarihinde ise gene Başbakanımızın himayelerinde Dünya’nın 6. Büyük barajı olan Deriner Barajı ve HES’i hizmete alacağız.”dedi.

Yusufeli Barajı Yeniden Yerleşim Eylem Planı ile alakalı da bilgi veren ÖZKALDI “ Bir hususu daha belirtmeden geçemeyeceğim. Yusufeli Barajı ile alakalı yeniden yerleşim konusu uzun zamandır gündemde olan ve bizim de son derece hassas olduğumuz bir konuydu. DSİ olarak hiçbir vatandaşımızın mağduriyet yaşamasını istemeyiz. İşte bu bakımdan Yeniden Yerleşim Eylem Planına göre yeni Yusufeli İlçesinin yerleşim yerinin, ilçe merkezinde yaşayan 911 hane ve ayrıca 65 adet köy muhtarı ile yapılan anket neticesinde Yansıtıcılar-Sakut Deresi Mevki olmasına karar verilmiştir. Yeni Yusufeli İlçesinde yeniden yerleşim çalışmaları için 21.03.2008 tarihinde TOKİ Başkanlığı, mülga Afet İşleri Genel Müdürlüğü ve Genel Müdürlüğümüzce üçlü protokol imzalanmış ve protokol hükümlerine göre Genel Müdürlüğümüzce yeniden yerleşim bütçesi oluşturulmuş ve 2011 yılı ödeneği olan 45 173 000 TL ödenek TOKİ Başkanlığına aktarılmıştır. Vatandaşlarımızın hiçbir şüphesi olmasın. Eskisinden çok daha güzel konutlar ve yaşam alanları inşa edilecektir.”diye konuştu.

Çoruh Nehri Havzası’nda devam eden projeler ile alakalı olarak da bilgi veren ÖZKALDI “4628 sayılı Elektrik Piyasası Kanunu ile özel sektörün su kullanım hakkı anlaşmaları yolu açıldıktan sonra gelen proje teklifleri ile Çoruh Havzasında; 10 adedi ana kolda, 2 adeti Berta kolunda, 2 adeti Oltu kolunda, 1 adeti Barhal kolunda olmak üzere toplam 15 adet baraj ve 166 adet Nehir tipi HES planlanmıştır. Bu projelerin toplam kurulu gücü 5 165 MW, yıllık enerji üretimi ise 16,08 milyar KWh’tir. Bu rakam 2011 yılında Türkiye’de üretilen toplam enerjinin (230 Milyar KWh) % 7 ’si, Hidroelektrik enerjinin ise (52,3 Milyar KWh) % 29’dur. Azımsanmayacak derecede büyük bir enerji katkısı sağlayacak bu projelerin tamamlanmasının, Ülkemize her alanda büyük katkısı olacağını düşünmekteyim.”dedi.

ÖZKALDI sözlerini “Ülkemizin 2023 vizyonuna yakışan bu ve buna benzer dev projelerde bizlere büyük destek veren, Başbakanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’a, Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Prof. Dr. Veysel EROĞLU’na, Bakanlarımıza, bu zor projeyi yürüten yüklenici firmalara şükranlarımı sunuyor, bu projenin Ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyor, saygılar sunuyorum.”diyerek bitirdi.

Limak Yönetim Kurulu Başkanı Nihat ÖZDEMİR

Konsorsiyum adına bir konuşma yapan ÖZDEMİR “ Bugün çok büyük mutluluk yaşıyorum. Böylesine dev bir barajı Ülkemize kazandırmanın mutluluğunu yaşıyorum. Konsorsiyum ortakları olarak DSİ’nin en küçük işlerini alarak çıktığımız bu yolda bugün ciddi mesafe kat etmiş olmanın sevinci içindeyim. Enerji piyasasının özelleştirilmesi ile beraber birçok barajı hizmete aldık, almaya da devam edeceğiz. Konsorsiyum olarak enerji üretiminde önemli bir aktör haline geldik. Bizi bu noktalara getiren güç DSİ’dir. Bu çatı bize çok şey kattı. DSİ bu Ülkenin gurur kaynaklarından biridir. Bugüne geldiğimizde ise Dünya’nın ve Ülkemizin sayılı barajlarından birini yapmak için buradayız. Nereden nereye. Türk müteahhitleri son yıllarda büyük aşama kaydetti. Bu barajı da inşallah zamanından önce tamamlayacağız. Kazasız, belasız bu dev barajı bitirmek bize nasip olsun. Bu projede emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum.”dedi.

Konuşmaların ardından Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Prof. Dr. Veysel EROĞLU’nun, Bakan Yardımcımız Sayın Nurettin AKMAN’ın, Müsteşarımız Sayın Prof. Dr. Lütfi AKCA’nın, Müsteşar Yardımcılarımızın, Milletvekillerimizin, Genel Müdürümüz Sayın Akif ÖZKALDI’nın katılımıyla Yusufeli Barajı Ve Hes”İn Yapım İşi Sözleşmesi İmza Merasimi gerçekleştirildi.

İmza merasiminin ardından ise Bakanlığa bağlı kuruluşların Genel Müdürlerinin de katılımıyla “Bakanlık Koordinasyon Toplantısı” gerçekleştirildi.

Basın Müşavirliği

22.11.2012

 Kaynak:http://www.dsi.gov.tr/

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

99 ADET MADEN SAHASI İHALE EDİLECEK

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğünden ilan edildi 6592 sayılı Kanunla Değişik 3213 sayılı Maden Kanununun hükümleri uyarınca hukuki durumları sona eren 99 adet maden sahası ihale edilmek üzere Maden Kanununun 30. mad

MAPEG MADEN RUHSATLARI İHALE EDECEK MADEN SAHALARININ LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ 

MADEN VE PETROL İŞLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ RESMİ GAZETE'DE 766 MADEN SAHASININ İHALE EDİLECEĞİNİ DUYURDU. 6592 Sayılı Kanunla Değişik 3213 Sayılı Maden Kanununun hükümleri uyarınca hukuki durumları sona eren 766 adet maden sahası ihale edilmek üzere Maden Kanunu

MAPEG YENİ MADEN RUHSATLARI İHALE LİSTELERİ YAYIMLADI 

  431 ADET MADEN SAHASI İHALE EDİLMEK ÜZERE ARAMALARA AÇILACAKTIR 6592 Sayılı Kanunla Değişik 3213 Sayılı Maden Kanununun hükümleri uyarınca hukuki durumları sona eren 431 adet maden sahası ihale edilmek üzere Maden Kanununun 30.maddesine göre il

MADEN RUHSATLARINDA BORCU YOKTUR BELGESİ İSTENMEYECEK

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın Madencilik Sektörüne Kovid-19 esteğinin ardından Mapeg Genel Müdürlüğü sayfasından ayrıntılar hakkında yeni duyuru yayımlandı. 22/03/2020 tarihinde Sayın Bakanımız’a arz ettiğimiz Madencilik sektörün&

MADENCİLİK SEKTÖRÜNE KOVİD-19 DESTEĞİ DEVLET HAKKI, RUHSAT BEDEL ÖDEMELERİ ARALIK AYINA ERTELENDİ

Bakanlığın duyurusunda Nisan ayı evrakları, projeler 30 Eylül 2020 tarihine kadar uzatıldı. Devlet hakkı, ruhsat bedellerini ödeme süreleri ise 28 Aralık 2020 tarihine kadar ertelendi. Aynı duyuru kapsamında deprem bölgelerinde etkilenen ruhsat sahipleri de aynı hakl

MAPEG YÜZLERCE MADEN RUHSATINA CEZA KESTİ

MAPEG YÜZLERCE RUHSATA CEZA KESTİ Resmi Gazete'de yayımlanan ilan . Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğünden: 3213 sayılı Maden Kanununun Çeşitli Maddeleri gereği aşağıda ili, sicil numarası ve sahibi belirtilen ruhsa

MAPEG MADEN İHALELERİNİ CORONA-19 NEDENİYLE ERTELEDİ

Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü yapmış olduğu duyuruda: COVİD-19 virüs salgınını önleme amaçlı, ülkemizde genelinde alınan önlemler nedeniyle; 171. ihale grubu ihale tarihi 20.03.2020 tarih ve sonrasında olanlar ile 160. ihale grup, 173. ihale

(TENMAK) TÜRKİYE ENERJİ, NÜKLEER ve MADEN ARAŞTIRMA KURUMU KURULDU

28 Mart 2020 Tarihli ve 31082 Sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Bazı Cumhurbaşkanlığı Kararnamelerinde Değişiklik Yapılmasına Dair Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi (Kararname Numarası: 57) Kararname ile özel bütçeli (TENMAK) TÜRKİYE ENERJİ, NÜKLEER ve MADEN ARAŞTIRMA KURUM

KREDİ KARTI FAİZ ORANLARI DÜŞTÜ

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasından: KREDİ KARTI İŞLEMLERİNDE UYGULANACAK AZAMİ FAİZ ORANLARI HAKKINDA TEBLİĞ (SAYI: 2016/8)’DE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR TEBLİĞ (SAYI: 2020/10) MADDE 1 – 12/11/2016 tarihli ve 29886 sayılı Resmî Gazete’de yayıml

MADENCİLİK SEKTÖRÜ MÜCBİR SEBEP HALİNDEN FAYDALANACAK.

GELİR İDARESİ BAŞKANLIĞI DUYURU YAYIMLADI. Koronavirüs Salgınından Etkilenmeleri Nedeniyle Beyanları Uzatılarak Ödemeleri Ertelenen Mükellefler Hakkında Duyuru Çin Halk Cumhuriyeti’nin Vuhan kentinde ortaya çıkan ve birçok ülkeye yayılan Koron

SAYIN BAKANIMIZ FATİH DÖNMEZ MADENCİLİK SEKTÖRÜ EKONOMİK PAKETTEN FAYDALANMAK İSTİYOR

Sayın Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız  Fatih Dönmez, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının Türkiye'de yayılmasını en aza indirmek ve vatandaşların günlük hayatlarını kolaylaştıracak işlemleri hayata geçirmek için ilgili bütün firm

MAPEG 7 ADET MADEN SAHASINI UÇ ÜRÜN ÜRETİMİNE YÖNELİK TESİS KURULMASI ŞARTI İLE İHALE EDİLECEK

7 ADET MADEN SAHASI UÇ ÜRÜN ÜRETİMİNE YÖNELİK TESİS KURULMASI ŞARTI İLE İHALE EDİLECEKTİR Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğünden: 3213 Sayılı Maden Kanunu hükümleri uyarınca hukuki durumları sona e

MAPEG 89 ADET MADEN SAHASI ARAMALARA AÇILMAK ÜZERE İHALE EDECEK SAHA KOORDİNATLARI İÇİN TIKLAYIN

89 ADET MADEN SAHASI ARAMALARA AÇILMAK ÜZERE İHALE EDİLECEKTİR Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğünden: 6592 Sayılı Kanunla Değişik 3213 Sayılı Maden Kanununun hükümleri uyarınca hukuki durumları sona eren 89 adet m

İNTERNET ÜZERİNDEN MADEN RUHSAT BAŞVURU İŞLEMLERİNDE DANIŞABİLİRSİNİZ

KORONA VİRÜSE KARŞI ALINMAKTA OLAN TEDBİRLER KAPSAMINDA MAPEG DUYURU YAYIMLADI MAPEG 17.03.2020 tarihli duyurusu; Koronavirüse karşı alınmakta olan tedbirler kapsamında, personelimizin ve siz değerli ziyaretçilerimizin sağlığını koruyabilmek adına 16.03.2020 Paz

MAPEG 284 ADET MADEN SAHASI ARAMALARA AÇILMAK ÜZERE İKİNCİ DEFA İHALE EDECEK

284 ADET MADEN SAHASI ARAMALARA AÇILMAK ÜZERE İKİNCİ DEFA İHALE EDİLECEKTİR Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğünden: 6592 Sayılı Kanunla Değişik 3213 Sayılı Maden Kanununun hükümleri uyarınca hukuki durumları sona er

491 ADET MADEN SAHASI DAHA İHALE EDİLECEK 

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü tarafından 13 Şubat 2020 Tarihli ve 31038 Sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan  ilana göre:   6592 Sayılı Kanunla Değişik 3213 Sayılı Maden Kanununun hükümleri uyarınca hukuk

MAPEG SÖZLEŞMELİ MÜHENDİSLER ALACAK

Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğüne, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına ve 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına

383 MADEN SAHASI 5 AYRI DUYURU İLE İHALEYE ÇIKARILDI

MAPEG 305 maden sahasını ikinci defa olmak üzere , 52 ve 22 maden sahasını ayrı listeler halinde  ilk defa ihaleye çıkardı.   3 adet küçük alan maden sahası ise mücavirinde bulunan ruhsat sahipleri arasında ihale edilecek. Aydın-İzmir illeri dahilin

MAPEG JEOLOJİ, MADEN, JEOFİZİK VE PETROL MÜHENDİSLERİ ALACAK

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğünden:   MADEN VE PETROL UZMAN YARDIMCILIĞI GİRİŞ SINAV İLANI   Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğüne, Genel İdare Hizmetleri Sınıfından 8 inci ve 9 uncu dereceli

TKİ ŞIRNAK'TA BULUNAN ASFALTİT SAHASINI İHALE İLE DEVREDECEK

ASFALTİT SAHASI RUHSAT DEVRİ İLE İHALE EDİLECEKTİR Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu Genel Müdürlüğünden: Sicil 87179 ruhsat numaralı asfaltit sahasının işletme hakkının sözleşmede belirlenen bedel karşılığında ruhsat devri ile ihale edilmesi işidir.  

320 ADET MADEN SAHASI İKİNCİ DEFA İHALE EDİLECEK

MADEN SAHALARI ARAMALARA AÇILMAK ÜZERE İKİNCİ DEFA İHALE EDİLECEKTİR  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğünden   Resmi Gazete'de yapılan ilanda  " 6592 Sayılı Kanunla Değişik 3213 Sayılı Maden Ka

35 MADEN SAHASI İHALE EDİLECEK

MAPEG  Resmi Gazetede yayımlanan ilana göre 35 maden ruhsatını ihale edilecek. daha önce ilan edilip iptal edilen 1102 ruhsat sahası hakkında henüz bir bilgi verilmemektedir.  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğünden: "6592 Sayılı Kanunla Değişik 3213

MADENLERDE İDARİ PARA CEZALARI MAHKEMELİK OLUYOR. HUKUK DANIŞMANLARIMIZ HİZMETİNİZDE.

MarblePort’tan Madencilik Sektörüne yeni hizmet. Mühendislik hizmeleri yanında Hukuk Müşavirlerimiz de sizlerin hizmetinde. MAPEG tarafından maden ruhsatlarına verilen para cezaları maden ruhsatlarının düşmesine kadar gidiyor. Hemen her sektöre teşvik u

MAPEG 1102 SAHANIN İHALESİNİ ERTELEDİ

Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü 08/08/2019 tarihinde Resmi Gazete'de Yayımlanan İhale  duyurusunda belirtilen 1102 sahanın ihalesini erteledi. Mapeg resmi sitesi  www.mapeg.gov.tr de yapılan açıklamada, sebepleri belirtilmeden, ileri bir tarihe ertelen

MAPEG 1102 MADEN RUHSATI İHALE EDİLECEK. RESMİ GAZETE'DE YAYIMLANDI

MAPEG maden sahalarını ihale ediyor. Resmi Gazete'de Yayımlandı. 1102 ADET MADEN SAHASI İHALE EDİLMEK ÜZERE ARAMALARA AÇILACAKTIR Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğünden: 6592 Sayılı Kanunla Değişik 3213 Sayılı Maden Kanu

MAPEG GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE CEVAT GENÇ ATANDI. MİTHAT CANSIZ GÖREVDEN ALINDI. Profesör Doktor Şeref Kalaycı bakan yardımcılığına getirildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan atamalar yaptı.  Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Bakan Yardımcısı Mithat Cansız görevden alınarak, yerine Profesör Doktor Şeref Kalaycı getirildi.   Söz konusu Karara göre, Maden ve Petrol İş

7176 SAYILI KANUN İLE MADEN KANUNUNDA DEĞİŞİKLİK YAPILDI

7176 Sayılı BAZI KANUNLAR İLE 635 SAYILI KANUN HÜKMÜNDE KARARNAMEDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR KANUN'un  Resmi Gazete'de yayımlanan 7-14 maddeleri Maden Kanunu ile  ilgili. İlgili Maddeler. MADDE 7 – 4/6/1985 tarihli ve 3213 sayılı Maden Kanununun 47 nci m

MAPEG 500 MADEN RUHSATINI İHALE EDECEK

Mapeg 500 Maden Sahasını ilale ediyor İHALE İLANI Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğünden: 6592 Sayılı Kanunla Değişik 3213 Sayılı Maden Kanununun hükümleriuyarınca hukuki durumları sona eren 500 adet maden sahası i

7164 SAYILI MADEN KANUNU İLE BAZI KANUNLARDA VE KANUN HÜKMÜNDE KARARNAMEDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR KANUN YÜRÜRLÜĞE GİRDİ

MADDE 1 –14/6/1935 tarihli ve 2804 sayılı Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü Kanununun ek 1 inci maddesinin birinci fıkrasında yer alan “arama ve araştırma” ibaresi “arama, araştırma ve işletme” şeklinde değiştirilmiş ve maddeye aşağıdaki fıkra

PROFESÖR TÜLİN DURUKAN ÖZEL BELGEDE SAHTECİLİK SUÇUNDAN CEZA ALDI

Kırıkkale Üniversitesi İİBF öğretim üyesi Tülin Durukan neredeyse sermayesinin tamamına sahip olduğu Yamaç Grup Eğitim Sağlık Proje Ltd.Şti üzerinden bir bazalt madeni sahasını rödovans ile kiralamış. Kısa bir zaman sonra icralık ve mahkemelik olmuşlar. Pr
Tüm Haberler | Haber Arşivi