Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Marbleport Ana Sayfası

Kayıt - Gerekli Bilgiler
Kullanıcı adı seçin:
Sadece forumumuzda tanınmanız için kullanılacaktır. Kayıt olduktan sonra profilinizden görünen isminizi değiştirebilirsiniz.
E-Posta:
Buraya kullandığınız geçerli e-posta adresi girin
Şifrenizi seçin:
Şifreyi tekrarlayın:
Resim doğrulaması:
Resimde gösterilen harfleri giriniz
Resimde gösterilen harfleri giriniz
FORUM KURALLARI VE SÖZLEŞMESİ


1-) Forumda yazılan mesajlardan tamamen yazan forum üyesi sorumludur. Şahısların yazdıkları yazılardan dolayı MARBLEPORT hiçbir sorumluluk kabul etmez.

2-) Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari değiştirme ve silme hakkına sahiptir. Üyeler bu eylemlere hiçbir şekilde karşı çıkma hakkına sahip değildir.

3-) Forum kurallarina uymayan üyeler yöneticiler tarafindan uyarılır, davranışın tekrarında forumdan uzaklaştırılır.

4-) Forum kurallarının güncellenme veya yenilerinin eklenmesi hakkı MARBLEPORT yöneticilerince her zaman saklıdır.

5-) Forumlarda küfür kesinlikle yasaktır. Küfüre yönelik yazılar, içerisinde küfür geçen makaleler, fıkralar v.b. mesajlar yazılamaz. Ayrıca bir başkasının ettiği küfürü foruma taşıyamaz ya da benzeri küfürü çağrıştıran ifadeler kullanamaz.

6-) Tehdit edici, küfürlü, örf ve adetlere uygun olmayan, nefret dolu mesajlar ya da çok miktarda istenmeyen mesajlar göndermek;

7-) Forum yöneticilerini ve kullanıcılarını küçümser davranışlar sergilemek, imzalarda siyasi, site reklamı bulunan, kişilikleri aşağılayıcı atıflarda bulunan, kişiler arası laf kavgası eder gibi resimler ve yazılar kullanmak kesinlikle yasaktır!

8-) Bu sitede diğer web sitelerine veya dosyalara link’ler bulunabilir. İçerik konusunda herhangi bir kontrolümüz söz konusu değildir ve bu sitelerin veya dosyaların içeriğinden sorumlu değiliz.

9-) Küçüklü-Büyüklü harfler ile başlıklar yazmak ve mesajlar göndermek YASAKtır. ( MARBLEPORT, …)

10-) Bu kullanıcı adı ile forumlara girilmiş bilgilerin tümü sizin sorumluluğunuzdadır. Forumları kullanırken vahşi, küçük düşürücü, tehdit edici ve kanun dışı yazılar yazmamayı taahhüt ediyorsunuz.

11-) Web sitesi reklamı yapmak kesinlikle YASAKtır.Reklam yapıldığında gereken cezalar verilecektir. (Siteden uzaklaştırılma...)

12-) Başlık ve Konusu bağdaşmayan mesajlar göndermek. (lütfen yardım yardım edermisiniz lütfen bakın, yardım??, Allah rızası için yardım) Bu tür başlıklarda konu kapatılır ve forum çöplüğüne taşınır! Bu hatayı sürekli yapanlar forumdan kısa bir süre uzaklaştırılacaktır!

13-) Yeni konu açarken uygun bölüme açmaya lütfen dikkat ediniz ve alıntı ise kaynak belirtiniz. Konuyu hangi bölüme açacağınıza karar veremediyseniz moderatörlere danışınız.

14-) Mesajın tümünü büyük harfle ve/veya büyük puntolarla (size) yazmak yasaktır. Bunlar ancak mesajın bir kısmını vurgulama amacıyla kullanılabilir.

15-)Türkçeyi kötü kullanmak, Türkçe ile alakası olmayan kısaltmalar kullanmak yasaktır. ( Evet yerine ewt, …)

16-) Forum Yönetimi tarafından, ayni kişinin birden fazla hesap alması engellenmiştir. Bu durumda üye olacak öğrencilerin okul numaralarını girmeleri ve T.C. Kimlik numarası ibraz etmeleri zorunludur. (T. C. Kimlik numarası hiçbir şekilde sisteme kaydedilmez, yalnızca birden fazla hesap açılmasını engellemek için kullanılır.)

17-) Foruma mesaj gönderirken, boş mesaj göndermek, konuyla alakası olmayan mesaj göndermek, +1, bencede, güzel, gibi belli bir amacı, paylaşımı olmayan mesaj göndermek, alt alta aynı içerikli veya ayrı içerikli mesaj atmak flood oldugu için yasaktır. Aklınıza sonradan bir şey gelirse mesajınızın altında cevap yoksa önceki mesajınızda DÜZENLE butonuna tıklayarak o mesajınıza ekleme yapınız... Flood içerikli mesajlar silinir. Tekrarı halinde kullanıcıda art niyet tespit edilirse forumdan uzaklaştırılır.

18-) T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.

19-) Yukarıdaki kurallara uygun olmayan imza ve avatarlar da uyarılmaksızın yöneticiler tarafından silinir.

20-) Kullanıcılar kendi kullanıcı adı ve şifresi ile girip profillerindeki her türlü bilgiyi değiştirebilirler. Eğer şifrenizi unutursanız e-mail adresinize şifrenizi gönderebiliriz. Forumlarda yazabilmek için Web tarayıcınızın Cookie’lerinin aktif olması gereklidir. Cookie’ler içerisinde kullanıcı adınız şifreniz ve forum sayfa görüntüleme seçenekleriniz tutulur.

21- ) Attığınız her mesajda IP adresinizin kayıt edildiğini lütfen göz önünde bulundurun. Bu anlaşmanın iptali halinde IP adresiniz vasıtasıyla forum alanından uzaklaştırılacağınız gibi, herhangi bir hukuksal durumda da ISP'nize ulaşılacaktır. Bu durum ancak bu anlaşmanın ciddi bir şekilde ihlal edilmesi durumunda geçerlidir.

22-) Foruma üye olan herkes bu şartları kabul etmiş sayılır.

Kurallar hakkında itiraz talebi olanlar tarafımıza mail gönderebilirler.

Forum Yetkilileri & Yöneticileri:

1. Forum yetkilerinin ve yöneticilerinin forum kurallarına uymayan konuları
taşımaya düzenlemeye ve silme yetkisine sahiptir.

2. Forum kurallarına uymayan üyeler hakkında forum yöneticilerinin cezai yaptırım uygulama hakları vardır. ( Üyelik yasaklamak, uzaklaştırmak, kapatmak …)

3. MARBLEPORT Yönetimi forum kurallarına herhangi bir kural eklemesi dahilinde o kural eklendiği dakika itibari ile geçerli olmaktadır. Sitemize üye olan herkes bunlara uymakla yükümlü sayılmaktadır.

Kurallara Uyduğunuz İçin Teşekkür Ederiz...