Üye Ol
Üye Girişi
Webmail | Hizmetlerimiz | Yardım Konuları | Faydalı Linkler | Şifremi Unuttum? | Yeni Üyelik
Marbleport'a Hoşgeldiniz
Anasayfam YapAna Sayfam Yap Favorilerime ekleSık Kullanılanlara Ekle
  Site içi Arama:
Duyurular

ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSTESİ ÖĞRETİM ÜYESİ ALIMI

Abant İzzet Baysal Üniversitesinden:

AKADEMİK PERSONELİLANI

Üniversitemizin aşağıda belirlenen birim ve anabilim dallarına 2547 sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uyarınca, Üniversitemiz Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Kriterlerini (http://www.ibu.edu.tr/index.php/tr/akademik linkinden temin edilebilir.) sağlamış olmak koşuluyla öğretim üyesi alınacaktır.

Başvuru süresi ilanın yayım tarihinden itibaren on beş (15) gündür. Başvurular ilan edilen birime şahsen yapılacak olup, süresi içinde yapılmayan başvurular ve eksik belgeli dosyalar ile postayla yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

Profesör kadroları devamlı statü için olup; adaylar başlıca araştırma eserini de belirttikleri dilekçesine ekleyecekleri, doçentlik belgesi, diğer öğrenim belgeleri, nüfus cüzdanı fotokopisi, fotoğraf ve özgeçmiş ile bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan altı takım dosya ile Rektörlüğümüz Personel Daire Başkanlığına başvuracaklardır.

Doçent kadroları devamlı statü için olup; adaylar dilekçesine ekleyecekleri, doçentlik belgesi, diğer öğrenim belgeleri, nüfus cüzdanı fotokopisi, fotoğraf ve özgeçmiş ile bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan dört takım dosya ile Rektörlüğümüz Personel Daire Başkanlığına başvuracaklardır.

YardımcıDoçent kadrolarına başvuracak adaylar; dilekçesine ekleyecekleri, öğrenim belgeleri, nüfus cüzdanı fotokopisi, fotoğraf, özgeçmiş ile bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan dört takım dosya ile kadronun ilan edildiği birime başvuracaktır. Bilim alanı bir yabancı dille ilgili olanlar başka bir yabancı dilde sınava girecektir. Adaylar dosyalarına haklarında bilimsel referans alınabilecek üç öğretim üyesinin isim ve adreslerini ekleyecektir.

YardımcıDoçent adaylarının yabancı dil sınav tarihleri daha sonra belirlenecek ve adaylara başvurdukları birim tarafından duyurulacaktır.

Yurtdışından alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olmasıgerekmektedir Atamaların yapılabilmesi için adayların durumunun ilan edilen kadro derecelerine uygun olması gerekmektedir.

İlan edilen kadrolara ataması yapılan adaylar görev aldıkları birimin bulunduğu yerde ikamet etmek zorundadır.

Bu konularda ayrıca bir duyuru yapılmayacaktır.

 

Birimi

Anabilim Dalı

Unvanı

Der.

Adet

Açıklama

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu

Hareket ve Antrenman Bilimleri

Yrd.Doç.

4

1

Spor Bilimleri ve Antrenörlük Eğitimi alanında doktora yapmış ve uykusuzluğun performansa etkileri konusunda çalışmaları olmak.

Bolu Sağlık Yüksekokulu

Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği

Yrd.Doç.

5

1

Hastalıklar, oluşum süreçleri ile ilgili çalışmalar yapmış olmak.

Bolu Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu

Gastronomi ve Mutfak Sanatları

Yrd.Doç.

5

1

Gıdalarda kullanılan hidrokolloit ve benzeri fonksiyona sahip maddelerin hamur ve ekmek kalitesi üzerine etkileri konusunda çalışmış olmak.

Eğitim Fakültesi

Biyoloji Eğitimi

Doçent

2

1

Biyoloji dersi öğretim programının uygulanması, Biyoloji öğretmenlerinin hizmet içi eğitimi ve profesyonel gelişim tecrübeleri konularında çalışmaları olmak.

Fen-Edebiyat Fakültesi

Türk Dili

Yrd.Doç.

5

1

Klasik Osmanlı Türkçesi söz dizimi konusunda çalışmalar yapmış olmak.

Fen-Edebiyat Fakültesi

Yeni Türk Edebiyatı

Doçent

2

1

Yeni Türk Edebiyatı alanında doçent unvanı almış olmak. Türk Edebiyatında fantastik roman ve süreli yayınlar konularında çalışmış olmak.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

İktisat Tarihi

Doçent

2

1

Bölgesel ekonomik kalkınma süreçleri konusunda çalışmaları olmak.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

Siyasi Tarih

Doçent

2

1

Doçentliği Uluslararası İlişkiler alanında almış olmak. Orta Asya alanında çalışmaları olmak.

Mudurnu Süreyya AstarcıMeslek Yüksekokulu

 

Yrd.Doç.

4

1

Kanser hücreleri üzerinde biyoaktif ajanların etkileri konusunda çalışmaları olmak.

Mühendislik-Mimarlık Fakültesi

Çevre Mühendisliği

Doçent

2

1

 

Mühendislik-Mimarlık Fakültesi

Gıda Mühendisliği

Doçent

2

1

Gıda Mühendisliği alanında doçent unvanı almış olmak. Uçucu Yağlar konusunda çalışmalar yapmış olmak.

Mühendislik-Mimarlık Fakültesi

Gıda Mühendisliği

Doçent

2

1

Gıda Mühendisliği alanında doçent unvanı almış olmak. Fermantasyon kinetiği konusunda çalışmalar yapmış olmak.

Mühendislik-Mimarlık Fakültesi

Gıda Mühendisliği

Doçent

2

1

Gıda Mühendisliği alanında doçent unvanı almış olmak. Yağ oksidasyonu konusunda çalışmalar yapmış olmak.

Tıp Fakültesi

Aile Hekimliği

Yrd.Doç.

4

1

Aile sağlığı merkezlerine başvuran kadınlarda kendi kendine meme muayenesi eğitiminin farkındalık ve uygulamaya etkisi konusunda çalışmış olmak.

Tıp Fakültesi

Fizyoloji

Yrd.Doç.

5

1

Migren patofizyolojisindeadenozin trifosfat ve reseptörlerinin rolü ve tedavi protokolleri üzerine çalışmalar yapmış olmak.

Tıp Fakültesi

İç Hastalıkları

Doçent

2

1

Erişkin Tıbbi Onkoloji yandal uzmanı olmak. Kolon kanseri olgularında tedavi sonrası plazma omentin seviyeleri üzerine çalışmaları olmak.

Tıp Fakültesi

İç Hastalıkları

Yrd.Doç.

5

1

Erişkin endokrinoloji yandal uzmanı olmak. Polikistikover sendromlu hastalarda nükleobindin-2 ve kemoatraktan protein chemerin’nin plazma seviyeleri üzerine çalışmaları olmak.

Tıp Fakültesi

Kalp ve Damar Cerrahisi

Doçent

2

1

 

Tıp Fakültesi

Psikiyatri

Doçent

2

1

Afetlerle ilgili toplum temelleri ruhsal travma çalışmaları yapmış olmak.

Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi

Meyve Yetiştirme ve Islahı

Doçent

2

1

Bahçe Bitkileri Yetiştiriciliği ve Islahı alanında doçent unvanı almış, üzümsü meyveler konusunda çalışmaları olmak.

Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi

Meyve Yetiştirme ve Islahı

Doçent

2

1

Bahçe Bitkileri Yetiştiriciliği ve Islahı alanında doçent unvanı almış, sert kabuklu meyveler konusunda çalışmaları olmak.

 

 

11:36:19 30.12.2014

Tüm Duyurular

İlginizi çekebilecek diğer duyurular

Dicle Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Dicle Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemizin aşağıda belirtilen Bölümlerine/Anabilim Dallarına 2547 sayılı Kanunun ilgili maddeleri uyarınca öğretim üyeleri alınacaktır. Başvuru süresi ilanın yayım tarihinden itibaren onbeş (15) gündür. Tüm adaylar başvurularını Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığına şahsen yapac

Nişantaşı Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

NişantaşıÜniversitesi Rektörlüğünden: 1. Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerinde boş bulunan kadrolarına 2547 SayılıYükseköğretim Kanunu ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda öğretim üyesi alınacaktır. 2. 2547 Sayılı Kanunun 23. maddesinde belirtilen şartları taşıyan Yardı

Gediz Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Gediz Üniversitesi Rektörlüğünden: GEDİZ ÜNİVERSİTESİ PROFESÖR KADROSU İLANI Üniversitemiz Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Profesör kadrosuna 2547 Sayılı Kanunun 26. Maddesi ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama Yönetmeliğinin 14. Maddesi uyarınca Profesör alınacaktır.

Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Marmara Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemiz Atatürk Eğitim Fakültesi, Dişhekimliği Fakültesi, Eczacılık Fakültesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Hukuk Fakültesi,İktisat Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, İletişim Fakültesi, İşletme Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Sağlık Bi

Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine 2547 sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddelerine göre Öğretim Üyesi alınacaktır. Adayların Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Kriterleri Yükseköğretim Kurulu Başkanl

Erzincan Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Erzincan Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemize bağlı birimlerde istihdam edilmek üzere, 2547 Sayılı Kanunda değişiklik yapan 5772 Sayılı Kanun ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddelerine göre öğretim üyesi alınacaktır. Müracaat edecek adayların devlet hizmetine girmede aranılan gene

Adıyaman Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Adıyaman Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemize, 2547 Sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği hükümlerine göre devamlı statüde çalıştırılmak üzere Öğretim elemanları alınacaktır. Adayların, 657 SayılıKanunun 48. maddesindeki ve diğer ilgili mevzuatlardaki şartlarıtaşımaları gerekmekt

İzmir Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

İzmir Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemiz, 2547 Sayılı Yüksek Öğretim Kanununda aranan koşulları yerine getirmiş olmak kaydı ile aylık ve özlük haklarıyönünden 4857 sayılı İş Kanunu hükümlerine tabi olarak öğretim elemanıalınacaktır. İlana konu olan kadrolar tam zamanlıdır. Profesör, Doçent ve Yardımcı Do&cce

Düzce Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Düzce Üniversitesi Rektörlüğünden: AKADEMİK PERSONEL ALIM İLANI Üniversitemiz birimlerine; 2547 sayılı Kanunun, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ve Üniversitemiz “Akademik Yükseltilme ve Atama Kriterleri”nin ilgili maddelerine göre öğretim üyesi alınacaktır. Müracaat edecek adayların

Yüzüncü Yıl Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemize 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun ilgili maddeleri gereğince aşağıda ünvanı ve nitelikleri belirtilen kadrolara Öğretim üyesi alınacaktır. İlgililerin; a) 657 Sayılı Kanun'un 48. maddesinde belirtilenşartları taşımaları, b) Adayların 2547 Sayılı Kanun

Karatekin Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemize 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri uyarınca aşağıda unvanı, nitelikleri ve sayıları belirtilen kadrolara öğretim üyeleri alınacaktır. Öğretim Üyesi kadrosuna başvur

Necmettin Erbakan Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerinde boşbulunan kadrolarına 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda öğretim üyesi alınacaktır. Adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinde

Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Sakarya Üniversitesi Rektörlüğünden: 2547 Sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddelerine göre Üniversitemiz’e Öğretim Üyesi alınacaktır. 1 - Profesör kadrosu için adayların Başvuru Formuna özgeçmişini, Doçentlik Belgesini, 2 fotoğrafını, bili

Ordu Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Ordu Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemize, 2547 sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği Hükümlerine göre devamlı statüde çalıştırılmak üzere Öğretim Üyesi alınacaktır. Adayların, 657 sayılı Kanunun 48. maddesindeki ve diğer ilgili mevzuatlardaki şartları taşımalarıgerekm

Artuklu Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

MardinArtuklu Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemiz birimlerine 2547 sayılı Kanun ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uyarınca öğretim üyesi alınacaktır. Adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesindeki genel ve ilanda belirtilen diğer şartları taşımalarıgerekmektedir. 1 -