Üye Ol
Üye Girişi
Webmail | Hizmetlerimiz | Yardım Konuları | Faydalı Linkler | Şifremi Unuttum? | Yeni Üyelik
Marbleport'a Hoşgeldiniz
Anasayfam YapAna Sayfam Yap Favorilerime ekleSık Kullanılanlara Ekle
  Site içi Arama:
Duyurular

EGE ÜNİVERSİTESİ ÖĞRETİM ÜYESİ ALIMI

Ege Üniversitesi Rektörlüğünden:
Üniversitemiz birimlerine, 2547 Sayılı Kanun’un ilgili maddeleri ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği uyarınca öğretim üyesi alınacaktır. Başvuru süresi ilanın Resmi Gazete’deyayınlandığı tarihten itibaren 15 gündür. 657 Sayılı Devlet MemurlarıKanunu’nun 48. maddesindeki genel ve ilanda belirtilen diğer koşulları taşıyan Profesör adaylarının Rektörlük Personel Daire Başkanlığına şahsen başvurmalarıgerekmektedir.
2547 Sayılı Kanunda belirtilen asgari koşullar ile Üniversitemizin Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca onaylanan Ege Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönergesi uyarınca, kadrolara başvuranlar 6 nüsha dosya (başlıca araştırma eserini belirtecek) teslim etmeleri gerekmektedir.
Yabancı ülkelerden alınan diplomaların üniversitelerarası Kurul tarafından denkliğinin onaylanmış olması şarttır.
 

KURULUŞ BÖLÜM ANABİLİMDALI KADRO ÜNVANI KADRO DERECESİ ADET İLAN AÇIKLAMASI
TIP FAKÜLTESİ DAHİLİTIP BİLİMLERİ GÖĞÜS HASTALIKLARI PROFESÖR 1 1 Akciğer ve plevra maligniteleri, girişimsel bronkoskopi ve brakiterapi konularında deneyimli olmak.
TIP FAKÜLTESİ DAHİLİTIP BİLİMLERİ ENFEKSİYON HASTALIKLARI PROFESÖR 1 1 Diyabetik ayak ve üriner sistem enfeksiyonlarıkonularında deneyimli olmak.
TIP FAKÜLTESİ DAHİLİTIP BİLİMLERİ ENFEKSİYON HASTALIKLARI PROFESÖR 1 1 Kronik hepatitler ve solunum yolu enfeksiyonlarının moleküler epidemiyolojisive tedavisi konularında deneyimli olmak.
TIP FAKÜLTESİ DAHİLİTIP BİLİMLERİ ENFEKSİYON HASTALIKLARI PROFESÖR 1 1 Hastane kaynaklı menenjitler, hayvan menenjit modelleri ve febril nötropeni konularında çalışmaları olmak.
TIP FAKÜLTESİ DAHİLİTIP BİLİMLERİ FİZİK TEDAVİ VE REHABİLİTASYON PROFESÖR 1 1 Yutma ve lenfödem rehabilitasyonu konularında deneyimli olmak.
TIP FAKÜLTESİ DAHİLİTIP BİLİMLERİ FİZİK TEDAVİ VE REHABİLİTASYON PROFESÖR 1 1 Afazi rehabilitasyonu ve ortopedik rehabilitasyon konularında deneyimli olmak.
TIP FAKÜLTESİ DAHİLİTIP BİLİMLERİ HALK SAĞLIĞI PROFESÖR 1 1 Mesleki risklerin araştırılması ve önlenmesi konusunda yurtdışı eğitim almış ve iş ve meslek hastalıkları uzmanı olmak.
TIP FAKÜLTESİ DAHİLİTIP BİLİMLERİ NÜKLEER TIP PROFESÖR 1 1 Radyoimmünoterapi ve radyomikroküre tedavisi konusunda deneyimli olmak.
TIP FAKÜLTESİ DAHİLİTIP BİLİMLERİ RADYASYON ONKOLOJİSİ PROFESÖR 1 1 Pediatrik radyoterapi ve radyobiyoloji konusunda deneyimli olmak.
TIP FAKÜLTESİ DAHİLİTIP BİLİMLERİ RUH SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI PROFESÖR 1 1 Madde kullanım bozukluklarında rehabilitasyon, aile ve eş terapileri konularında çalışmalar yapmış olmak.
TIP FAKÜLTESİ DAHİLİTIP BİLİMLERİ RUH SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI PROFESÖR 1 1 Erişkin dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu konusunda çalışmalar yapmış olmak.
TIP FAKÜLTESİ DAHİLİTIP BİLİMLERİ ÇOCUK SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI PROFESÖR 1 1 Kardiyak transplantasyon yapılan hastaların takip ve tedavisinde deneyimli ve bu konuda en az 1 (bir) yıllık yurt dışı eğitimi almış çocuk kardiyolojisi uzmanı olmak.
TIP FAKÜLTESİ CERRAHİ TIP BİLİMLERİ ANESTEZİYOLOJİ VE REANİMAS. PROFESÖR 1 1 Erişkin ve pediyatrik ventrikül destek cihazı implantasyonu anestezisi konusunda deneyimli olmak. Kalp nakli, konjenital kalp cerrahisi, kalp damar cerrahisi ve göğüs cerrahisi anestezilerinde en az 10 (on) yıl deneyimli olmak.
TIP FAKÜLTESİ CERRAHİ TIP BİLİMLERİ KADIN HASTALIKLARI VE DOĞUM PROFESÖR 1 1 Üremeye yardımcı tedavi yöntemleri eğitim sertifikası ve endometriozis patofizyolojisi ile ilgili moleküler çalışmalarda yurtdışı deneyimi olmak.
TIP FAKÜLTESİ CERRAHİ TIP BİLİMLERİ KADIN HASTALIKLARI VE DOĞUM PROFESÖR 1 1 Jinekolojik onkoloji cerrahisi yan dal uzmanlığı ve robotik cerrahi konusunda deneyimli olmak.
TIP FAKÜLTESİ CERRAHİ TIP BİLİMLERİ GENEL CERRAHİ PROFESÖR 1 1 Karaciğer ve böbrek transplantasyonu, konvansiyonel hepatobiliyer cerrahi konularında deneyimli olmak.
TIP FAKÜLTESİ CERRAHİ TIP BİLİMLERİ KALP DAMAR CERRAHİ PROFESÖR 1 1 Kalp nakli ve asist device uygulamalarında deneyimli olmak.
TIP FAKÜLTESİ TEMEL TIP BİLİMLERİ FİZYOLOJİ PROFESÖR 1 1 Tıp doktoru olmak.Medulla spinalis yaralanması ve kök hücre çalışmaları yapmış olmak.
TIP FAKÜLTESİ TEMEL TIP BİLİMLERİ HİSTOLOJİ VE EMBRİYOLOJİ PROFESÖR 1 1 Toksisite ve deneysel hayvan modellerindeoksidatif stres ve kök hücre belirteçleri ile histolojik ve immunohistokimyasal çalışmalarıbulunmak.
TIP FAKÜLTESİ TEMEL TIP BİLİMLERİ BİYOFİZİK PROFESÖR 1 1 Tıp fakültesi mezunu, biyofizik alanında doçent ünvanı almış, temel vokoloji ve biyomedikal cihazlar konusunda deneyimli olmak.
FEN FAKÜLTESİ BİYOLOJİ TEMEL VE END. MİKROBİYOLOJİ PROFESÖR 1 1 Organik solvent tolerant mikroorganizmalar ve deri biyoteknolojisi alanında çalışmaları ve yayınları bulunmak
FEN FAKÜLTESİ BİYOLOJİ MOLEKÜLER BİYOLOJİ PROFESÖR 1 1 Üniversitede İngilizce ders verebilme koşullarını sağlamak, prion genetiği çalışıyor olmak
FEN FAKÜLTESİ BİYOLOJİ MOLEKÜLER BİYOLOJİ PROFESÖR 1 1 Glikobiyoloji alanında çalışıyor olmak
FEN FAKÜLTESİ FİZİK NÜKLEER FİZİK PROFESÖR 1 1 Deneysel nükleer fizik uygulamaları ve çevresel radyoaktivite ile ilgili çalışmalar yapmış olmak
FEN FAKÜLTESİ MATEMATİK CEBİR VE SAYILAR TEORİSİ PROFESÖR 1 1 Genelleştirilmiş türevli asal halkalar teorisinde çalışmaları bulunmak
FEN FAKÜLTESİ MATEMATİK TOPOLOJİ PROFESÖR 1 1 Bulanık (Fuzzy) topolojik ve ideal minimal uzaylar üzerine çalışmaları bulunmak
DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ KLİNİK BİLİMLERİ PROTETİK DİŞ TEDAVİSİ PROFESÖR 1 1 -
DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ KLİNİK BİLİMLERİ PROTETİK DİŞ TEDAVİSİ PROFESÖR 1 1 -
SU ÜRÜNLERİ FAKÜLTESİ TEMEL BİLİMLER DENİZ BİYOLOJİSİ PROFESÖR 1 1 Su ürünleri bilim dalında doçent olmak, deniz örümcekleri (Pycnogonida) konusunda çalışmaları olmak.
SU ÜRÜNLERİ FAKÜLTESİ TEMEL BİLİMLER DENİZ BİYOLOJİSİ PROFESÖR 1 1 Su ürünleri bilim dalında doçent olmak. Sucul ekotoksikoloji alanında embriyotoksisite, sitogenotoksisite ve fitotoksisite konularında deneyimli olmak. Metaller, atık su ve sediment toksisitesi konusunda çalışmaları olmak.
SU ÜRÜNLERİ FAKÜLTESİ SU ÜRÜNLERİ YETİŞTİRİCİLİĞİ YETİŞTİRİCİLİK PROFESÖR 1 1 Su ürünleri mühendisi ve yetiştiricilik anabilim dalında doçent olmak. Deniz balıkları yetiştiriciliğinde uzmanlaşmak.
SU ÜRÜNLERİ FAKÜLTESİ SU ÜRÜNLERİ YETİŞTİRİCİLİĞİ YETİŞTİRİCİLİK PROFESÖR 1 1 Su ürünleri mühendisi ve yetiştiricilik anabilim dalında doçent olmak. Kafadan bacaklılar yetiştiriciliğinde uzmanlaşmak.
İLETİŞİM FAKÜLTESİ HALKLA İLİŞKİLER VE TANITIM KURUMSAL İLETİŞİM PROFESÖR 1 1 Uygulamalı iletişim alanında doçent olmuş olmak; kurumsal iletişim ve proje yönetimi konularında çalışmaları bulunmak.
İLETİŞİM FAKÜLTESİ RADYO-TELEVİZYON VE SİNEMA SİNEMA PROFESÖR 1 1 Uygulamalı iletişim alanında doçent olmuş olmak; film eleştirisi ve sinema alanında çalışmaları bulunmak.
İLETİŞİM FAKÜLTESİ GAZETECİLİK BASIN EKONOMİSİ VE İŞLETMECİLİĞİ PROFESÖR 1 1 Uygulamalı iletişim alanında doçent unvanını almış olmak; basın işletmeciliği alanında çalışmaları bulunmak.
İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ İKTİSAT İKTİSADİ POLİTİKASI PROFESÖR 1 1 Teknolojik gelişme, iktisadi büyüme ve bölgesel iktisat alanında çalışmaları olmak ve bu alanda ingilizce ders verebilmek.
İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ İKTİSAT İKTİSADİ GELİŞME VE ULUSLARARASI İKTİSAT PROFESÖR 1 1 Uluslararası ticaret ve uluslararası finans alanında çalışmaları olmak ve bu alanda ingilizce ders verebilmek. Ayrıca 2. bir yabancı dil yeterliliğine sahip olmak.
ECZACILIK FAKÜLTESİ ECZACILIK TEKNOLOJİSİ FARMASÖTİK TEKNOLOJİ PROFESÖR 1 1 Eczacılık fakültesi farmasötik teknoloji anabilim dalında yüksek lisans ve doktora yapmış olmak, farmasötik teknoloji bilim alanında doçent unvanını almış olmak.
EDEBİYAT FAKÜLTESİ SOSYOLOJİ GENEL SOSYOLOLJİ VE METODOLOJİ PROFESÖR 1 1 Genel sosyoloji ve metodoloji alanında çalışmış olmak.
EĞİTİM FAKÜLTESİ GÜZEL SANATLAR EĞİTİMİ RESİM İŞ EĞİTİMİ PROFESÖR 1 1 Plastik sanatlar alanında doçent olmak; duygusal zeka ve yaratıcılık konularında bilimsel; resim alanında sanatsal çalışmaları bulunmak.
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ GIDA MÜHENDİSLİĞİ GIDA BİLİMLERİ PROFESÖR 1 1 Gıda mikrobiyolojisi alanında çalışmaları ve patenti olmak.
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ KİMYA MÜHENDİSLİĞİ PROSES VE REAKTÖR TASARIMI PROFESÖR 1 1 Proses ve reaktör tasarımı anabilim dalında doktora yapmış ve kimya mühendisliğinde doçent ünvanını almış olmak, ingilizce ders verme koşulunu sağlamak.
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ MEKANİK PROFESÖR 1 1 "Elastik Stabilite" konusunda uluslararası yayınları olmak ve makine mühendisliği alanında doçent olmak.
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ TEKSTİL MÜHENDİSLİĞİ TEKSTİL TEKNOLOJİSİ PROFESÖR 1 1 Tekstil mühendisliği ve bilimleri temel alanında doçent olmak ve tekstil ve konfeksiyonda iş etüdü ve organizasyonu alanlarında uzmanlaşmış olmak.
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ TEKSTİL MÜHENDİSLİĞİ TEKSTİL TEKNOLOJİSİ PROFESÖR 1 1 Tekstil mühendisliği ve bilimleri temel alanında doçent olmak ve tekstil ön terbiyesi alanında uzmanlaşmış olmak.
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ TEKSTİL MÜHENDİSLİĞİ TEKSTİL TEKNOLOJİSİ PROFESÖR 1 1 Tekstil mühendisliği ve bilimleri temel alanında doçent olmak ve fiziksel tekstil muayeneleri alanında uzmanlaşmış olmak.
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ TEKSTİL MÜHENDİSLİĞİ TEKSTİL BİLİMLERİ PROFESÖR 1 1 Tekstil mühendisliği ve bilimleri temel alanında doçent olmak ve tekstil kimyası ve kimyasal tekstil muayeneleri alanlarında uzmanlaşmış olmak.
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ BİLGİSAYAR DONANIM PROFESÖR 1 1 Bilgisayar-bilişim bilimleri ve mühendisliği temel alanında doçent ünvanıalmış olup, bilgisayar mimarisi ve donanımı konularında çalışmaları olmak.
BAYINDIR MESLEK YÜKSEKOKULU GİYİM ÜRETİM TEKNOLOJİLERİ   PROFESÖR 1 1 Konfeksiyon işletmelerinde üretim planlama,organizasyon ve dikiş işlemleri konularında çalışma yapmış.
EGE MESLEK YÜKSEKOKULU KİMYA TEKNOLOJİSİ   PROFESÖR 1 1 Kimya alanında doçent ünvanı almış, organik bileşiklerin sentezi, polimerik nanopartiküllerin sentezi, potansiyel etkili radyofarmasötik organik bileşiklerin sentezi konularında çalışmaları olan.
 

12:24:46 24.10.2014

Tüm Duyurular

İlginizi çekebilecek diğer duyurular

Dicle Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Dicle Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemizin aşağıda belirtilen Bölümlerine/Anabilim Dallarına 2547 sayılı Kanunun ilgili maddeleri uyarınca öğretim üyeleri alınacaktır. Başvuru süresi ilanın yayım tarihinden itibaren onbeş (15) gündür. Tüm adaylar başvurularını Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığına şahsen yapac

Nişantaşı Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

NişantaşıÜniversitesi Rektörlüğünden: 1. Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerinde boş bulunan kadrolarına 2547 SayılıYükseköğretim Kanunu ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda öğretim üyesi alınacaktır. 2. 2547 Sayılı Kanunun 23. maddesinde belirtilen şartları taşıyan Yardı

Gediz Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Gediz Üniversitesi Rektörlüğünden: GEDİZ ÜNİVERSİTESİ PROFESÖR KADROSU İLANI Üniversitemiz Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Profesör kadrosuna 2547 Sayılı Kanunun 26. Maddesi ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama Yönetmeliğinin 14. Maddesi uyarınca Profesör alınacaktır.

Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Marmara Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemiz Atatürk Eğitim Fakültesi, Dişhekimliği Fakültesi, Eczacılık Fakültesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Hukuk Fakültesi,İktisat Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, İletişim Fakültesi, İşletme Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Sağlık Bi

Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine 2547 sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddelerine göre Öğretim Üyesi alınacaktır. Adayların Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Kriterleri Yükseköğretim Kurulu Başkanl

Erzincan Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Erzincan Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemize bağlı birimlerde istihdam edilmek üzere, 2547 Sayılı Kanunda değişiklik yapan 5772 Sayılı Kanun ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddelerine göre öğretim üyesi alınacaktır. Müracaat edecek adayların devlet hizmetine girmede aranılan gene

Adıyaman Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Adıyaman Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemize, 2547 Sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği hükümlerine göre devamlı statüde çalıştırılmak üzere Öğretim elemanları alınacaktır. Adayların, 657 SayılıKanunun 48. maddesindeki ve diğer ilgili mevzuatlardaki şartlarıtaşımaları gerekmekt

İzmir Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

İzmir Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemiz, 2547 Sayılı Yüksek Öğretim Kanununda aranan koşulları yerine getirmiş olmak kaydı ile aylık ve özlük haklarıyönünden 4857 sayılı İş Kanunu hükümlerine tabi olarak öğretim elemanıalınacaktır. İlana konu olan kadrolar tam zamanlıdır. Profesör, Doçent ve Yardımcı Do&cce

Düzce Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Düzce Üniversitesi Rektörlüğünden: AKADEMİK PERSONEL ALIM İLANI Üniversitemiz birimlerine; 2547 sayılı Kanunun, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ve Üniversitemiz “Akademik Yükseltilme ve Atama Kriterleri”nin ilgili maddelerine göre öğretim üyesi alınacaktır. Müracaat edecek adayların

Yüzüncü Yıl Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemize 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun ilgili maddeleri gereğince aşağıda ünvanı ve nitelikleri belirtilen kadrolara Öğretim üyesi alınacaktır. İlgililerin; a) 657 Sayılı Kanun'un 48. maddesinde belirtilenşartları taşımaları, b) Adayların 2547 Sayılı Kanun

Karatekin Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemize 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri uyarınca aşağıda unvanı, nitelikleri ve sayıları belirtilen kadrolara öğretim üyeleri alınacaktır. Öğretim Üyesi kadrosuna başvur

Necmettin Erbakan Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerinde boşbulunan kadrolarına 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda öğretim üyesi alınacaktır. Adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinde

Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Sakarya Üniversitesi Rektörlüğünden: 2547 Sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddelerine göre Üniversitemiz’e Öğretim Üyesi alınacaktır. 1 - Profesör kadrosu için adayların Başvuru Formuna özgeçmişini, Doçentlik Belgesini, 2 fotoğrafını, bili

Ordu Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Ordu Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemize, 2547 sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği Hükümlerine göre devamlı statüde çalıştırılmak üzere Öğretim Üyesi alınacaktır. Adayların, 657 sayılı Kanunun 48. maddesindeki ve diğer ilgili mevzuatlardaki şartları taşımalarıgerekm

Artuklu Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

MardinArtuklu Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemiz birimlerine 2547 sayılı Kanun ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uyarınca öğretim üyesi alınacaktır. Adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesindeki genel ve ilanda belirtilen diğer şartları taşımalarıgerekmektedir. 1 -