Üye Ol
Üye Girişi
Webmail | Hizmetlerimiz | Yardım Konuları | Faydalı Linkler | Şifremi Unuttum? | Yeni Üyelik
Marbleport'a Hoşgeldiniz
Anasayfam YapAna Sayfam Yap Favorilerime ekleSık Kullanılanlara Ekle
  Site içi Arama:
Duyurular

MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSTESİ ÖĞRETİM ÜYESİ ALIMI

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörlüğünden:
Üniversitemizin aşağıda belirtilen boş kadrolarına 2547 sayılı Kanun, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ile Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvurma Atama ve Yükseltilme Yönergesi (bakınız: www.personel.mu.edu.tr) hükümleri doğrultusunda öğretim üyesi alınacaktır.
a) Profesör kadrosu daimi statüde olup, başvuracak adayların www.personel.mu.edu.tr adresinde yer alan Öğretim Üyesi Başvuru Formuna, özgeçmişlerini, doçentlik belgesi, hizmet belgesi ve yukarıdaki internet adresinden temin edecekleri başvuru formu ile birlikte bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 6 (altı) nüsha dosyayı (Profesörlük takdim çalışmasında belirtildiği) ekleyerek Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığına müracaat etmeleri gerekmektedir.
b) Doçent kadrosu daimi statüde olup, başvuracak adayların www.personel.mu.edu.tr adresinde yer alan Öğretim Üyesi Başvuru Formuna, özgeçmişlerini, doçentlik belgesi, hizmet belgesi ve yukarıdaki internet adresinden temin edecekleri başvuru formu ile birlikte bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 (dört) nüsha dosyayı ekleyerek Rektörlük Personel Dairesi başkanlığına müracaat etmeleri gerekmektedir.
c) Yardımcı Doçent kadrolarına başvuracak adayların www.personel.mu.edu.tr adresinde yer alan Öğretim Üyesi Başvuru Formuna, özgeçmiş, doktora belgesi, hizmet belgesi, yabancı dil sonuç belgesi (Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvurma Atama ve Yükseltilme Yönergesi'nin 4.maddesi) ve yukarıdaki internet adresinden temin edecekleri başvuru formu ile birlikte yayın listesi, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 (dört) nüsha dosyayıekleyerek ilgili Fakülte Dekanlığına/Yüksekokul Müdürlüğüne müracaat etmeleri gerekmektedir.
AÇIKLAMALAR:
1 - Bütün adayların Devlet hizmetine girmede aranan niteliklere sahip olmaları gerekmektedir.
2 - Müracaatlar ilanın yayımlandığı tarihten itibaren 15 (onbeş) gün içerisinde yapılacak ve postadaki gecikmeler kabul edilmeyecektir.
3 - Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurul tarafından denkliğinin onaylanmış olması şarttır.
4 - Profesör ve Doçent kadrolarına müracaat eden adaylar yayın dosyaları için Personel Dairesi Başkanlığından gönderim kutusu temin edebilirler.
5 - Hizmet Belgesi Üniversitemiz dışından müracaat edecekler için istenmektedir.
6 - Yardımcı Doçent kadrolarına doçent unvanını almışolanlar ile Profesörler müracaat edemezler.
7 - Mühendislik Fakültesine müracaat edecek bütün adayların "Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve YabancıDille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelik”inilgili maddelerinde belirtilen yabancı dil şartını yerine getirmesi gerekmektedir.
 

BİRİMİ BÖLÜMÜ ABD UNVAN DER. AÇIKLAMA
Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bil. Kardiyoloji Profesör 1 "Pacemaker ve Elektrofizyoloji" alanlarında uzmanlık almış olmak ve aynı alanda uluslararası yayınları bulunmak.
Tıp Fakültesi Temel Tıp Bil. T.Biyokimya Doçent 3 Sağlık Bilimleri Enstitüsü Biyokimya (Tıp) Anabilim Dalında Doktorasını yapmış olmak, Yara iyileşmesi ve iyonize radyasyon ile ilgili deneysel çalışmaları olmak.
Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Plastik Rek. ve Est. Cer. Yrd.Doç. 4 Diyabetik yara iyileşmesi ve Sildenafil sitratın nikotinle indüklenmiş iskemideki etkileri üzerine çalışmaları olmak.
Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bil. Çocuk Sağ. ve Hast. Yrd.Doç. 4 Yeni doğan bebeklerde Perküsyon indexi normal değerleri üzerine çalışmaları olmak.
Tıp Fakültesi Temel Tıp Bil. Biyofizik Yrd.Doç. 4 Elektrik alan ve uyarılma potansiyelleri konusunda çalışmaları olup, Uyku Sertifikasına ve PSG analiz tecrübesine sahip olmak.
Tıp Fakültesi Temel Tıp Bil. Tıp Tarihi ve Etik Yrd.Doç. 4 Alanında doktora yapmış olmak.
Güzel Sanatlar Fak. Grafik Grafik Profesör 1 Alanında doktora yapmış olmak, lisansüstü çalışmalarından en az birini yurtdışında yapmış olmak ve Tipografik uygulamalar konusunda çalışmaları olmak.
İlahiyat Fak. Temel İslam Bil. Tefsir Doçent 1 Filolojik Tefsir çalışmış olmak.
Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğ. Müzik Eğ. Doçent 3 Müzik Eğitimi alanında Doçentliğini almış olmak; piyano eğitiminde öğrenme stratejileri ve üstbilişile ilgili çalışmaları olmak.
Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğ. Müzik Eğ. Yrd.Doç. 1 Müzik Eğitimi alanında doktorasını yapmış olmak; Keman Eğitimi ve çocuk şarkıları besteleme alanında çalışmaları olmak.
Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Eğ. Yön. Tef. Plan. ve Eko. Yrd.Doç. 2 Eğitim Yönetimi Teftişi Planlaması ve Ekonomisi alanında doktora yapmış olmak, öğretmen ve yöneticilerin etik ve etik dışı davranışları ve sosyo teknik sistem yaklaşımının eğitim örgütlerine yansımaları konularında çalışmaları bulunmak.
Eğitim Fakültesi İlköğretim Sınıf Öğretmenliği Yrd.Doç. 4 Sınıf Öğretmenliği doktora mezunu olmak, internet ve eğitim teknolojilerinin eğitim kalitesine etkileri üzerine çalışmaları olmak.
Mühendislik Fakültesi Maden Müh. Maden Müh. Yrd.Doç. 3 Cevher hazırlama alanında doktora yapmış olmak.
Mühendislik Fakültesi Met. ve Malz. Müh. Met. ve Malz. Müh. Yrd.Doç. 3 Lisans, yüksek lisans ve doktorasını metalürji veya malzeme mühendisliği alanında yapmış olmak.
Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edeb. Türk Dili ve Edeb. Yrd.Doç. 1 Türk Halk Masalları ve Hukuku üzerine özgün çalışmaları olmak.
Fethiye İşletme Fak. İşletme   Yrd.Doç. 1 Fiziksel ve sanal ortamlardaki tüketici davranışları, riskli ve kayıplı durumlardaki tüketici davranışları konularında çalışmaları olmak.
Fethiye İşletme Fak. Turizm İşletmeciliği   Yrd.Doç. 4 İmaj, rekabetçilik ve inanç turizmi konularında çalışma yapmış olmak.
Beden Eğ.ve Spor Y.O. Spor Yöneticiliği   Doçent 1 Spor Bilimleri alanında Doçent ünvanıalmış ve spor federasyonu fahri çalışanlarının spor politikalarına yaklaşımları alanında çalışmalar yapmış olmak.
Fethiye Sağlık Y.O. Beslenme ve Diyetetik   Yrd.Doç. 1 Organik kimya, fotoorganik kimya, sentetik kimya (perilen ve naftelen bazlı boyar maddeler, güneş ışınımlı fotokatalizli sentez, organometalik katalizli sentez), spektroskopi, enerji, malzeme ve suda hidrokarbon tayini alanlarında çalışmaları olmak.
Muğla Sağlık Y.O. Hemşirelik   Yrd.Doç. 5 Hemşirelik Esasları Anabilim Dalında Doktorasını yapmış olmak ve Roy Adaptasyon Modeli ile ilgili çalışmaları olmak.
Bodrum Denizcilik MYO Ulaştırma Hizmetleri Yat Kaptanlığı Yrd.Doç. 5 Canlı Deniz Kaynakları alanında uzmanlaşmış, Kıyı yönetimi, limanlarda çevre yönetimi ve araştırma gemileri alanlarında çalışmaları olmak.
 
 

07:48:29 24.09.2014

Tüm Duyurular

İlginizi çekebilecek diğer duyurular

Dicle Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Dicle Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemizin aşağıda belirtilen Bölümlerine/Anabilim Dallarına 2547 sayılı Kanunun ilgili maddeleri uyarınca öğretim üyeleri alınacaktır. Başvuru süresi ilanın yayım tarihinden itibaren onbeş (15) gündür. Tüm adaylar başvurularını Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığına şahsen yapac

Nişantaşı Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

NişantaşıÜniversitesi Rektörlüğünden: 1. Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerinde boş bulunan kadrolarına 2547 SayılıYükseköğretim Kanunu ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda öğretim üyesi alınacaktır. 2. 2547 Sayılı Kanunun 23. maddesinde belirtilen şartları taşıyan Yardı

Gediz Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Gediz Üniversitesi Rektörlüğünden: GEDİZ ÜNİVERSİTESİ PROFESÖR KADROSU İLANI Üniversitemiz Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Profesör kadrosuna 2547 Sayılı Kanunun 26. Maddesi ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama Yönetmeliğinin 14. Maddesi uyarınca Profesör alınacaktır.

Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Marmara Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemiz Atatürk Eğitim Fakültesi, Dişhekimliği Fakültesi, Eczacılık Fakültesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Hukuk Fakültesi,İktisat Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, İletişim Fakültesi, İşletme Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Sağlık Bi

Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine 2547 sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddelerine göre Öğretim Üyesi alınacaktır. Adayların Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Kriterleri Yükseköğretim Kurulu Başkanl

Erzincan Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Erzincan Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemize bağlı birimlerde istihdam edilmek üzere, 2547 Sayılı Kanunda değişiklik yapan 5772 Sayılı Kanun ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddelerine göre öğretim üyesi alınacaktır. Müracaat edecek adayların devlet hizmetine girmede aranılan gene

Adıyaman Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Adıyaman Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemize, 2547 Sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği hükümlerine göre devamlı statüde çalıştırılmak üzere Öğretim elemanları alınacaktır. Adayların, 657 SayılıKanunun 48. maddesindeki ve diğer ilgili mevzuatlardaki şartlarıtaşımaları gerekmekt

İzmir Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

İzmir Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemiz, 2547 Sayılı Yüksek Öğretim Kanununda aranan koşulları yerine getirmiş olmak kaydı ile aylık ve özlük haklarıyönünden 4857 sayılı İş Kanunu hükümlerine tabi olarak öğretim elemanıalınacaktır. İlana konu olan kadrolar tam zamanlıdır. Profesör, Doçent ve Yardımcı Do&cce

Düzce Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Düzce Üniversitesi Rektörlüğünden: AKADEMİK PERSONEL ALIM İLANI Üniversitemiz birimlerine; 2547 sayılı Kanunun, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ve Üniversitemiz “Akademik Yükseltilme ve Atama Kriterleri”nin ilgili maddelerine göre öğretim üyesi alınacaktır. Müracaat edecek adayların

Yüzüncü Yıl Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemize 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun ilgili maddeleri gereğince aşağıda ünvanı ve nitelikleri belirtilen kadrolara Öğretim üyesi alınacaktır. İlgililerin; a) 657 Sayılı Kanun'un 48. maddesinde belirtilenşartları taşımaları, b) Adayların 2547 Sayılı Kanun